türklerle kürtlerin birbirlerini sevmediği dünyada vardır böyle yazarlar. evet kardeşim sevmiyoruz birbirimizi yalan söylemenin anlamı yok kabul edelim ona göre yaşayalım. mesele saygı duymaktır.
bir kürde "kürt" dediğin zaman sinirleniyorsa o ırk olmamıştır.
Benim tanıdığım kürtler bile kürtleri sevmiyor.. ve hayret ki sonunda 2 çocuklu bir kürt aile olduğumuz semte geldi.. sanırım kadın kısır ama olsun.. iki tane yapmış yine.
orospu çocukluğudur. bu kadar net. ulan ha bire pkk şöyle ürtler tü kaka diyorsunuz. ulan itoğlu itler! eğer türkiye cumhuriyeti şerefsiz bir cumhuriyet olmasaydı, kürtleri kabul etseydi kürtler dağa çıkarmıydı? bu soruyu kendinize bir sorun. soramazsınız çünkü eşşeksiniz. eşşek olmasanıoz bu kininiz olmaz. ki kini olmayan nice öz be öz türk var etrafta. neden kinleri yok? çünkü eşşek değiller soru sorabiliyorlar kendilerine. şimdi sizlere soruyorum eşşeğin torunları: evde otururken gece evinizi basıp dinlediğiniz tarkan kasetlerinizi sezen aksu kasetlerini, hatta ve hatta türkü kasetlerinizi alıp bunları dinliyorsunuz diye sizi götürüp ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirip hatta yetmeyip bir araziye götürüp kafanıza sıktıktan sonra ailenize biz onu bıraktık haberimiz yok deseydiler. ve sizi soran arayan, hakkınızı yasal yollardan arayan avukatların veya okumuş bilmiş eş dostunuzun da başına aynı şeyler gelseydi, siz napardınız? abi hoşuma gitti bi daha siksene mi derdiniz yoksa dağa mı çıkardınız? kalkıp gütünü sıcak tuttuğu koltugunda oturup hak daga cıkmakla aranmaz dıye havlıyorsunuz. ulan piçler hakkımızı arattı mı türkiye cumhuriyeti? yandaş oğlu yandaş medya bir gün olsun bizim polisimiz kafaya sıkıyor dedi mi? yargısız infaz yapıyor dedi mi? olan bre eşşek oğlu eşşekler. babanızı alıp götürseler ve bir daha gelmese, babanıza ne oldugunu bilmeseniz, ve babanızın bır mezarı bıle olmasa naparsınız? bu soruyu kendinize sorun tamam mı ibneler? haa yıne de buna ragmen bızı sevıp sevmemenız zıkımızde degıl, biz bas bas kurtce sarkı soyluyoruz, kurtce konusuyoruz, kürtçe filmler çekiyoruz, izliyoruz, kürtçe festivaller yapıyoruz, onu bırakın, bu ülkenin nefret ettiğim başbakanı bile kürtçe siyaset yapıyor. siz neyin derdindesiniz. yırtılsanızda, patlasanızda, çatlasanızda biz varız.net.
dip not: bu yazı içerisindeki küfürler, burada kürtlere küfür eden beyinsiz insanlara gelmiştir. küfür etmeden tartışmayı bilen beyinli insanlar tenzih edilmiştir.
edit: düşünemeyen beyinsizler rahatsız. ve çok hızlılar. hangi ara okudunuzda eksiliyorsunuz *
ülkesini deliler gibi seven bir türk olarak artık benim kanıma çok dokunan durumdur. sürekli 1500 yıllık kardeşlerimizi aşşağılamaya çalışan isimler takan pis pis ithamlarda bulunan gizli ve as vatan hainlerinin yarattığı durumdur.
Etkinin tepki bulmuş halidir.
Entrylere göz gezdirdiğimde durumu kınayan yazarların hepsi de aba altından aman terörü azdırıyorsunuz der gibi. Resmen pkk onların bir sigortası gibi. Kusura bakmayın ama önce o eller bir yıkanacak, canıyla tehdit etmek gibi aptalca tehditten vazgeçilecek ki işler yoluna girsin. Bizi pkk ile kabul edin gibi bir mantık olamaz.
iktidarlar geçicidir , akp hükümeti doğudaki oy için bu kadar taviz veriyor istanbul'da ya müzakere ya savaş pankartlarına vardırana kadar göz yumuluyor ancak bunun dönüşü çok sert olacaktır. Hem de en ağır mahkeme olan halk nezdinde. ister tehdit olarak algılayın ister uyarı.
T9'un azizliğidir, insan insana neden düşman olsun ki.
bu düşmanlığın nedenini çok merak eden varsa gidip Türkiye'nin son 30 yılına bir göz atsın.
türkiye'de ki türk düsmanligindan kaynaklanan durum.
katılmadığım durum. kürtlerle ilgili girilen entrylerin gayet masumane düşüncelerle gülümsemek için yazıldığına inanıyorum.

edit: eksileyenlere kızardım. şimdi hak veriyorum tabi.
hitler gibi yapin öldürün a q ozaman.
not: KÜRDÜM
kara cehalettendir, kişi kendisine takılan at gözlüğü nedeniyle diğer kavimleri bilmez, tanımaz, nedir, ne değildir düşünmez, düşünüleni hazır olarak alıp kullanır. Sözlüktebu kardeşlerden bol miktarda mevcuttur.
kürtlerle alakalı değildir. kürt adı altında dağa çıkan ve çıkarılanlara olan düşmanlıktır. yüzlerce yıldır kardeşçe yaşanılan bu topraklarda bazı sütü bozukların yapmak istediği şeydir. türklük demek bunun soydan gelmesi demek değil bunu içinde hissetmek türk olduğunu benimsemek demektir. kardeş kardeşe düşman olmaz. bu topraklarda türk, kürt, alevi, sünni, hristiyan, yahudi, ateist, laz, çerkez v.b. yüzyıllarca birlikte yaşayıp aynı şeyleri paylaşıp, aynı kültürü oluşturmadı mı sözlük ahali? bölme ve bölünme oyunlarına lütfen gelmeyin kendinizi iki gram aydın ya da okumuş, biraz bir şeyler bilen, öğrenen biri olarak görüyorsanız.

(bkz: ne mutlu türküm diyene!)
sonra da vay efendim kürtler neden dağa çıkıyor , neden sokaklarda eylem yapıyorlardiyecekler. ulan biraz şefkat gösterseniz, kürtleri bağırlarınıza bassanız ne kaybedersiniz? bin yıllardır süre gelen kürt - türk dostluğunu gölgelemekten vazgeçin artık.
anlayamadığım olaydır.
Dağdan inmlerin hak ettiğidir.
yıl olmuş 2014 olan şeydir. dağdan inmelerin yaptığıdır.
Bok atmaktan öteye gidilemediğinden malum bölgeyle gülünesi düşmanlık.
sözlükte bulunan orospu çocuklarının ne kadar fazla olduğununu bizlere gösteren düşmanlıktır.
Kürt Türk kardestir .ayrimcilik yapan irkcilik yapan da niyeti bozuk kimsedir. Sonucta bu ulke hepimizindir.
ETKi TEPKi OLAYIDIR. NE DEMISTI MUAMMER GULER ''POLIS DURDUK YERE KIMSEYI GOZALTINA ALMAZ, BAK BENI NIYE ALMIYORLAR'' NEDEN CERKEZE, LAZA, ARAP ASILLIYA BiŞE DENMiYOR.
biraz vicdan yahu, biz birbirimizi sewmeden zaten bi bok olamayız olamıyoruzda yalvarıyorum yapmayın şunu.
En derinlerde saklı olan nefret duygusundandır, aynı duyguya almanlarda sahipti, yahudilere neler oldu, allah kürtlere doğru yolu bulmayı nasip etsin.
An itibariyle sol framede görülen duşmanlık. Lan onlar da insan hem de sen daha çok insan. Bu kibir ne amina kodugumun evladı?
sözlükle alakalı olsa keşke. sözlükteki çoğu yazar lise mezunu üniversite okuyan veya mezunu insanlar. kendi geçmişine bakmadan ne mutlu türküm diyen bir vatandaş biliyordur ve görmüştür o okullarda fakültelerde kürt kafasındaki adamların amaçlarını, yaptıklarını, karıştırıp ve insanların huzurunu bozduklarını.

ee her kültürlü sosyal insan uludağdır veya başka sözlüktür girmiştir elbette birilerine ve fikirlerini söylemiştir. bunu sözlükle alakalı kılmayın gerçek yaşantıdan kapılmış bir duygudur bu kürtlere karşı beslenen duygu.

bana sorarsanız ben çok sinirleniyorum bu kürtlerin aktifliklerine, hiç iyi niyetli değiller hiç!!!