INTERAKTIF SOZLUKLER ARASINDA BIRBIRLERININ YAZARLARINI TRANSFER ETME OLAYIDIR...
IYI YAZARLAR YA DA POPULER YAZARLAR EN UCUK FIYATLARA SAHIPTIR... SOZLUKCULER BUNLARI BILMEZLER AMA SOZLUK YONETIMLERI BUNLARIN UZERINDE CALISIR..

(bkz: DERIN SOZLUK)
(bkz: hangi sözlüğe gitse aradığını bulamayan yazar)
(bkz: steviewonder)
- mulayim bey ingiltereden transfer teklifleri aldiginiz söyleniyor dogru mu?
- evet doğru ama yurt disinda gideceğim sözlüğün en az uludag sözlük kadar büyük olmasi gerekir.
- hangi sözlüklerden teklif aldiniz peki?
- çesitli sözlüklerden teklif aldim ingiltere'den. chealsea sözlük'ten teklif mesela, aston villa sözlükten teklif aldim mesela bolton sözlük'ten teklif aldim ama sözlük kapatisiteleri beni pek tahmin etmedi.
- su anda uludağ sözlükle sözleşmeniz önümüzdeki sene sonunda bitiyor ve serbest kalacaksiniz. kalmaya niyetiniz var mi?
- valla benim sözlükte ayrilma gibi bir düsüncem yok. damarlarimda ki kan uludag sözlük renginde akar. (nasıl oluyorsa(!)) ben kalmak isterim ama klubumun menfaatleri herşeyden önce gelir. eger klubu beni satmak isterse yahut sözlesmemi yenilemezse o zaman ingiltereden gelen teklifleri degerlendireceğim.
- peki kaç yasiniza kadar sözluk yazarlıgı yapmak istiyorsunuz?
- valla daha bunu düsünmedim ama ne zamn artik formdan düsersem ozaman birakirim. bizim ülkemizde söyle bir kani var yazarlar 30 yaşina geldimi ne zaman birakacaksin diye soruyorlar. ama avrupa ülkelerinde böyle bir şey yok. adamlar 40 yaşina kadar oynuyorlar. bu düsünceyi aşmak lazim iyi bir sözlük yazari kolay yetişmiyor.
- bu röportaj için teşekkür ederiz son söyleyeceginiz bir şey var mi taraftara?
- alin hacibekir lokumu mesela yani zwht
(bkz: yalan transfer haberleri)

ya da

(bkz: copy paste yazarlar)
(bkz: menajer aranıyor)
kaçınılmaz olandır bu .bulandırmaya , altında başka hikmetler sebepler aramaya da gerek yoktur. fesat olmamak lazım. ekşiden buraya geldi diye yermemek lazım bazı yazarları . yalakalık da yapmamak lazım tabi. bak burası önemli. ağzına sıçsa seveceğin insanlardan olabilmesi için reklamının yapılmış olması olmamalı kıstas.bilinirlik katsayısı olmamalı. yazdıklarını eleştirebilmelisin , ama beğendiğin zaman da takdir etmelisin.
o halde geriye sorun filan kalmıyor , her hangi bir yazarı nasıl takip ediyorsam , o yazarların da yazdıklarını aynı iştahla okuyorum. okuduktan sonra küfür ettiğim durumlar olmuyor mu? ee aklına yandığım oluyor tabi. ama bunu katharsis için yapıyorum be. derin bir nefes çekmeme sebep oluyor.
yazarın isteğiyle gerçekleşir.
gazete mansetlerinde yer alabilecek muhtemel başlıklar şunlar olabilir.

- ekşi sozlugun en iyi yazarı ciandio, uludag sozluge göz kırptı. transferi an meselesi.

- depeyi gayet net konustu! "benim için herhangi bir sorun yok ama eşimi ikna etmeleri gerek"

en nihayetinde crespo haberi gibi bomba haberlerdir.

edit: crespo da galatasaraya goz kırpmıs, çok sevindim lan!
(bkz: başkanım beni al dedi)
haim fresco'nun hangi sözlük adına devreye gireceğinin merakla beklendiği olaylar bütünü..
her teklife açığım. isterim ki bir avrupa sözlüğünde sesimizi duyurayım, türkiye'yi temsil edeyim...

sezon sonunda mukavelem sona erecek fakat giderken sözlüğüme para kazandırmak isterim. *
çaylaklardan olmam nedeniyle , beni transfer etmek isteyen sözlüğün , uludağ sözlüğe yetiştirme tazmınatı odemesı gereken mevzuu.
hayalim ispanya da üst düzey bir sözlükte yazarlık kariyerimi sürdürmek.
-ben nikimle birlikte transfer olmak istiyorum. ne gibi kampanyalarınız var?
+haydi şukulata kampanyamız var. özellikle sizin gibi napopüler yazarlarımız için en sevilen 10 şukulanmış entrynizle birlikte müracat etmeniz halinde 1 ay boyunca kimse sizi ıyylayamıyor. artı ayın popüler modöratörü size napyon hacı mesajı atıyor. üstelik nick altınız tertemiz edilip pudralanıyor.
-aa pek bi sevinçli. peki bir tahahüt falan veriyormuyuz bunun için.
+eh tabi 12 ay boyunca her ay en az 100 entry grip entry başına en az 15 şuku almanız gerekiyor. ancak korkmayın nikini taşıyan her yazara sözlük moderasyou tarafından ayda 50 şuku bedava geliyor.
-e peki dolduramazsak kotamızı ne oluyor.
+o zaman nick altınıza başka yazarlar tarafından sıçılıp verilen şukular geri alınıyor. ayrıca moderasyon tarafından maladam dan inciler koleksiyonundaki en nadide küfürler mesaj atılıyor.
-anam zaa yani.
+aynen öyle panpiş.
-o zaman kib yani.
+bye yani.
-abi geçenlerde ssg geldi. hani şu ekşinin ezik admini var ya. işte o.
+eee...
-"sen çok iyi yazıyorsun. gel sana bizim sözlükte moderatörlük vereyim." dedi.
+sen ne dedin peki?
-ne diyeceğim? tabii ki olmaz dedim. biraz bozuldu ama sonra gönlünü aldım keratanın.
+harbi iyi yazıyormuşsun abi.

(bkz: senaryo yazmak)
(bkz: egonu da al git lan buradan)