bugün

Her ne kadar cinsellik ve boş muhabbet hayatlarımızda olmazsa olmaz olsa da, belirli seviyelerde kaliteli olabilirken. aşırı dozda ve atışma düzenine kurulu olanları gerçekten gereksiz bir hal alıyor. yıllardır sözlük üyesi olan birisi olarak evet bu tür başlıklar eskiden de oluyordu lakin bu gün ki kadar revaçta değildi. Bu tür şeyler için yine internette bolca boş muhabbeti, konulu cinsellik deneyimlerini anlatan, kendi veya başka birilerinin abuk subuk resimlerini paylaşan vb. şeylerin yapabildiği bir çok forum sitesi vardır. Aşırısı için sizleri bu tür sayfa üyeliklerine davet ediyorum.

Sonuç itibarı ile sözlük amacı dışına çıkmaya yakın belki de çıkmış bilemiyorum gözlemim o yönde. Bunu yapmaya devam ettiğimiz sürece burasının da her hangi bir forumdan farkı kalmayacak, kalitesiz cıvık içeriklerden boğulmamıza neden olacaktır.

Burdan söylemek istediğim son şey modernliğe ayak uyduran sözlük moderatörlerine görsel paylaşım, nick değiştirme vs. gibi durumlara hiç girmeseydiniz keşke bazı şeyler eski haliyle daha güzel kalabiliyordu oysaki neyse şimdilik bu kadar...
salağa yatmak en sevdiğim.
Bunalıyorum ve üşüyorum.
ilk aşkımın annesi beni övdü, hiç değişmemişsin hâlâ aynı güzelliktesin dedi Az önce, by.
eleltrikler gitti, mobil veriden yiyorum. laptopta filmim yarıda kaldı, google'ın dinazor zıplatma oyununu oynuyorum araba yarışı dururken. kombi söndü kapriyle yayılarak yatma keyfim sona erdi , yorganı örtmeye üşendiğim için üşüyorum. yarın çok zorlu bi görev beni beklerken hâlâ burdayım. la akşam pestilim çıkıyodu az kalsın şaka maka, dalgınken stresliyken motora binmeyin "frene değil kurala güvenin".
esenlerden bildirdi.
bize unutmayı öğretenlerin de öğretmenler günü kutlu olsun.
Keşke kimse gece gece Sözlükte takılmak zorunda kalacak kadar yalnız olmasa.
"beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir. bu, evrenin sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir.."
Parmağa değil işaret ettiğine bak lafını kolay beri unutmam. Aklıma kazılıdır...boşta bulunup bakıp da göremediğim zamanlar olur/olmaktadır/ olacaktır...irkilmek ve farkına varıp uyanmak gerek.
Kelimeler de böyledir. Bazen insan, bir kelime ile zahiren bir vaziyeti işaret eder. Bir sonucu/olasılığı.
Dili başka gönlü başka söyler.

Misal;
inançlı insan hakikatte iman etmişse eğer, ağzından çıkanın gönlünden geçenle örtüşmesi beklenir. Ve muhakkak insan beşer ve şaşar. Tam da fıtratına uygun olarak. Ki amenna...

Misal dedik devam etmedik, edelim.
El Kevser, yani?
El Kevser'e nasıl ulaşırsın?
Venhar ederek!
Nasıl yani?
Venhar, nahr etme/ intihar etme/ her şeyi geride bırakma anlamına gelir.
Bu iki kilo hap içip rabbin verdiği canı almak demek değildir!
Kişi, Allah yolunda / sevdiğinin yolunda / ailesinin yolunda/ vatanının yolunda vs. Ve sırf bu değerlerin uğruna fedakarlık yaparak menfaat görebileceği şeyleri el tersi ile iterek, gerekirse suçlanarak (bencillik, korkaklık, zayıflık vs.) derin bir samimiyetle venhar yaparsa, nahrederse, intihar ederse...rabbilalemiyn bu kişiye kevseri verir.
Bu samimiyetin derinlik ve ölçüsünü anlamak fedakarlığın samimiyetine sahip kişilerin harcı olduğu gibi, tersini yani kişinin kendini cismen öldüreceğini anlamak, o fedakarlığın sahibi olduğu halde yanlış anlayanın boş anına denk gelmiş olması ile açıklanabilir.
Hiç anlamayana ise insanlık vasıflarından nasibini almamış demek gerekir lakin demeyelim. Haddi aşmış oluruz.
Devam...
Resul Muhammed'e kevser verilmiştir.
Kevser suresinde anlatılır...verildi ancak verilmeye devam edecek...kevser suresinde vurgulanır...resul Muhammed öldü! Yani nasıl devam edecek? Resul Muhammed'e ittiba etmek/uymak sorumluluğumuz vardır. Resul Muhammed fedakarlığın sembolüdür.
Ve biz de Allah yolunda / değerlerimiz sevdiklerimizin mutluluğu uğrunda vs. Nahr edeceğiz.

Yoksa " nahr", bir canı almak kurban etmek kurban olmak demek değildir!

Yani sen insan, çekeceğin büyük acıya, yaşayacağın zorluklara / ardından söylenecek laflara vs. Direnerek tüm samimiyetinle Venhar yaparsan yani herşeyi geride bırakırsan yani derler ya içime gömdüm işte bu hakk dürüstlük ve saf samimiyet el kevser olur.

Bundan kaçınanı ise Allah, elebter yapar.
Yani?
Beter şekilde işini bitirir!
Elebter denen kişi bu durumda nahr edemeyen kişi anlamına gelir. Menfaati uğruna Allah yolunda sevdiği uğrunda değerleri uğrunda nahr etmekten kaçan kişidir elebter...
Yani?
Nefsinin peşinde helak olandır elebter... 9/24 te örneklenenlerden nefsini sıyıramayandır elebter...
Rabbilalemiyn, bize kevsere nahr edip, el kevsere ulaşanlardan olmayı nasip eylesin.

Dip not: kesrette, manayı kavrayıp eyleme dökmenin önemine misaldir bu yazım. Okuyandan, manayı anlayandan allah razı olsun.

Sevgi ile...
imla kuralları noktalama işaretleri ile aram hiç olmadı hala da bilmem etmem ama üslub nedir çok iyi bilirim bazen türk dili kurallarını çok çok iyi bilerek öyle bir üslubsuzluga bürünüyorsunuz ki farkına bile varmiyorsunuz.
biliyorum aslında, kimse gerçekten sevmez kimseyi.
odamın kapısı kapalı. yaklaşık beş dk. önce güneş ışığı kapının eşiğinden ışık misali yansıdı parlak biçimde; benim de ödüm bir taraflarıma karıştı. evi cinler bastı sandım az daha aklımı yitirecektim, yüreğim pır pır etti. allahım sen kimseyi korkuyla sınama amin.
Sohbet edicek insan gerek.
Jesusuntorunu, gördüğüm en boş insansın.
Sarılsak geçerdi, darıldık kaldık öyle.
hayallerime giren ilk kadındın.çok sevmiştim seni.gözlerine bakmaya doyamamıştım ben senin.ben sevgilisinden ayrılınca gelip omzumda ağlayan bir kadın olmanı istememiştim.omzuma yaslanıp gülen kadınım olmanı istemiştim.umarım ağlamazsın.umarım seni benden çok seven birisini bulursun.umarım kadınım...
çok fena patlayacağım, çok. ben patlarsam ortalık karışacak, istemiyorum bunu.
Keşke, 
Keşke yanında biraz daha fazla kalsaydım.
Biraz daha konuşsaydım susmak yerine,
Aptalda şeyler söyleseydim
Dinlersin..
Biraz daha duysaydım seni,
Az daha görseydim.
Ertesi hiçlik olan o son geceyi biraz daha uzatsaydım.
Biraz daha kalsaydın bende
Akla getirmenin zorlaştığı yüzünü biraz daha öpseydim.
Keşke bir tek keşke bile kalmasaydı,Kainatla denk bu boşluğu
Göğsümün altına sermeseydin.
Herşey öylece kolay olup bitseydi,
Nefes alır gibi,
Kalır gibi.

görsel
yaşlanıyoruz. yaşayamadan. korkak gibi.. amaçlarımızı kaybetmişiz gibi
içmek çok güzel bir şey. Saatlerce içip, üzerine TEKila Çakarken Teoman dinleyip, her şarkısının ne denli seksi ifade etttiğini konuşabiliyorsun. Sonra sanat Ve Sinema üzerine saatlerce tartışıyorsun. Sonra da hiç tanımadığın adam sırf ortamdaki muhabbetini sevip 'abi ben seni eve bırakabilirim' diyor Ve bırakabiliyor.

için amk için.
Herkes mi bilir bu kadar, herkes mi susmaz?
Bir aralar sözlükte yazasım gelmezdi bu aralar okuyasım dahi gelmiyor. Kaç sayfa geçiyorum saçma sapan laf etmeye değmeyecek başlıklar, konular almış başını gidiyor. Tamam önceden de çok birşey değildi belki ama iyice ruh hastaları ilgi budalaları mekanı oldu. Sözlük kendine gel demek istiyorum!
yalan söylenmesini kimse sevmiyor, sevmesin zaten; madem bu kadar sevilmiyorsa, neden bunca kişi, hatta neden bunca herkes yalan söylüyor. anlamıyorum.
Otobüste dedenin birisi kalabalık arasından geçerken benim koluma sürterek geçti. Sikini hissettim resmen aq. Kötü hissettim erkek halimle aq.
Lütfen hevesimi kırmayın. Hevesim kırılınca valla bişey kalmıyor benden geri. Böyle susuyorum hiçbir şey yapmıyorum hayattan soğuyorum. Yapmayın.