bugün

genelde ön sıralarda oturan başarılı öğrenciler olup kol saatlerini hiç çıkarmadıkları konusunda bir rivayet de bulunur. en önde oturuyorsa bile en arka sıradaki çocuktan "kaç dakka lan?" sorusunu duymaya alışıktır. buna öğretmenlerin tepkileri değişik şekillerdedir. kimi "aşkolsun, sıkıldın mı?" gibi bir söylem sarfeder. kimileri de "sen tahtadakileri geçir de saati boşver" der..

işte, böyle bir çocuk olmak... nasıl bir şey acaba?
genelde gözlüklüdür kendisi.
bir de aynı kişi o saati koluna sıkı bir şekilde takmıştır ve günboyu hiç oynamaz o saatle *
genelde 0.5 tombo kalem ucu da istenen çocuktur.
içinde uç kalan rotringleri de tamir eden çocuktur.
allah bilir tahta silen çocukla aynı kişidir.
saatini satan bilge * *
bizm sınıfta ön sırada oturmayan ve çok da çalışkan olmayan çocuktu, daha doğrusu saatini nasıl ayarlamıştı bilmiyorum ama zilin çaldığı saniyeye kadar söylüyordu, sınıfımızda ders bitimlerindeki son 5-4-3-2-1 lerde ondan faydalanırdık, güzel günlerdi.
(bkz: ben)
Orta sıralarda oturan, babasından azar işitme riskini göz önünde bulundurup saatini 1 saniye olsun çıkarmayan öğrencidir.
Sınıfta muhattab olmadığı kişi kalmaz; sınıfın öbür ucundan saati sorarlar adama öğretmenden azarı o işitir.O kadar ki öğretmen delirir ve öğrencilerinin okula saatiyle gelmesini yasaklar.
zilin çalmasını saniye olarak da söyleyebilen ender bulunan çocuktur.
hesap makinalı saat kullanan casio çocuğudur.
O, BESLENME ÇANTASINDA HER ZAMAN SÜT BULUNDURUR. ONUN YAKALIĞI BEMBEYAZ, ÖNLÜĞÜ MASMAViDiR.
muhtelemen casio f-91w kullanan mükemmel insandır. efsaneyi hatılayamayanlar için baba saatinin temsili resmi.

http://images.gittigidiyo...0-Orjinal__22039729_0.jpg]
saatleri ayarlama enstitüsüne asistan olmuş diyorlar.
bir kere kendisine tesadüfen saat sorulunca bunu kendisi için bir görev haline getirmiş ve kendisinden başkasına saat sorulunca bozulan, ilerde sorumluluk sahibi biri olacağına kesin gözüyle bakılabilecek ama hayatı ıskalamsı muhtemel bir tiptir.acilen saatini çıkarmalı ve sorulunca saatim yok bugün demelidir.
genelde casio'nun en bilindik dijital modeline malik olan ve saatinin sürekli çalıştığı bilinen çocuktur.
saif faik'in zemberek adlı hikayesinde bahsi geçen çocuktur.
(bkz: ercan saatçi)
dersten sıkılan, bu nedenle her dakika saatine tekrar tekrar bakan çocuktur. insanlar bunu bilir, yararlanır.
artık canından bezmiş çocuktur.saat takmamaya başlar bir süre sonra.
F : Kanka kaç dk kaldı ?
B : 32.
F : Oha ya ders bitmedi.
T : Lan kaç dk var ?
B : Ya yanında oturana söyledim ya ! Şimdi 31
T : Çok yavaş geçiyor ya.
F : kanka kaç dk kaldı ?
B : Allah cezanızı versin.Saati aldıgım güne lanet olsun.
bu tip çocuklara hocalar da saati sorar bazen ve çocuk dersin bitmesine bir sürü zaman olmasına tağmen hocam saniyeler var der. kaç saniye deyince de 600 der. güya espri yaptığını sanar.
işini ilerlettiğinde saate bakmadan cevap veren çocuktur.
saatinin saniyesi okul ile birebir aynı olan çocuktur. zil vakti yaklaşınca, 10'dan geriye doğru sayılır.
zamanla isyan edecek çocuktur. bir süre sonra söylememeye başlayacaktır ya da kıvrandırarak söyler.**