o bir kuş hayır hayır o bir uçak hayır hayır o bir ipne cünkü o bir süperman olarak değişmesi muhtemeldir filmin yahut cizgi filmin giriş sahnesi.

efendim nedir yahu süperman lan adam. uçuyor gözünden lazer çıkartıyor mermi işlemiyor en önemlisi süt gibi hatunları çıplak gösteren gözleri var adamda ama mavi don giyiyor lan adam.
yani düşün abi adamda karizma desen var yetenek desen var güç desen var yakısıklılık desen var para desen yok fakiri zavallı ama olsun adam süper kahraman lan. dünyayı falan kurtarıyor. şimdi bu adam düsünüyor musun abi giydiği kıyafeti.

düsün abi ya bir banka soygunu var mesela hani içerde 15 haydut. hepsi birbirinden psikopat hepsi birbirinden beter manyak adamlar falan. kollarda faca belinde silah bomba falan ne ararsan var.

şimdi süperman geliyor düsünsene;

süperman: ben iyilerin dostu kötülerin düsmanı süperman *
haydutların reisi: puhahahahahaah bu kıyafet ne lan hic yakısmıs mı amk? süper kahramanmış. ibne misin olm sen? puhahahaha

süperman aglayarak uzaklasır.

yahut mesela bu süperman türkiyede olsun örnegin hani şöyle bir haberle karşılasabiliriz.

bu haftanın en rüküşü olarak süperman'ı seciyoruz. o saclar ne öyle aman tanrım dank. hele o mavi tayt üzeri kırmızı don dank. hele o kırmızı pelerin olmuyor olmuyor olmuyor diyor ve 10 üzerinden sıfır verip haftanın en rüküsü seciyoruz. *. .
ve kameralarımız türk bükünde...

şimdi abi nerede kaldı bunun karizması falan. ibnenin teki işte.
ya superman'ın sadece bir donu var, yada bütün donları aynı renk.. cozulememiş bir problemdir, clark kent'te öldüğünden soracak kimse de kalmamıştır.

ayrıca;
o değil de mudur beyin yesil kurku vardı nooldu ona?
bir yılbaşı günü doğmuş ve annesi uğur getirsin diye kırmızı don giydirmiş olabilir.
içinde acayip şeyler taşıyan dondur.
araya kaçan cinstendir.
boğaları çok kızdırır.
bizi yine uydurma masallarla kandırıyor olmasınlar.? acaba superman kadın mı.?
lakabı supermen olan şahıslara sorulacak en öncelikli soru.

- ya cemil sana neden superman diyorlar

+ ya ne bilim abi oyle bir başladı gidiyor işte

- olm başka olcak bişey bulamadın mı ? adam kırmızı don giyiyor heryerde

+ abi direk taytla kalsam inan daha ilgi çekiyor

- yapma yaa

+ yaaaa
çizgi roman tarihinin en karizmatik kırmızı donudur.
*
birçok kişiyi derin düşüncelere gark eden dondur.

ben de kendimi bildim bileli süpermen'in doncağızına takılmışımdır.

yeri geldiğinde rengini düşünürüm, yeri geldiğin de işlevini... boru değil, don. hemi de süpermen'in donu... arada zihnimde donun rengi yok kırmızıdır, yok kan kırmızıdır, yok yavruağzından bozma kırmızıdır geyiği dönse de o don süpermen'in donudur... giymese de, pantolonun altına giyse de...

eğer ki bugüne değin bir anket yapılsa, süpermen'in en çok dillendirilen giysisi veyahut aksesuarı diye,
uzak ara bu kırmızı don çıkar...

ha anketi benim zihnim için yaparsanız da, süpermen'den çok süpermen'in kırmızı donu çıkar...
o kadar rezilliğe rağmen halen inatla çıkarmadığı o meşhur don dur.
paris hilton: "it's hot"