bugün

niyeti iyi olan ama hata yapan annedir. Şüpheslz bütün anneler, babalar çocuğum okusun, iyi yetişsin ister.

Ancak baskı uygulayarak çocuğun üstünde büyük bir psikolojik etki bırakırlar. Maalesef türkiye'de eğitimsizlikten dolayı çoğu anne baba çocuklarına baskı uygular.
bir insan.*
desin demesin demiyoz da benim annem lys sınavında sonra bile ders çalış diyodu bana.
çalışma lan. ama işe yarayabileceğin birşeyler bul. gelecek fikirleri olsun kafanda. onlara çalış. dersi geçersin, üniye girersin zaten. hayalin yoksa bi boka yaramıyo onu söyliyim de.
Efendim ders çalış demesinde sorun yok lakin sürekli ders çalış demesinde sorun vardır.kendi annemden örnek verecek olursam ne kadar çalışsamda sürekli çalışmamı bekliyor.ona göre uyumadığın tüm süreler ders çalışmam gerekirdi.oyun oynamak boş sosyal hayat boş tv izlemek boş konuşmak boş gezmek boş ders dışında her şey boş e haliyle sürekli ders çalış der dururdu.şimdi iyi bi üniversitede okuyorum ama gene de acıyorum geçen zamana.ders dışında bir şeyler de yapsaydım doya doya oynasaydım gezseydim arkadaşlık kursaydım..sonuç olarak dengeli olmak gerek tek yönlü düşünmemek gerek.sadece çalışacaksak niye yaşıyoruz ki değil mi?
kendini değil evladını düşünen eli öpülesi annedir.
çocuğunun geleceğini düşünen düşünceli anne. ama bu çocukta baskı oluşturuyor.
Üzerimde ters etki yapan eylem.
aslında kötülükten dememektedir fakat sürekli aynı şeyi söyleyerek kızını/oğlunu ders çalışmaktan soğutmaktadır, o sürekli tekrarlamasa yapılacaktır fakat isteğin kaçmasına sebep olur, olsundur o bir annedir. Hoş görmek gerekir. Kimi zaman dememiş gibi düşünülüp konu kapatılmalıdır.
21 yaşında 4. sınıf tıpta olsan da değişmeyen annedir.
Cocugunun ders çalışmak için fazla zeki olduğunu kavrayamayan annedir.
katil eder.
tamam iyi niyetli falan ama olmaz böyle yani inatçı bir kişiliğim ben o dedikçe çalışasım kaçtı, bugün taşaklı bir bölümde okumuyorsam* bu kadının yüzündendir.* bir de ne zaman içimde çalışma isteği filizlense de bir kaç dakika içinde kalkıp eyleme dökecek olsam, tam o sırada demiyor mu bunu "al gırdın gırdın" diyesim geliyordu kendisine. *
düzenli ders çalışan bir insan için böyle bir anne mevcut değildir. Çünkü zaten o demeden siz çalışıyorsunuzdur. O sadece biraz dinlen diyodur.
insanın bir süre sonra çalışası gelmez bunu acıklı şekilde de söylerlerse dersten uzaklaşmaya kadar gidebilen bir durumdur. herşeyi dozunda bırakmak lazımdır.
Benim annemdir. Haklıdır. Çalışmadan olmaz hiç bir şey. Başarı çalışmaktan geçer. Boş işlerle uğraşmak yerine derslerle uğraşmamız gerekir. Annemiz de bunun farkına varmamızı istiyor elbette. Sonuçta her anne çocuğunu iyi yerlerde görmek ister. O yüzden klasik bir anne sözüdür ders çalış. Bunların farkında mıyız? Evet. Peki çalışıyor muyuz? Hayır.