bugün

trafik kazası..
kör olmak.
sağır olmak da olabilir.
yaşıyacağımı düşündüğüm süreden çok daha uzun süre yaşamak (40 da abbas yolcu)
kavga eden insanlar. sanki az sonra birbirlerini öldürecekler gibi düşünüp korkuyorum, geriliyorum daha doğrusu.
vardir herkesin vardir. itiraf etmem gerekirse ki itiraf aydinlatir. kirilmak
trafikte sollama yaparken karşıdan bir anda çıkan arabayla burun buruna çarpışmak veya asansör faciası yaşamak.
Birşeyden korkmak; o negatif düşünceyi, olayı kendinize çekmenize büyük oranda etki eder. korku ne denli büyük ve yoğun yaşanıyorsa/düşünülüyorsa başınıza gelme şansını ciddi ölçüde arttırırsınız.

eskiler bunu; "sakınılan göze çöp batar" sözü ile dile getirmiş olsa da sadece kuru bir atasözünden ziyade evrenin işleyiş şeklidir.

tabii burada çok ciddi korkulardan bahsediyorum.

korkularınızı daha az dile getirir ve düşünürseniz bu bile sizi ciddi oranda korktuğunuz şeyden ve korkularınızdan koruyacaktır.

belirli şeylerden hayatı boyunca korkarak yaşamış insanların başlarına korktukları şeylerin eninde sonunda geldiğini görürsünüz bazı istisnalar dışında, buna sebep olan aslında sizin şansınız ve kaderiniz değil, korku olgusunu çok yoğun yaşamanızdır.
Hayatimin bir ruya oldugunu ve aslinda hasta, yaşlı ve unutulmus bir sokak kopegi oldugumu ogrenmek.
Arabanın arka kapısından inerken kapıyı kapatma esnasında parmağımın kapıya sıkışması ve bunu fark etmeyen şoförün arabayı hareket ettirmesi. Başıma geldi de ordan biliyorum.
imansız ölmek.allah cc ümmeti muhammedi muhafaza etsin.
Merdivende konuşurken düşüp çenenin dil dışarıda iken kapanıp kopması.
Sabah uyanınca boxerın t-shirtün içinde eklem bacaklı veya kemirgenlerin çıkması.
Penise ve testislere iğne vb. Şeylerin batması.

Ve bir kaç yüz şey.
yükseklik fobim var. 4. kattan aşağı bakamıyorum.
Annemin ölmesi.
Aldatılmak.
Hepinize absürt gelicek olsa da mağazalardaki cansız mankenler ve balmumu heykellerden çok korkuyorum.
şu sıralar cenabet olmaktan korkuyorum. hemen banyoya giriyorum. sebebi ise okuduğum rusya türkiye savaş senaryoları.
senaryolarda ilk söylenen rusyanın türkiyeye atom bombası atması. ben cenabetken atmasın da ibne putin, ne zaman atarsa atsın.
Cinin musallat olması.
Engelli olmak.
Yakınlarımı kaybetmek.

ikincisi bugün başladı.
Mr cihazının içinde unutulmaktan korktum birgün.
Makineden nasıl çıktığımı bilmiyorum. Nefes alamıyorum sandım. Sonrasında kapalı alan fobim oldu bir süre. Şu sıralar sadece uçağa bindiğimde vesvese yapıyorum. Bir süre sonra o da geçiyor ama ilk etapta biraz zorlanıyorum.
Cüzdanımda para olduğuna emin olduğum bi anda, parayı evde unuttuğumu görüp kasada mal gibi kalmaktan korkuyorum.

Yolda yürürken yüzüme düşen ağaç gölgelerini biri bi şey fırlattı sanıyorum, ellerimi yüzüme kapatıyorum yolun ortasında. Bunu tanıdık birinin görmesinden korkuyorum.(çocukluk travması heralde)

Çok sevdiğim bi yemeğin içinden iğrenç bi şey çıkmasından ve o yemeği bi daha yiyememekten korkuyorum.

Yolda ayağımın takılmasından ve yüzüstü düşmekten, yüzümde ömür boyu düzelmeyecek izler kalmasından korkuyorum.

Aldatılmaktan korkuyorum.

Çekirgelerden korkuyorum.

Bi uzvumu ya da duyu organımı kaybetmekten, ya da çok sevdiğim birinin kaybetmesinden korkuyorum.
(bkz: Hiç bişi)
korkum cehenneme gitmek değil. hiçbir yere gitmemek.
Kalabalık korkusu denen şey iğrenc bişey avmlere tek başıma giremiyorum kalabalık bana saldırıcakmış gibi oluyo sanırım en büyük korkum bu ve nefret de ediyorum.
Söylersem korkutursunuz.
En büyük korkum bir insana güvenmek zorunda kalmak. Kadın olunca daha fazla korkutucu oluyor, söylemesem olmazdı.