bugün

çok dertli olabilir ya da ahrazdır.fazla üstüne gitmemek gerekir.

başlık benim değil. ilk başlıkta açıklama falan vardı.
dışarıdan bakınca hakkında türlü çeşit teori uydurulan insandır.uydurulmasa garip olur çünkü kimseyle konuşmadığı için, kimse bu arkadaş hakkında sağlam, gerçekçi bir yorum yapamaz.böyle kişiler pek az bulunur etrafta.ya insanlara değer vermez yada ''insanlarla konuştumda bi bok mu oldu, bende konuşmam'' derler genelde.

hınayooooooo.
içimizden biridir. *
zamanında çok konuşmuş fakat bir faydasını görememiş olan kişidir.
kimseyi konuşmaya değer görmüyor da olabilir. *
anti-sosyal kişidir. sosyal ilişkileri iyi olmayan, "merhaba" demedikçe yuzunuze bakmayan, istifini bozmadan dersi dinleyip ayrılan kişidir. biri bişey sorsa da cevaplasam ruh halinde olmakla beraber yardımseverdir lakin kimseye açılmaz.
karimatikle, pısırıklık arasındaki ince çizginin üzerinde olan insandır.
ya çok cool'dur ya da çok mal. dışarıdan bakılınca mal mı, cool mu olduğu anlaşılamaz ama.
antisosyal değil asosyaldir. zira antisosyal kelimesi kötüdür, hakaretamizdir. lakin söz konusu şahıs en asil duygunun insanıdır.
üniversite sıralarında rastladığımız bu insanlar, sanılanın aksine mal değildirler efendim, sosyallik denen neidüğü belirsiz durumun akışına kapılmamış, bir birey olarak yeryüzünde sonuna dibine kadar yalnız olduğunun farkında olan, çevresindekileri çoğu zaman basit, sıradan insanlar olarak gören, onları böyle kabul etsede aralarına girmeye çalışmayı gururuna yediremeyen, kimseden ders notu istemeyen, kopya çekeceğine yanlışta olsa kendi bildiğini yapan. Yalnız ama başı dik kimselerdir.
Bazen de kimseyle (özellikle kızlarla)konuşmama nedenlerini bir erkek arkadaş tarafından sınıfa ileten tiplerdir:''Dini inançlarım gereği sizinle konuşamam ben lütfen bana laf atmayın.''
muhtemelen bir süre sonra canı sıkılacak olan insandır.
açılmak için zaman bekleyendir.
sınıfta konuşacak insan bulamayan kişidir.
sınıfa girdiğinizde sınıfın tüm kokoş kızları sizi süzer ve erkekleri de aptal aptal bakarsa yapılacak en güzel harekettir.kızların tüm sosyal aktiviteleri saç renginin ne olduğu, tüm erkeklerinde futbol dışında yaşanan hiç bir şey ile ilgilenmemesi de sebepler arasındadır.
psişiktir.
yaşıtlarından, konuşmalarından vs. haz duymayan insandır. dersini almaya gelir ve gider. hakkında 'pasif gay' 'android' gibi teoriler ortaya atılsa dahi prensiplerinden caymaz.
(bkz: sosyal fobi)
(bkz: o kişi benim)
duygusal ergen olarak ifade edilen ıssız adam sendromu sahibi bir karekter. gizlilikten merak meraktan ilgi doğar modeliyle çalışan bir mekanizma.
her sınıfta bi tane mutlaka bulur genelde kendi sırasındaki veya sadece önündeki/arkasındakiyle konuşur, bakın dikkatinizi çekiyorum sadece önündeki veya arkasındaki ile konuşur. çünkü bunlar ya en önde oturur inektir ya da en arkada oturur temeldir. pısırık olmaları genel niteliklerinin başında olmakla beraber kendilerinin seslerinin sadece sınıfta hocayla konuşurken veya sınıfa bişeyler okurken duyulmuşdur. konuştuklarında sınıfta oluşan ifadede genellikle bunu sesi böylemiymiş, aaaa konuştu, yaşıyomuymuş o, hanım koş konuştu, kim dublaj yapıyor ona.
suskunluk sarmalı'na girmediyse, mal insandır.
konuşmayıp hareket de etmez ise paslanır.
bu yıl derslere konsantre olacam diyordur.
hayata, kendine, insanlara küskün ve/veya kendini ifade etmekte güçlük çeken, rahatsız, pencere pervazına konan bir kuşa yahut bir sokak kedisine yaklaşırcasına dikkatle, sevecenlikle yaklaşılması gereken insandır bu.
çalışmaktan asosyal olmuş kişidir.