bugün

Çok zorlanıyorum ya valla çok zorluyorlar beni aslında hepimiz gibi. Uyuyamam ki bu gece en iyisi biraz sorumluluk kasmak. Gerginim, niye ki..
aytunç altındal öldükten/ öldürüldükten sonra kopmlo teorilerini anlatan programlarını izlemek yavan gelmeye başladı. nur içinde yatsın.
Sustuklarımı kimse duymuyor.
Yerin üstünü paylaşamayanlara kötü bir haberimiz var. Yerin altını paylaşmak zorundasınız.
şarkı. ya ne olacaktı ki.
Aynı ben.
Temizlik hastası seni.*
Ed. Yer sileceği cif kullan etkili temizlik muhteşem koku.
Ay sen beceriksizsin sana güne gelinmez.

görsel
Bundan ayol.
soğuk nedeni ile berenin üstüne montun kapşonunu geçirdim. marketten alacağım şey iki dakika sürmeyeceği için hiç boşuna kapşonu çıkarmak istemedim. saç boyalarına bakıyorum beni hırsız sandılar önce arkama bir adam yolladılar telefonla konuşuyormuş gibi yapıp beni takip ediyor. bende gıcık olsun diye iyice oyalandım. arkaya dönüp bakıyorum adam şüpheleniyor falan. en son yanıma gelip hanım efendi ne alacaksınız yardım edeyim dedi. bende dönüp koleston aşk alevini arıyorum dedim erkek nerden anlasın bakıyor bakıyor numaralara anlamıyor ahaha. en son bulamayacaksınız galiba kolay gelsin dedim çıktım. söylemek istediklerim bunlar. neden yaptım bilmiyorum.
Adam gibi yönetin sözlüğü bir aktiflik yok yenilik yok. Serkandan ders alın oladı swh.
az önce projedeki insanlarla bara gittik. muhabbet döndü dolaştı ilişkilere geldi. herkes anlattı ilklerini, sevdiklerini, kaybettiklerini... ben anlatamadım. hayatım boyunca çok kişi kaybettim. gitmek istediklerinden mi benim kaderimden mi bilmiyorum. ama ben kendi kaderimden olduğuna çok inandım.

insanlar benim hayatıma gitmek için geliyordu. hiç bir zaman kendimi haklı yada ne bileyim işte buna benzer bir insan olarak göstermedim. hep kendimi anlatmaya çalıştım ama kimse anlamadı. hayatımda hep değer verdiğim insanlar gitti ve sevmediğim ne kadar insan varsa hala çevremde.

ilk kaybım değilsin. son kaybımda olmayacaksın sanırım. hani başkalarıyla konuşuyorsun ya. onların hepsi ölsün gebersin. kıskançlık mı evet kıskançlık. senin sadece bana ait olmanı istiyorum. Sadece bana! ben sevmedim ki seni siktiğimin kalbi seçti. bu bir seçim değildi. beni o kadar üzeceğini bilsem severmiydim hiç? keşke şu lanet gururum olmasa da mesaj atsam yada ne bileyim bir şekilde konuşsak ama olmuyor be. hayatımda bir çok şey değişti. baştada sen. sana ne desem boş.

neyse her zaman ki gibi çok konuştum değil mi? özür dilerim canını sıktıysam ama ne sen ağlamaya değersin ne de ben sevilmeye...
Ben istesem de kilo alamıyorum insanları eğer hipertiroidi hastası değillerse ağır yalancı yaf. Abi nesi zor gece gece cevizli sucuk yemenin kahve içip biskremi yarılamanın çünkü bence çok kolay yani hiç zorlanmadım, baya kolay oldu 3-4 saatte 2 kilo almak ahah.
Polis birisini kovalıyor. Sirenler çalıyor ama hayırlısı. Mahallenin piçleridir kesin. inşallah yakalayıp analarını sikerler orospu çocuklarının.
görsel
Bahane göt gibidir herkeste bulunur diyip şöyle yazasım geldi:
Bilmeyenin bilene karşı savı olamaz. E Çünkü hakikatlerin er veya geç ortaya çıkma gibi bir kötü huyu olduğunu bilenin bilmeyene anlatması atomu parçalamaktan daha zordur.

Sudan sebepler dünyası velhasıl...
ölüyorum ben sensiz.nerdesin vefasız yarim..
bazen kendini sorgularsın ve sonucunda hakikaten yanlış yapmışım hissine kapılırsın.öyle bir boşluktayım ki yanlış da benim doğru da.bu yüzden hayatım bugün tamda olması gereken yaşta olması gereken yerde ama olmasını beklediğim davranış biçiminde değil. demem o ki ya şükretmeyi bileceğim ya da şikayet etmeye devam edeceğim.
(bkz: pişmanlıklar) (bkz: hedeflerden şaşma)
Ağzımın içinde yara çıkmış, son derece rahatsız edici. Yapmam gereken iki üç tane ödevim var, finaller yaklaşıyor ders çalışmam lazım. Ders çalışmaktan bıktım, okula gitmekten bıktım, sınavlara girmekten bıktım. tükendim artık.
Çaylaklık bayağı uZun.
Küstüm gelmeyeceğim artık.
Zaten hastayım yatak döşek yorgan battaniye yatıyorum.
Sözlük içiymiş sebep.
Sensin sözlük içi.*
Ben burda bu gece
Dönüp aynı yöne
Kendimi bırakacağım bir hiç alacağım yerine
Nafile izler var içimde hepsi aynı yöne
Nerede bulmuş olacağım terk-i dünyayı
Ben burda bu gece
Dönüp aynı yöne
Bir küfür olacağım af edersin.
Çok zor şeyler tavsiye ediyorsunuz.*
Hayattan bıktım. Sadece ölüp öbür dünyayı görmek istiyorum.
Badr hari ne hale gelmiş öyle.
umutsuzum. her gün bir ölüm haberi almaktan, hiç suçu olmadığı halde yitip giden canlar görmekten. onların arkasından ağlayan eş, çocuk, anne, baba görmekten...

gerizekalıyım. çünkü olanları aklım almıyor, kalbim almıyor. anlamıyorum. birileri otobüste, durakta, görev esnasında hayatını kalleşçe/haberi dahi olmadan kaybediyor. sonra ne mi oluyor? şehit diyoruz biz onlara.

sonra daha şehitler bitmeden onlara saygı(!) maçı düzenliyorlar. saygı maçında nedense "herkes konuşur ak parti yapar" ile paralel pankartlar açılıyor. bakıyorsun birileri bir kaleden bir kaleye gol atarken, bir annenin daha kalbini yerinden söküp almışlar.

buradaki fikrim şöyle: şehitlerimiz, öyle bir saygıyı hak etmezdi. neden orada olduğundan bihaber kaç bin kişi vardı orada? kaç vatansever(!), kaç saygılı(!) vatandaş? benim hiçbir şehidim orada kahkahalar atarak Türk bayrağı sallayan insanı görmek istemezdi. saygınız kırıcı, incitici, yalan.

saygı maçında rekor gelir manşetlerini görmek istemiyorum, şehit aileleri para istemiyordu ki.. evlatlarını, eşlerini kaybettiler. anlaşılmayı beklediler. belki de sonlandırılmasını.
ve bizim onlara saygıdan önce minnet duymamız gerek. minnetim sonsuz. onlara şu an gözlerim dola dola teşekkür ediyorum. umarım buna sebep olanlar da bir gün bunu yaşar. umarım buna menfaatleri için susanlar da bir gün en sevdikleriyle sınanır.

son olarak umarım bir gün gerçekten sabah uyandığımda kendimi sırası geldiğinde gerekli hamleyi yapmak için öne sürülen bir piyon gibi hissetmem.
Beyler çok rica edicem aranızda şu kısa pantolonlu çocuk gibi tarzı olanlar varsa beni direk donuza alsın.

görsel
Boş verelim herşeyi bu limandan ilelebet kalksın bu gemi.
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
Bölümünü söylemekle yetineyim...