bugün

sözlüğe yeni başlamış yazardır.
yenidir efenim. entry girdikçe kaynaşma oranı da artacaktır.
bir kaç kısa mesajdan ibaret iletişimden sonra kimseyle tanışmamış yazar olan benimdir.
(bkz: cakarcakmazcakancakmak)

sanırım politik görüşüm yüzünden böyle *
yenidir herhalde. (bkz: ben)
sözlükte bulunma sebebi sosyal çevre edinme olmayan yazardır.

kankası olmaması, tanıdığı birilerinin olmaması aslında avantajdır, tanıdıklarının yazdıklarına taraf olmak, onu savunmak zorunda kalmama gibi avantajları yanında getirir, ama yok ben buradan kendime arkadaş yapmak istiyorum diyen biri için üzücü olabilir.

dip not: sözlükte tanıdığım bir tek yazar var onuda başka bir sözlükten tanıyorum. (yeter lan2)
sadece "yazar" değildir. bir yaşam tarzıdır, bir gruptur sözlükte hiç tanıdığı olmayan yazarlar. ayrıca, aralarında sif10 gibi önemli bir ismi barındırıyorlar.*

edit: ve her türlü entryleri eksilenebilir.*
en akıllıca yolu seçmiş yazardır.

hani bir deyim vardır ya yüzü eskimek diye şimdi biliyorum alaka maydanoz diye düşüneceksiniz ama olay şu; herkesin birbirini tanıdığı ufak bir mahalle ya da kasabadaki insanın psikolojisine bürünür zamanla tanıdığı çok olan yazar. tanıdığı her insan farkında olmasa da üzerinde bir baskı oluşturur yazdıklarına dair. ahmet, ayşe, fatma ne düşünür kaygısıdır bu.

sen bir konuya dair samimi bir şekilde fikirlerini dile getirirsin. tak mesaj gelir:

-''senden bunu beklemezdim hödöcaaaaan''

lan dur ne oluyo? sadece bir kaç mevzu üzerine geyik yaptık. kafanda nasıl bir hödöcan oluştu da beklentilere girdin benimle ilgili? veyahut ben tıpa tıp aynı şeyleri mi düşünmek zorunda mıyım seninle? o zaman olayları yorumlamanın ne esprisi var ki? her şeyi matematiğe vuralım anasını satayım.

başta da dediğim gibi aslında en aklıselim yazardır.
nickini sözlükten başka kimsenin bilmediği yazardır. aksi olsa adını yazar ya da çok tutulan bir şey yazar ya da ne bileyim "yalnızhatun", "yahuşukludelüanlı" yazar bi şey yazar işte.

sözlükte olmanın amacı da dost edinmek değildir inhayetinde. iki şamata yapar. kafasındakileri döker, gider yatar uyur. bu arada iki de tatlı muhabbet olursa olur. olmazsa çok da tındır.
itiraf etmek gerekirse sözlüğün amaçları arasında sosyalleşmenin olduğunu bilmiyordum. sadece bir şeyler hakkında kendimce ahkam kesmek için geldim. şimdi biliyorum böyle bi amacının olduğunu ne değişti? hiç bir şey. böyle bahtiyarım azizim.
şimdi böyle bir sinerji yaratsa hiç tanıdığı olmayan yazarlar, kaybedenler kulübü tadında topluca tanışsalar. herkesin çok tanıdığı olur mesela diyesimi getiren durumdur. demeyeyim demeyeyim dedim ama gene dedim.
kendi halinde takılan yazardır. ya da benim gibi günlük hayatın yoğunluğundan bıkıp, gerçek alemde tadamadığı yalnızlığı sanalda tatmaya çalışandır.
aa olur mu ayol hiç öyle şey ailecek burdayız. öyle değil mi maamuut**
taraf olmadığı için tanıdığı olmaması muhtemeldir.
bir türlü kimseyle konuşma içerisine girememiştir ya da girmek istememiştir.
yeni olduğu için tanıdığı olmadığı muhtemeldir.

(bkz: ben)
kaybıda olmayacak yazardır. zira sözlük arkadaşlık sitesi değildir.
diğer yazarlarla tanışmayı heyecanla bekleyen yeni yazardır.
ne olmuşki'dir. amaç tanışıp kaynaşmak mıdır ki. amaç konular hakkında halkımızı bilgilemdirip aydınlatmak değil midir. öyle değilse bana müsadedir mesela.

(bkz: geçmişi olmayan adam)
taze yazardır, zamanla olur.
Canı sıkıldıkça sözlüğe girip adeta bişeyler yazıp kaçan yazarın düştüğü durum bu olsa gerek.

(bkz: ben değilim beyler bakmayın öyle)
sözlüğün sosyalleşme platformu olduğunu bilmiyordum öğrenmiş oldum. biz buraya arkadaş edinmeye mi geldik yoksa klavyemizin yazdığı kadar birşeyler anlatmaya mı hatta gerekirse çok bunaldığımızda gelip içimizi dökmeye mi?

ben ikinci şıkkı tercih edenlerdenim ve bu durumdan da çok memnunum.
tanıdıktan kasıt sözlükte konuşulmuşluksa elbette herkesin en az 1 tane vardır fakat gerçek yaşantıdan tanıdığın birinin sözlükte olması pek ihtimal dahilinde olmasa gerek.
tantuni tarikatına başvurmaları halinde güzel bir çevre edinip , diğer müridlerle hoş sohbetler edebilirler.
bugüne kadar bende bu başlığa dahildim.