bugün

Kızım olursa adını Çiçek koyabilirim, aniden içimden geldi.
çok fazla söyleyecek şeyi olup çok az konuşma isteği olan yazarların karar veremediği isteklerdir. zira bazen neyin önemi olup olmadığını bile sorguladığımız bir dönemden geçiyoruz. herkesin kafalar çok karışık. normaldir. siz siz olun söyleyecek bir şeyleriniz varsa susmayın sevgili yazarlar.
Aslolanı gizleyen insanlara gıcık oluyorum aq.
2 ekmek 1 kısa maltepe alda gel be sözlük.
gene mi sabah oldu arkadaşım! neyse yatayım bari.
honki ponki torino
çalona bimbo bori ro
muşi muşi hubobo kozi zo
çiki çiki şayne tiki tak tok
Hep melankoliğim.
Hiç mi güzel bir şey yok la hayatımda?
Neden görmezden geliyorum güzel şeyleri?
Yaşamaya layık değilim sanki.

Tabi bu ruh hali 15 dakika sonra değişecek.

Bir süre sonra iyiki hayattayım, şöyle iyiyim böyle harikayım. Şunu yapmıştım bunu başarmıştım. Yarın şöyle güzel yemekler yaparım, böyle temizlik yaparım, oğlumla şu oyunları oynarım, şu filmi izlerim...

(bkz: bipolar)
feleği kadın yerine koyup " kahpe felek " diyoruz ya, belki de "pezevenk felek " dememiz gerekiyordur, erkekse !..
Bir gün padişah, Sünbülzade Vehbi Efendi'yi yanına çağırır ve der ki: "Bana öyle bir şiir yaz ki ilk mısrasını okuyunca içimden seni öldürmek, bir sonrakini okuyunca ise ödüllendirmek gelsin".

Sünbülzade ise düşünür düşünür ve şu şiiri yazar:

Azm-u hamam edelim, sürtüştürem ben sana,
Kese ile sabunu, rahat etsin cism-u can.

Lal-u şarap içirem ve ıslatıp geçirem,
Parmağına yüzüğü, hatem-i zer drahsan.

Eğil eğil sokayım, iki tutam az mıdır?
Lale ile sümbülü kakülüne nevcivan.

Diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
Bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan.

Salınarak giderken arkandan ben sokayım,
Ard eteğin beline, olmasın çamur aman.

Kulaklarından tutam, dibine kadar sokam,
Sahtiyenden çizmeyi, olasın yola revan.

Öyle bir sokayım ki, kalmasın dışarıda hiç,
Düşmanın bağrına, hançerimi nagehan.

Eğer arzu edersen, ben ağzına vereyim,
Yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman.

Herkese vermektesin, bir de bana versene,
Avuç avuç altını, olsun kulun şaduman.

Bu şiir Divan Edebiyatında "Rücu" sanatına bir örnektir. Rücu, ilk dizede söylenilen şeyin, ikinci dizesinde ondan vazgeçmek demektir!
çok canım acıyor.
Hohlasam nefesimi duyar mısınız mısralarımda?
Dokunabilir misiniz yaşaklarıma ellerinizle?
neden ya neden.. aklım almıyor bir çıkarın olsa gerçekten anlıcam.
beyin göçü yaşıyorum. beynim beni terk etti. zaten 50 gram bir şey vardı, son dönemde o da gitti. hepten geri zekalı gibi, at kafası gibi, göte göt, dişe diş, memeye..

işte bunlar hep zeka, hep beyin. ama geriden.

not: 5 litrelik cam şişesi olan arkadaşlar lütfen göndersin. soda şişelerine oturunca ölmüyoruz. 5 litrelik bu işi kesin çözer diyorlar. denemeye kararlıyım.
Herkese benden çay.

Ama demiyorum. çünkü hak etmiyorsunuz.
Sözlük shitty posting için vardır, aksini iddia eden vurduruyordur.
Kim o yavşak ya? insanları zan altında bırakmayalım, söyleyin de biz de bilelim o yavşağı.
Siz de imalı imalı konuşmayın lan.
görsel
.
bu dünya çok ama çok acımasız hiç bir şeyden haberi olmayan sevgisini ilgisini eksik etmeyen ama sonuç.
Yaşamın içinde savrulmaktan yorulduğumu söylemek isterdim. Yarının bugünden farklı olmasını dilerken aynadaki üretkensizliğimle savaşmak isterdim. Çevremde örnek teşkil eden insanların nasihatlerini değil eylemlerini görmek isterdim. Kısaca ben başka toplumda filizlenmek isterdim.
Bir gsf öğrencisi olarak sözlükteki yazarların sanattan bi haber ruhsuz kişiler olduklarını düşünüyorum. Hepinizin aq. Size bakınca utanıyorum.
istediğiniz kadar sevseniz de deli gibi aşık da olsanız da acele edip evlenmeyin hadi evlendiniz ilk 2-3 yıl boyunca çocuk sakın yapmayınız. Sonra çok büyük çıkmazlara girebilirsiniz. Yüzünü 1 dakika bile görmek istemediğiniz birisini maalesef kabullenip ömür boyu görmek zorunda kalabilirsiniz..
Söylemek istediklerimi burdan söylemeye çalışmak belki beni hiç rahatlatmıcak ama denemekten kime ne zarar gelir ki.
hayatımda ilk kez, karşımdakine dünya kadar iyi niyet beslerken kötü ben oldum. Duvarmış, o iyi niyetim ona 1gr işlemedi, hissedilmedi.
Ne kadar iletişimin kuvvetli olsa da, kendini iyi ifade etsen de, yeri gelir herkesle konuşarak herşeyi çözebilsen de nafile.
bazen tek öğrendiğin şey iyilikten maraz doğar.
Burası küçük boktan dertleri yazma yeri. Bunun gibi.
Söylemek istediklerim, söylemek istemediklerime evrildiğinden beri söylemiyorum. Saçmalıyorum. Saçmabiyorum.
görsel