bugün

Şu an öteki sözlük yazarlarının akşama ne pişirdiğini merak ediyorum. Ne pişirsem derdi yüzünden.
Uyku nedir? Gelirse ne yapmak gerekir? Kaçarsa peşinden koşulur mu?
Hay amk sol şeride bu dahi çıkmadı ibneler.
https://www.uludagsozluk.com/e/42844015/
Bazı entryler modlar tarafından görünmez yapılabiliyor mu?
bu devran döner mi, ben bunu görür müyüm?
acaba insanlar siyasete, kendilerine dair korkmadan yazabilseler neler yazarlardı. insanların toplum ya da iktidar baskısından söyleyemedikleri şeyleri çok merak ediyorum.
başkasının gözünden kendimi duymayı, görmeyi, hissetmeyi..

ayna tatmin etmiyor.
Çift sarılı yumurtalara herhangi bir tavuk tarafından kuluçkaya yatılsa o yumurtadan 2 civciv mi çıkar?

Gerçekten hayatta en merak ettiğim şey bu.
Yağmur yağarken elektrikler neden kesilir. Acaba ilerlemiş ülkelerde de böyle bir saçmalık yaşanıyor mu?
phill jackson a 11 şampiyonluk getiren şey üçgen hücüm muydu, yoksa jordan ve kobe faktörleri miydi?

üçgen hücüm nedir: https://youtu.be/0YahlaJVvpo

nasıl çalışır : https://youtu.be/Hb59fJ4Rb_o

kobe ve jordan kimdir? sorusuyla uğraşmıyorum.
Kapıcılar kralı filminde seyit efendinin oğlu küçük ibram şimdi nerede napıyordur adı nedir.
Kalbin artık hiç kırılmadığı bir zaman geliyor mu?
acaba tarkan bir gün ben yoruldum hayat şarkısını yorumlar mı?

ondan duymayı çok isteyenlerdenim.
Arkadaşlar, abiler/ablalar şu geçtiğimiz kötü günlerde yani yaklaşık 10 gün kadar sonra abim tezkeresini alıyor; normal şartlar altında. Bu seyir onu etkiler mi acaba bilmek istiyorum? -kendisi urfa'da. cezaevi jandarması.Bu konuda bilgisi olan varsa?*
acep bizim uzun un merkel le anlaşamadığı şey ne oldu da bu ermeni soykırımı tasarısı geçti alman parlementosundan.

bizim gördüğümüz şeylerin bir de görünmeyen yüzleri ve yıllar sonra haberdar olacağımız gizli anlaşmaları var. acep neyin anlaşmazlığından doğdu bu osuruktan teyyare?
iki çorabı iç içe koymayı akıl eden ilk insanın bunu nasıl akıl ettiği ve bunun zamanla nasıl evrensel hale gelmesi.
bugün bitane kemer aldım da. merak ettiğim bir konu var. eskiden bunlarda kemeri taktıktan sonra geri kalanı soktuğunuz onu tutan bi aparat vardı. ne oldu amk ona? lan niye yeni kemerlerde yok bu ? biri beni aydınlatsın.
merak ettiğim şey, nasıl oluyor da böyle bazen bakıyorsun ya hani, sonra görüyorsun, sonra tam karnın ağrıyacak iken bakmaktan vazgeçiyorsun, böylece de karnın ağrımamış oluyor. ne kadar ilginç değil mi. bir şeylerin bilgisini taşıyan o küçük foton parçacıkları önce gözünden girip akabinde beyninde yolculuğa çıkıp çeşitli kimyasal reaksiyonların sonucunda garip bir şekilde karnını ağrıtmayı başarıyor. evet aynen böyle oluyor. peki karnımı ağrıtan ne? aslında neden olduğunu biliyorum ama bazı değişkenler konusunda sıkıntı yaşıyorum desem daha doğru olur. mesela zaman. yani zamanı işin içine kattığımızda bunun olmaması gerekiyor ama yine de oluyor. merak ettiğim şey ise bunun nasıl oluyor da böyle oluyor oluşudur.
ünlü gruplar konser sonrası parayı elde ettikleri parayı nasıl bölüşüyor?

vokal ve solo gitar aynı parayı mı alıyor? ya basçı? o adam değil mi lan? hele baterist?

kafamda deli sorular.
ayrıldığımız halde bana hala neden (bkz: connected2 me)'tan mesaj atıyor?
ara verilmiş bir ilişkide sevgiliye manevi değeri yüksek bir hediye olarak ne verilir acaba?
Bir kız, bir erkeği görüp beğendiyse ve adını, kim olduğunu bulmak için onu araştırıp bulduysa, ona yazmalı mıdır? Çocuk, kız hakkında ne düşünür?
Hayatta her şey birbirini etkileyip basit olaylar bile ciddi olaylari tetikliyorsa, günlük hayatta yaptığımız herhangi bir şeyle dolaylı olarak birinin ölümüne sebep olmuş olabilir miyiz? Muhtemelen olmuşuzdur.
acaba artık tutmaktan sidik torbasını patlatacak kıvama gelmiş çişi bir anda bırakınca ilk çıkış hızı kaç km/s?
biz zenginler neden malız.