bugün

aşk tiryakisi olan kişidir..tedavisi şarttır uygun yöntemlerle...
Hayatın da bir kere olsun siciline işlenebilecek kadar bir şey yaşamamış veya yaşamamış kişidir, kız da olabilir bu erkekte her ikisi cins için olası bir durumdur. Duyusal boşluk ve yaşanmamışlıkları, her gördüğü karşı cins üyesinden etkilenmesine neden olur, hep kapılır gider. Farkında da değildir Bu durumunun ama ne yazıktır ki; yaşanmamışlıkları ve Duyguları bir türlü ellerini çekmiyordur yakasından. içinde bulunduğu durum itibarı ile vurdumduymaz ve geniş bir insan olmadığı ortada olan kişidir.

20'li yaşları bitmeden bir iki kere de olsa sağlam ve seviyeli ilişki yaşamış olması; ilerleyen yaşlarda yalnız da kalsa kötü travmalar yaşamasına engel olacak dalgakıran niteliğinde bir koruyucu set olacaktır. Çünkü insanın yalnız kalması durumunda geçmişle mutlu olabilmesi-avunması durumu söz konusudur. Aksi takdirde olası bunalımlar kaçınılmazdır.
(bkz: ayran gönüllü)
(bkz: şıpsevdi)
bazen ergen kızlardır. ama yaşlarına verin. yeni keşfediyolar ortamı.
pazartesi: justin bieber
salı: ismail yk *
çarşamba: çağatay ulusoy
perşembe: taylor lautner
cuma: tekrar başa sar..
aşkın gerçek anlamını bilmeyen kendini aşık olmuş sanan kişidir. bir ömüre bir adet gerçek aşk sığar . hayat kısa...
Aşk değil kendini bilmezliktir.
sürekli aşık olmayan hoşlanmayı aşk sanan kişidir. çünkü aşk o kadar kolay hissedilebilecek bir duygu değildir.
kesinlikle normal olmayan, bağımlı kişilik yapısına sahip kişilerdir.

tamda bu tanıma uyan arkadaşımla konuşmamız;

- x naptın canım nasılsın ?

+iyiyim ya nolsun takılıyoruz canım y var yanımda. ( göz kırpma gülümseme ve büyük gülümseme yapıyor burda)

-nasıl yani geçen hafta sen demiştin ayrıldık çok kötüyüm diye noldu barıştınız heralde ama y kim be?

+yok ya barışmadık ben başkasına aşık oldum

-şaka mısın ne ara ama sen geçen hafta ?!..

+ya unuttum ben onu bak bu sefer farklı aşığım çok fena tanıştırırım bir ara.

-tanışmak istemiyorum kızım sana diyecek lafım yok. ben o sınava boşuna mı çalışamadım hani intihar ediyodun sen.yazıklar olsun sana be o çocuk hala ağlıyo ne vicdansız pislik bi şeymişsin

+ya öyle deme bebeğim aşk bu. bu sefer farklı.

-allah kahretmesin üç yılda 10 kişi için bu sefer farklı dedin konuşma sus görüşürüz hadi.

+tamam tatlım bak y ninde selamı var öpüyoruz çoook.

bu diyalogla kalmayıp şahit olduğum diğer olaylarında da bu arkadaş ayrıldığı gibi boş kalan mesaj kutusu ve aranmamaktan dolayı krizlere girmiş ve acil sevgili yapmıştır. düzelemezler. bir an önce kaşarlık seviyeleri iyice tavan yapmadan evlenmeleri tavsiye edilir.
sürekli aşık olmak diye bişey yoktur,psikolojik problem vardır.
(bkz: balık burcu kadını)
olduğunu sanan kişidir.
(bkz: şıp sevdi)
Kişiliksiz.
ya sevdiği kişi bir kere kalbini çok kırmıştır ondan ya da çok tipsizdir hiç kimse bakmıyordur o da her önüne gelene aşık oluyordur.
hayatında hiç aşık olmamış kişidir, olduysa bile kemiklerine kadar aşk acısı çekmemiş olandır. çekse, ne beter bir durum olduğunu bilse, yeryüzünde insanın başına gelebilecek en büyük azaplardan biri olduğunu bilebilse, aşık olmamaya yemin eder ( ki bu ciddi anlamda aşık olup, aşık olunan kişiyle olağanüstü hazlar yaşamak, olağanın çok üstündeki bulutların üzerlerinde raks etmek ve neticede yere çakılıp dibe doğru debelenmeden öğrenilebilecek bir şey değildir)

yalan dolandır bu tip. inanmayın. onun yaşadığı aşk değildir. ha, ingilizcede "making love" aşk kabul edilmez, aşk yapmak burada sadece sevişmek anlamındadır. kelimenin kökeni ve anlamı her ne kadar aşk olsa ve aşk temelini gerektirse de zaman içerisinde anlamı değişmiştir.

o yüzden bu arkadaş seviştiği her insanı aşık olmak sınırları içerisinde değerlendiren bir salak da olabilir.

karşılıklı yaşanan gerçek aşk çok ciddi ve yüce bir duygudur. duyguların everestidir.
(bkz: hayat sevince güzel)
sürekli ilgiye, sevgiye alışkın insandır. yalnız kalınca huzursuz olurlar hep üzülmeye mahkumdur. duygualdır. birine çabuk bağlanabilir.