bugün

Çok ahım şahım olmayan hikayelerdir.
2005 itibariyle koşmayı bıraktım. iyi halt yemişim gibi birde bunu nickim yaptım. Mevzu bu.
bilgiyle herhangi bir iliskim yok.
nickin kendisi hikayedir zaten.
düşündüm ki nutella candır, ama sonra düşündüm ki ben nutellanın kıçının kenarı bile olamam, o kadar şahane değilim, dedim bari gibi olsun, hani eh işte, yalnız -msı eki oraya nasıl geldi onu hiç bilmiyorum ya.
denize ve doğaya aşık birisi olan benim böyle bir nick bulmam şöyle gerçekleşmişti. ben her zaman denizlerin en iyi sırdaş olduklarını ve en cana yakın dost olduklarını düşünürdüm. kimin canı sıkılsa, morali bozulsa ve ya bir derdi olsa sahile gidip rahatlamak ister. denize bakar, onunla dertleşir ve huzuru ondan bulur. küçüklüğümden beri keşke denizlerinde dili olsa derim kendime. ve evet, bana kalırsa bu dünyanın bütün derdini, acılarını en iyi denizler biliyor. her zaman acaba denizler konuşabilseydi ne olurdu diyorum kendime. denizlerinde bir dili olsa! o yüzden bende deniz alfabesi diye aldım nickimi.
boyumun kısalığı ile dalga geçilmesi nickime yansıdı.
Asitane dergah, merkez anlamına gelir. Bir zamanlar istanbul için Asitane-i Saadet denmiştir. Kam Farsça dilek anlamına gelir yani gerçek ismimin Farsçası oluyor. Asitane-i Kam dileklerin merkezi anlamına geliyor. Ayrıca Kam türk tarihinde incelenirse tengrici anlamınada geliyor. Bir çeşit din adamı. Şaman ile aynı anlam...
aklıma başka birşey gelmedi. gelende yanlış gelmiş hakiki tosun paşaymış replikte.
ze ve dos ben ve sevdigim bir insanin nicklerinin kisaltilmisi. ikinci s ise sevmeyi temsil ediyor.
baktım ki kazım çok sevdiğim bir isim...

olaylar gelişti...
malumunuz.
avenged sevenfold'un hayvani gitaristi synyster gates.
fethullah gulen soyadının tersine müritlerini kandırabilmek için paso ağlıyor bende dalga geçmek için fethullah gulen iyi guler yaptım.
hayatım boyunca bir şeylere çalım atmakla meşgul oldum, bunalım aile, kendine dönük şehir, pazarlıklı hayat. hiçbiri bana göre değil, futbolu çok sevdim. hayatı boyunca herkese çalım atmış adamın, kimsenin adını anmadığı şehirde, iddiasız bir takımla başardıklarına açık mavi ile şahit oldum. bundandır ki, bi nevi çalım atma simgesi benim için napoli.
Herkesin kopyala yapıştırla bilgi vermeye çalıştığı günümüz yazarımsılara tepki olması amacıyla yazdığım takma ad dır.
(bkz: nick değil takma ad).
ismim ve ismimin sonuna eklediğim y. işte benimki de böyle bir hikaye.
cinsiyetimi belli etmeyecek şekilde nick almayı tercih ettiğim için bunu seçtim.

nicksizim gibi yanlış okunmaya müsait ama "nick-sizm" efenim.
bir gün şu sözlüğe ben de üye olayım dedim zira uzun zamandır okuyup duruyorum. aklımdan geçen herhangi bir isim yok, şu an hatırlamadığım birkaç şey denedim; kullanımda, ben de madem ben tutturamadım öyleyse "adimisenkoy" yazdım tuttu öylece de üye olmuş olduk. şimdi olsa biraz düşünür taşınırdım ama değişme imkanı yok napalım.
en sevdiğim çiçek adı. ortanca.
hikayesi falan yok. hayatta çok sevdiğim 3 şey var; eminem , çikolata ve pringles. aralarından da bunu seçtim. * * pringles'a bayılıyorum ve nickim de böyle işte.
üniversitede ev arkadaşımla gecenin bir yarısı çakallarla dans filmini izlemiştik ve gece 3 4 sularında hastasıyız dedeeee diye bagırmaya baslamıstık. birazda alt katımızda oturan rockçı adamlara inat yapmıstık bunu. hep siz mi gürültü yaparsınız bakın bizde bağırabiliyoruz gibi.
zincirlikuyu istikametindeki mecidiyeköy otobüs durağında şöyle yazar: "otobüs şoförü! durağa nizami yaklaşmadan kapıları açma, yolcu indirme." o nizami benim. ***
Lusyen. Can dündarın lusyen kitabından esinlendim.
hiç unutmuyorum gene böyle birgün tarkan ben mirkelam koşuyoruz....
ulen nickin ne hikayesi olabilir. çoğunuz bir nick bulabilmek için yarraam saat düşünmüşsünüzdür. sonra yine bir çoğunuzun bulduğu nick kullanımda çıkmıştır. siz de burda kendinizi kandırın nickimin hikayesi diye
kıçınızdan hikaye uydurmayın
anilarici...
Bir çaylaklık, bir sübyanlık , bir tecrübesizlik hikayesi.
internet aleminde ki sözlük kavramlarıyla yeni yeni tanışmaya başlamıştım.Nereden bileyim ben kullanıcı adının isim soyisimden farklı olacağını.Dedim ya cahillik , sübyanlık , tecrübesizliğin hikayesi benim nickim.Uzun zaman oldu işte değiştirsem mi diye çok düşündüm.Sonra dedim ki: Ya bırak bizim alemde şeklimiz,ulusözlükte ismimiz var .O gün bugündür ismimle pek barışığım işte.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar