bugün

sözlüğe üye olurken muhtarlıktan ikametgah falan da alalım, tapuyu da masanın üstüne bırakıp pantolonlarımızı indirelim lütfen. malumunuz beyler ciddi bir iş yapıyor.
kalitenin yaş ile alakası olmadığı için gereksiz bir uygulamadır.
sözlükte yazmak için 22 olsun, internete girmek için 19 olsun, zall' a merhaba demek için 35 olsun (zall olgun seviyormuş, hınzır).

bu şekilde bir şey elde edilemez, 17 yaşında ki biri kaliteli bir tutumla yazarken senin umutla beklediğin 22 yaşında ki yazar gelir sıçar batırır aklın almaz "ben nerde hata yaptım" dersin.
en başında dediğim gibi eğer kalite aranıyorsa sözlükte "ilk 20 entry" si gerçekten güzel olan, kendine has bir üslubu olanlar dahil olmalı sözlüğe.
alfabenin ilk 20 harfini yazanı yazar yapma arkadaş.
aa 1 yaşıma daha girdim, 22 oldum
artık ben de yazabilirim gibi salak espriler yapılabilecek hede.
Salca filan çıkıp da dağılın ben 18im dese filan ne sevinirim ahho.
22 yaşından sonra erdiğini düşündüğüm bir dar fikirlinin söylemi.
22' den aşagı olanlar dağılsın.. hadi canım hadi.. soldan.
20 yaşındaki yazarın entrylerinin 45 yaş görünümünde olmasıyla dumura uğramış olabilir dediğim yazar önerisi.
son 10 yıldır tvlerde gördüğümüz "dünyanın en zeki insanı" olduğu iddia edilen kişilerin hep 15 yaş altında olduğunu düşünürsek yanlış bir tekliftir.
aklın, bu devirde hala yaş ile doğru orantılı olduğunu sananların savunduğu düşüncedir.

(bkz: genelleme sıçmak)
nasıl belirleneceğini merak içinde sorduğum mevzu. tc kimlik numaraları ile kontrol mü yapılacak ki?
(bkz: ben size 22 demedim en az 22 dedim)
doğru önermedir. evet "bazı" yazarlar genellemeye kurban gitmiş oluyorlar. "yaşın yanında kuru da yanıyor" farkındayım. ama kaliteyi yakalamak için sözlüğe enlemesine boylamasına kurallar getirmek şart! not: 22 yaşında değilim lan ergenler *
sözlüğün kızları o yaşa kadar iyice baştan gözden çıkabileceği için sakıncalıdır. biraz daha erken yaşa alınmalıdır.

(bkz: yazmalı gelin)
ergenlerin doğum tarihlerini 1988 yapmasıyla kapanacak konudur.