bugün

Bosanmanin, nikahtan önce geldigi tek yer.
ekşi mi uludağ mı olayının temeli olan , ssg nin farklı bi formata dönüştürdüğü şey.
artik gitgide gercek ciktigi konsepten ayrilmis ve gider ayak birbirinin aynisi sekilde, ayni kelimeler ve kalipciklar kullanilan milyonlarca entry'nin yer aldigi bir yer olmus. sadece 2 sozluk oldugu zamanlardaki eglenilen vakitleri ozluyor insan. Eksi'nin kesfedilisi, ilk kacirilan entrylerin, diyaloglarin tek tek gunlerce okunmasi. Simdi celebrity diye un yapanlarin ilk zamanlarinda donen super geyik. Daha henuz ortam kalabalik degilken edinilen super kallavi arkadasliklar. herseyi yazmanin ozgurlugu, birbirine benzeyen, "ayni ben" dediginiz insanlarla kaynasmak, disariya cikmanin sosyallesmenin out oldugu sozlukte kendi dunyamizda takildigimiz gunler.
hersey gibi gittikce artan sayida insanlarin merakini celbeden bizim dedigimiz seyin gittikce herkesin mali olmasi. herkesin gittikce partizanlasmasi, tahammulsuzlugun doruklara ulasmasi, sag sol kavgalarinin doruk noktaya gelmesi, parti propagandasi haline gelmeye baslayan ortamlar olduk. eskiden adam gibi karsi argumanlarla gelenlere yok boyle degil desek de yazdiklarina gosterdigi ozenden biraz saygi duyarken simdi, usengecliligin , iki cumle kuramadan bakinizlarla aklinca ,zamaninda isin ehlilerin sanatini konusturdugu "ayar" kelimesini, kullananlarin oldugu bir yerdeyiz.
soguyorum giderek bu ortamdan, eskiden yazmaktan ziyade okumaktan gozler sis hale gelmesine aldirmazken, simdi ilkokul 5 niteliginde ve niceligindeki yazilarla dunyalari kurtaran bir yazar surusunu gordukce kapatiyorum pencereleri. keske diyorum o hic bozulmamis bilinmemis haliyle kalsaydi, keske online 10-20 kisiyle kendi aramizda takildigimiz yerler olarak kalsa idi. dikkat ederseniz, sozluk niceligi arttikca, gelismekten ziyade daha da geriliyoruz. daha bayagilasiyoruz, yazacak birsey kalmadigindan dem vuruyor herkes ama peki ne ve nasil yaziyorsun be kardesim ki konu kalmamis. Al kalmamis derim sana.
Velhasil , sozluk kavramini ben bugun itibariyle ruhuna fatiha durumuna yaklastigini gorerek byte denizinde boguluyorum. 2 sene sonra server parasi odenmeyecek olan derinliklerle kaybolacak bir entry de bulusmak uzere.
-başına uludag ibaresi eklendiğinde herkesin biraraya toplanıp kafa yorduğu, kiminin bilgi yazdığı, kiminin geyik yaptığı, kiminin cevaplar aradığı, herkesin değişik amaçlar peşinde koştuğu yer.
-bir paylaşım mekanıdır sonuçta.
dillerin kelime yönünden sınırlılığını gösteren kitap.
içine söz koymaya yarayan kutumsu. *
(bkz: gözlük)
içine söz konan kap.
(bkz: şekerlik)
(bkz: ayakkabılık)
(bkz: tuzluk)
bir çok anlamı olan terimlerin tıpkı vikipedi'de olduğu gibi baştan ayırılıp yönlendirlimesi gerektiğini düşündüğüm interaktif oluşum.

adam film isminden nick yapıyor, filmdeki karakterden nick yapıyor, bir kuş türünden mahlas yapıyor, bizde aradığımız konu ile alakasız bir çok gereksiz ve mide bulandıran yalayıcı girilere muhatap olmakla beraber zaman kaybına uğruyoruz.
sözlerin konulduğu yer.
günümüzün günlüğüdür. çok okur az yazarım; ben de bir uludağ sözlük yazarıyım. teşekkürler...
5 nesilden sonra, yazar alımını 5 sene durdurması gereken yapıdır. boku ancak bu şekilde çıkmaz sanırım.
forumlardan daha ciddi, bilimsel makalelerden daha yavşak yazıları bünyesinde barındıran interaktif platformların genel adı.
eskiden buralar hep dutluktu.
pek çok çeşidi bulunmaktadır.
görsel
Mesaj yazmama engel olan sey.
Neymis neymis surekli yeni kisilere mesaj atar olmusum dinlenmeliymisim. Pehh