bugün

migrenim var.
acıkıyorum.
"sana ne amk günahlarımı silicen?" diye düşündüren ve KiMSEYi ilgilendirmeyenlerdir.
ne bilim şimdi işi gücü vardır, ben tutmuş olmayayım yoksa biliyorsun.
benim kalbim temiz.
(bkz: bir meslek olarak sözlükçülük)
sadece kendilerini kandırabilen bahanelerdir.
(bkz: sigara)
her b.k bahane edilebileceği için naçizane bir örnek vereyim dedim. (bkz: fıtık)
oruca inanmıyorum ama bi güç var.
-oruçlu musun kanka?
+yok abi ya ben tutamıyorum.
-niye?
-acıkıyorum??
(bkz: regl) *
antalya'da yaşıyorum.
taşınıyorum. seferiyim. sanıyorum 90km'miş şart, ben ~1500km gitcem. kaç 90 eder la bu.
benim yerim garanti.
daha gençler üstelik yoruluyorlar. bu bixim yan komşunun otuzlu yaşlardaki oğullarına uydurduğu kılıf. tutmuyorsan tutma kıvırmaya gerek yok.
ben bir saat sigara içmediğim zaman, amı götü dağıtıp, sağa sola salça oluyorum. böylesi daha günah değil mi? monşer.

Allah biliyor'ya kalbim çok temiz.

gibi gibiyim, gibiyim gibi gibiyim.
(bkz: herkesin tuttuğu kendine)
bu havalarda oruç tutmak her yiğidin harcı değildir ve ben o yiğitlerden biri değilim.
Dün çok kötüydüm . iyiki tutmamışım zaten bugün bi yere gitmem lazımdı . Yarın tutarım bugün yedim içtim toparlandım biraz. Havalarda sıcak olunca insan mayışıp kalıyo valla ha.
topuk dikeni var bende.
bahanem yok inanç meselesi. bahane korkaklar içindir.
Fakirin halinden anlamak için 17 saat aç susuz kalmaya gerek olduğunu düşünmemem.

Ayrıca oruç tutup fakirlerin halinden anlayan insanların, oruç bittikten sonra aynen hayatlarına kaldıkları yerden devam etmesi de bir etken.

Hiç "aa fakirlik açlık çok kötüymüş, bundan sonra yanımda çalışan işçiye düşük maaş vermeyeyim" diyene rastladınız mı?

Eee? Ne oldu o oruç tutmalar falan.
(bkz: bahane bulamadım amk)

inanç meselesi.
1- inanç meselesi
2- Aç insanları anlamak için aç kalmanın anlamı yok iftar da binbir çeşit sofraya yemek seren benim sanki
3- Konu din, namaz, oruç vs değil konu; iyi insan olmak bunun için de dine ihtiyacım yok.