bugün

ömür törpüsü bir durumu şahit olmaktır. engin günaydın'ın sözünü akıllara getirir. "ilişkide insanlar birbirinin tatili olmalıdır. hayat zaten stresli, insanlar birbirinde dinlenebilmeli ama ülkemizde herkes birbirini daha çok strese sokuyor" aslında sözler üzerinden, birilerinin yorumlamaları üzerinden olaya yaklaşan biri değilimdir ama behzat ç dizisinde de ''bizde mutsuz oluruz'' diye replikte vardı. bence mutsuz olmak için bu dünyada yaşayamadıklarımıza pişman olacak iken, bir de mutsuz birine katlanabilmek. bilmiyorum. sabır gerektirir. herkesin kendi bileceği iş tabii. belki de böyle iyi anlaşırlar.
Arzu sürekli neyin var derdi. Bir şeyim yok düşünüyorum derdim. Ne düşünüyorsun derdi kaşlarını çatarak dikkat kesilip anlayacakmış gibi bakardı. Ben de bilirdim anlamayacağını sesinin tınısından bilirdim. Hep içiyorsun derdi. Sorun oluyorsa bırak git derdim. Gitmezdi. Çok zaman gitmedi hep sordu durdu anlamayacaksın dedim bir gün. O da anladı bunu ve gitti. Beni mutlu etmeye çalışan kadınlarla ilişkim oldu hep ve bu çok aptalca geldi bana beni mutlu etmeye çalışmasa mesela arzu bizi kendi halimize bıraksa güzel olurduk. Ama kadınlar anlamıyor bu derinlikten hiç boşuna hödödödödö yapmayın ben anlamıyorlar dediysem anlamıyorlar sizin 31 çekip içgeçirdiğiniz kadar benim terkettiğim var.
sürekli iyileştirme çabalarına girersin, bir süre sonra ama yeter amk diyip ayrılırsın.
zordur. asansör çıkmak bile dayanılmazdır.
(bkz: for example)
-aşkım noldu?
-aşkım neyin var?
-tamam aşkım hallolur.
-aşkım sakin ol.
vs.. (bkz: böyle hayat mı geçer)
Sürekli mutsuz olan biri depresyondadır. Sorunları vardır bir sürü, kişiyi yıpratır. Zor iştir.
Kendine işkence yöntemlerinin en ağır olanıdır. Tüm enerjinizi, yaşama sevincinizi, gülümsemenizi acımasızca çalar. Girdabına sizi de çeker, döne döne dibi boylamak an meselesidir.
En çok siz de mutsuzken mutludur! Bu şekilde beslenir, umutsuzluk ve mutsuzlukla...
Uzak durulması gerekendir. Net!!!
onu mutlu edemeyeceğini anlayıp, ondan ayrılarak onu daha da mutsuz bir hale getirmektir.
Kalp, şeker, tansiyon, kolesterol riskini artırır.
(bkz: sürekli mutsuz olmak)
ben seninle mutsuzluğu da varım demektir.
gereksizdir. mutsuz haliyle seni mutlu edemiyor zaten, sen de onu mutlu edemiyorsan ne gerek var öyle ilişkiye.
paylaşma demiyorum seviyorsan tabi paylaş ama sürekli bir mutsuzluk hali olan tüm enerjiyi de çeker, yorar da, sıkar da.
uğraşırsınız ezik der! çabalarsınız kovar! sonra gelip yüzünüze vurur yaptığınız şeyleri! amk.
aptalca bir iştir. filmlerden ya da çevreden etkilenilmiş cefakar çilekeş insan modellerinden görüp zamanınızı ve ruhunuzu tüketmektir.

bırakın dağınık kalsın...
içinde olmayı çok istediğim durumdur. Sevsin, aklı başında olsun yeter onu bir şekilde mutlu ederim ben.
bir de benim gibi böyle biriyle nişanlıysanız, nikah günü yaklaştıkca uykularınız kaçar. sohbet ederken bir lafınızdan nem kapar. neye kızığını da anlamazsınız. somurtur, demek öyle gibi laflar eder.
depresyon tedavisi almasını istemek son çare. yoksa beni de depresif, sinirli bir adam yapması yakındır.
sürekli ağlayan biriyle çıkmak kadar zor olmayandır.
depresyon sebebidir.
emek ister.bütün iliskilerinde sürekli mutsuz olan taraf olup kendimden kaynaklanan sebeplerden dolayı ilişkilerimi bitirmiş ve her seferinde de pişman olmus biri olarak diyeceğim o ki bi taraf hep eksik kalıyor.kişinin mutsuz olmasının nedeni ilişkiden kaynaklanmıyor olsa da sürekli mutsuz olan bi insan birlikte olduğu kişiden az da olsa elektrik alamamıs uyum saglayamamıssa,onun yanında salak salak espriler yapıp mal mal gülme samimiyetine erişememişse bitmesi daha doğru olmustur.
mutsuzluğunu somut nedenlere dayanıyorsa çözmesine yardımcı olmak gerekir. ama değilse sizi de mutsuz yapar ayrılın bitsin gitsin.
Cikmamak gerekir, zira o mutsuzluk bir zamandan sonra sizin uzerinize sicrar.
sürekli karamsarlık yaşamaya sebeptir.
sıkar...
küçük Emrah'la çıkmaktır.