bugün

Acıdan delirdim lan ben.
insanlar acımı değil deliliğimi gördü.
Eyvallah...
Okuduğum kitaplar psikolojime çok çabuk etki ediyor. Bunu sonradan farkettim.
Çok neşeli, çok güler yüzlü, kimle konuşsam mutlu eden, etrafa pozitif enerji saçan bi insanım tamam. Bunlar dışarıdan duyduklarım. Peki ey etrafımdakiler, ben üzgünken durum ne olacak? Beni kim mutlu edecek? Kim nazımı çekecek? işte ben de tam burada takılıyorum.
Şu kamyoncuların tırcılarında insan olduğunu hatırlayın.
Şu aile WhatsApp grubundaki yapmacık yapmacık pozlardan bıktım ya. Kapalı kapılar ardında fıs fıs konuşuyor grupta ise sevgi kelebekliği yapmaktan geri kalmıyorlar. Hepinizin amına koyim deyip çıkasım geldi bak.
Gunduzleri kimseyi iplemez gibi gorunup geceleri aynada berbat bi adamla bakisiyorum. Bilirsin; aynalar her zaman gercekleri soyler, cunku insan yalniz yuzune dogru bakinca yalan soylemeyi beceremez.
ya şey late doksanlarda gay bi abinin çok çiki çiki bi şarkısı vardı.

(bkz: vivin la vida loca)
la bu dinciler niye bu kadar ibiş

hem yalan konuşuyorlar ; atatürk çocuğa bira içirdi

diyorlar

hemde 9 yaşında çocukla gerdeğe girmekte

bir sakınca görmüyorlar

bence bunlarda bir ibn@lik var.
Türkiyedeki etnisiteden sıkıldım lan.
ev halkı tarafından sürekli odamın dağınıklığı konusunda eleştiriliyorum olmuyor yani toplu kalamıyorum. söylemek istediğim dağınıklığın içinde de bir düzen olduğu.
Önümüzde ki günler de hayatım boyunca hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım.
Bilenler bilir, şu özel mesaj butonunu oldukça sınırlı -birkaç kişi için- kullanırım, onlar da beni tam olarak tanıyabilmiş insanlar değil zira. Ama bana bir şeyler öğrettiğiniz için sonsuz teşekkür ederim sizlere.

Fakat bir şey var ki bu sözlük bana bildiğin hayat'ı tanıttı. 25 yaşındayım; bence yolun yarısı bu olsa gerek. Bir entry'imde "kendimi çınar ağacı sanardım hep, meğer nar ağacıymışım." mihvalinde bir şeyler yazmıştım. Şu an inanılmaz katılıyorum- yine kendime.

-Yok pişmanlığım ama yine de çok pişmanlığım.

insan kazanacağı şeyleri muhtemel bir iki saat içinde kaybedebiliyor. Kumar gibi bir şey. En çok da konuşurken hata yapıyor, yazarken de dahil. Sussak çözülecek şeyler olduğuna da inanmak istemiyorum. -eh kandırmayalım kendimizi, ancak dinlenilen şeyler önemliyse susmak çözer.

Gördüm ki, burada dinleyeceğim pek şey kalmamış. Susamayacağım da; o yüzden yol açık-yola çık mottomdan hareketle. Gidiyorum.

-Hayat bana sunduğun güzellikler için teşekkür ediyorum.

Şimdi; daha çok ilgileneceğim kendimle,
kitap ve şiire daha çok sarılacağım,
boş kaldığımda kulaklığı takıp yeni şarkılar keşfedeceğim,
ders çalışacağım
ya da bir işe gireceğim,
bolca su içeceğim
ve ki bence en önemlisi sigarayı bırakacağım hem de şu an.

( tanıyorum böyle birini, 13 yaşına kadar adına baba dedim.) enty'mi de en sevdiğim ilan ediyorum.

Bu bir elveda değil; hayatı köşesinden yakalarsam bu sefer hiç bırakmayacağım, yapacaklarım da hep bu yüzden.

-dokuzuncu nesil yazar silik
Birinin üzerimi örtmesini istiyorum. Beni gerçekten seven birinin.
Neden var bu düzen, neden birileri beni, seni, bizi yönetiyor, neden insanlar dünyanın faydasına olmayacak şeyler için öldürülüyor. devletler neden var, insanlar akıllı canlılar değil miydi oysaki? yönetilmeye muhtaç mı? (çok mu sorguluyorum)
Bugün resmen içmeden kafayı buldum şarkı söyleyerek. Eğlendim güldüm falan.ç. 3 4 kişilik kendi çapında eğlenen bir grup olduk. Geçenlerde de toplanmıştık böyle.

Ben o insanları seviyorum çok eğlenceliler ama bir kaç yıl sonra bir daha asla görmeyeceğim. Bu bazen düşününce içimde bi burukluk yaratıyor.

Farklı kültür farklı düşünceler ama öyle konuları hiç açmayıp sadece eğleniyorsun. Karşılıklı anlayış olduğu sürece herşey güzel. Söylemek istediklerim bu kadar.
iyi ki varsınız sözlük.
Sıçramak, yaşamak, ölmek, düşsüz bir düşte uyanık bir uykuya dalmak istiyorum.
ağlamayacaksın ağlamayacaksın
kalbindeki kor parçasını
buzmuş gibi söküp atacaksın
ve bir daha asla asla
bir erkeğe ne kadar
masum görünüşlü de olsa inanmayacaksın.

manifesto/ lale müldür.
Dede ne zaman ölüyon bi de utanmadan bizim eve geliyosun.
Üzerine kömür dumanindan agir bir örtünün çekildiği şehre bakıyorum yukarılarda bi tepeden. Dengesi gün geçtikçe bozulan dünya ve onun milyarlarca yildir devam eden ahengi çok kötü bozuluyor. Çok feci olacak tabiatın intikamı.
Bitirmeyin üniversiteyi. Uzata bildiğiniz kadar uzatın. Çünkü hayatta daha güzel bir zaman dilimi yok.
dört nala gidiyoruz bizi bekleyen yere.
dört nala gidiyoruz bizi bekleyen yere.
Iki gün önce buraya tek başıma tiyatroya gideceğimi, yalnız bir şey yapamama sorunumu aşacağımı yazmıştım. Yine yapamadım sözlük. Oyundan önce gittiğim söyleşide biriyle tanıştım, biraz sohbet muhabbet. Sonra onu tiyatroya davet ettim ve birlikte gittik. istemeden bi arkadaşa daha sahip oldum.
Son kez yazdı sözlük. Son mesajını attı.

Aslında yazmayacaktım buraya ama içimde de tutamazdım, çünkü bilirim tutamam kendimi gider birine anlatırım. Yine anlatıcam ya neyse.

Seviyorken gitmesi çok kötü bir duygu, hele de sen gittikten sonra o kadar yırtınıp yalvarması, çaba sarfetmesi çok özel biriydi. Özlüyorum, özledim, özlicem.

Daha farklı bir yazıda, konuda görüşmek dileğiyle başlık.
Başkası olmayacak değil elbette olacak, kendi çizgimi çizdim ve bunda kararlıyım. Devam.