bugün

dün doğum günüydü be. 2 ay önce falan anlaşmıştık hediye alacaktık birbirimize. şimdi ne değişti?

çok şey değişti. hayatımda ilk defa birinin doğum gününü aklıma kazımıştım. kardeşiminkini bile bilmeyen biri olarak.
beni çok değiştirdi. cuma günü belki de onu son kez göreceğim. içimden koşup sarılmak geliyor ama toplumsal ahlak kurallarımız gereği bunu yapamayacağımı da biliyorum. onun da istemesi lazım.

bana güzel günler yaşattın!
birinin, neleri sevip sevmedigimi dogru tahmin ediyor olmasi cok hosuma gidiyor.
Siradan bir konusmada gecen hani o "sen bunu sevmezsin ki" cümlesi.
Kendini insanlara ne kadar dogru anlattiginin, ictenliginin, samimiyetinin ispati gibi.
Hala bir umut içinden cin çıkar diye sihirli olduğunu sandığım lambamı okşuyorum her gece. Sonra da delirdiğimin farkına varıyorum. Sanırım ben de böyle bi şizofrenim.
beyler ilk defa harem - gebze hattına bindim,amk minibüsü bi kalabalık varya taşıyo. neyse ben de kapı tarafındaydım. her durakta bikaç kişi iniyo, inerken de onlar insin diye yer vermek için ben de iniyorum,mal gibi indikten sonra geri her bindiimde yine para veriyorum * öyle öyle 6-7 durak her binişimde para verdim. la herkes gülüyo para verdiimde. son durakta şoför dedi artık "olm mal mısın niye sürekli para veriyon". millet gül sıç öl yerde :/

alınıtıdır.
krize girme sebebidir.
sıcağı gördükçe bursaya yerleşme kararımı sorgulamaya başladım.
Yıllardır içimde bir umut ile okuduğum Türkçe Öğretmenliği bölümünün ataması olmaması ve seneye mezun olarak sadece karın tokluğuna yaşayacağım gerçeği.
Düşmanlarımı seviyorum sonra hepsi dostum oluveriyor. Şu an düşman kıtlığındayım.
katar'a asker yollamak icin el kaldiran kim varsa cok fena sovdum.
Yine kendime gelmek istiyor gibiyim. Baya uzaklaşmışım.
Uslu durduk olmadi be reis. Ayni kizlar kac kere takip etti takibi cekti. Artik ne yasadiysaniz. Yeter amk mal yerine koyulmaktan sıkıldım.
görsel

istisnasız her gün bir şeyleri halledeceğimi iddia ederim.
Arkadaslar ben ummetcilik adi altinda arap yalayan insanlardan biktim.
sevdiğim birsürü insandan bir daha gör(e)memek üzere ayrılıyorum.
Kendimi daha önce hiç şu anki gibi hissetmemiştim.
kafam çok karıştı ya. aynştayn demişti ya aynı şeyi birden fazla yapıp farklı sonuç beklemek aptallık diye. yanlış hatırlamıyorum inşallah. aynı şeyi yapmam yine umarım.
mutsuzum.
bende bu yolları aynı hevesle yürüyecek salaklık var.
Nedense hayatı hiç sikleyemiyorum. inancım yok ne tanrı ya ne iyiliğe ne başka bir şeye. Tek isteğim ayaklarım üzerinde durabilmek. Kafa yangın yeri sözlük.
Kışı özledim ben.
iki sene önce gazladığım adamın bugün beni geçmesi sinirlerimi bozuyo amk. herif aldı başını yürüdü hem de benim laflarımla şimdi de ben sik gibi hiç bir bok yapmadan kaldım. tamam belki herif rol yapıyor ama başarıyor mu? evet amına koyim. herif bildiğin deneyimdi lan benim. vay amk hayatımda böyle self destruction görmedim.

kafamı sikeyim.

not : sosyal yeteneklerimi kaybetmeye başladım.
Uykumdan ozlemis olarak uyandim. Keske sen de ozleseydin.
kadıköy'de 40 yıldır gitar dersi veren, sezen aksu'nun gitaristliğini yapmış gitar hocama kendi durumumu sorduğumda bana ''oğlum benden bile daha iyi çalıyorsun diyorum ya, ne diyeyim daha'' demişti. hayatımdaki yegane başarı budur. bunun dışında her şeyi elime yüzüme bulaştırdım.
Yarın doğum günüm.
Geçen sene hicbir atraksiyon, bir heyecan, bi coşku olmamisti.
Bu sene bi değişiklik olsun istiyorum. duy sesimi dünya, evren, kâinat, komünist gruplar, ak gençler, halkların kardeşliği duy sesimi..
Lisede bi arkadaşım vardı. Bu saçma sapan chat sitelerinde takılırdı. Komple anonim ama burası gibi de değil, hesap falan da yok. Neyse bu gitti adamın biri ile yazışmaya başladı. 10. Sınıfız daha. Adam üni dört mü beş mi ne.. baya adam yani. Her akşam elinde telefon geçiyor yorganın altına. Bazen ağlıyor falan. Kavga ediyorlarmış (!) tutturdu aşık oldum ben diye.

- Tanıyor musun gül sen bu adamı?
+ Hayır.
- Ya yalan söylüyorsa.
+ söylemez..
- Kızım saçmalama otuz yaşında da olabilir.
+ Değil!
- büyük ama bak sekiz yaş diyosun. Küçüğüz daha ya biz 16 yız lan 16! bilkentteki adamın senle ne işi olabilir?!
+ (Ağlıyor) anlamıyorsun!!
- anlamıyorum amk ya! ağlama ama içim acıdı artık ya.
+ seviyorum ben.
- gerizekalı…
+ anlamıyorsun…

Hah şimdi anlıyorum. Öyle yana yıkıla değil ama olabiliyor yani. Karşınızdaki insanı eksik tanımış oluyorsunuz buradan ve eksik noktaları kafanızdaki mükemmellerle dolduruyorsunuz. Sonunda ne tam olarak karşınızdaki kişiye, ne hayalinizdeki kişiye bir takım duygular besleyebiliyorsunuz.

Gerizekalı dediğim için özür dilerim o arkadaşımdan. Gerizekalılığın önde gideni çünkü bu yapılan. sadece artık anlıyorum. Zaten aynı okulu okuduğumuza göre ikimizin de gerizekalı olması anormal değil.
domo diye bir çizgifilm izlerdim küçükken. kahverengi ağzı açık konuşamayan bir yaratık var. çok acırdım ona, şekerleri yere dökülünce ağlamıştım. ne hisli çocukmuşum.
kaşlarımı aldım. şekli simetrik ve çok düzgün oldu hizası ama biraz incelttim ve arayı açtım sanki. garip geldi böyle bakınca ama yine de güzel galiba.