bugün

herkes mi mal lan şu sözlükte?
entry entry nereye kadar.
bayramda şarap içmek günah mı? ramazan boyunca içmedim zaten. yeter bu kadar oruç di mi.
Çiğdemin bağımlılık yapmasının bilimsel bir açıklaması var mıdır ?
referandumda alkol satışı neden yasak?
evet oyu verenlerin beyni nerededir?
babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
uykum neden gelmiyor ?
Penguenler neden uçamaz?
köpekler neden havlar?
dinazorum olsaydı adını ne koyardım?
neden kendime aptalca sorular soruyorum?
cristiano ronaldo'nun havada hız kazanıp yön değiştiren vuruşlarının sırrı.
ne zaman bir iş sahibi olacağım?
neden türk kızları kendi kıl sorunlarının bilincinde olmasına rağmen bunun önlemini almaz ve cözüme gitmez?
kısa yoldan zengin olmanın yolu?
geçenlerde 'benim hiç bir zaman çekim çüküm karşılıksız çıkmadı' diye bir cümle duydum. sence bunu söyleyen kişi nasıl bir ruh halindeydi?
evcilik oyunu ve 118 reklamları biri bunlardan dolayı intihar etmeden önce bitecek mi?
nostradamus edasıyla yaptığım, tüm kötü tahmin ve öngörülerim ne zaman beni yanıltmaya başlacak artık?
18 yaşında bir insanın hiç seks yapmaması normal birşey mi? tek benim mi böyle?
ben nasıl büyük adam olucam?
annem böyle güzel pasta yapmayı nerden öğrendi?
günlerdir telekinezi deniyorum olmuyor olmuyor olmuyor!!! sorun bende mi anlamadım ne iştir.

bir diğer sorum bilim insanlarına.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce herkes ey insanlar ozon tabakası deliniyor büyüklüğü telafi edilecemeyecek boyutlara ulaştı. amerika kıtası kadar oldu. parfüm kullanmayın, otomobilleri az kullanın sonumuz çok yakın! gibisinden konuşmalar yapıyordu. ulan hani ozon tabakası delikti? yıllardır unuttunuz onu bu sefer de küresel ısınma çıktı başımıza. Şahsen ben size inanmıyorum. Ozon dediniz unuttunuz. Küresel ısınma diyorsunuz dünya ısınıyor mevsimler daha sıcak diyorsununz da kışın nasıl üşüdüğümü bir ben bir de allah biliyor. Geçen sene bir tekstilcinin röportajını okumuştum. Diyor ki artık küresel ısınmadan dolayı mevsimler sıcak. kışın da pamuklu ince giysilere yöneleceğiz bundan sonra. ya öyle oldu gerçekten... üzerim de mont ile donarken ben sen o lanet pamuklu giysilerinle nasıl gezdin sokakta? cevap bekliyorum.

bir şey daha geldi aklıma: iddia ediyorum ki kar yağarken hava ılımıyor.
ilk gece bazı kadınların canı acırken neden bazılarınınki hiç acımıyor? hor görmeyin, merak işte.*
ülkesinin yakın geleceği.
neden rüya görürüz?
sevgili sözlük müdavimleri; merak ettğim şey şudur ki eğer bu konuda bi bilginiz varsa özelden cevap vermeniz rica olunur.
lisans programını bitiren birisi bu bölümden mezun olduğu halde farklı bi bölüm üzerine yüksek lisans yapabilir mi? eğer yapabilirse lisans yaptığı program farklı olmasına rağmen bu yüksek lisans yaptığı bölümden kpss ye girebilir mi? bu konuyu hala hocalarımla görüşmedim öncelikle siz değerli sözlük yazarlarının görüşlerini ve cevaplarını almak istedim. evet nedir abi bu konunun aslı aydınlatın beni.
zeki müren de bizi görecek mi?