sevgilim olan insanla 7 yıl sonra evlenmek...

ahhh ahhh!!bitmez 7 yıl.sabredeceğiz mecbur.
gelinin chiaki kuriyama olduğu bir evlilik..
kenan doğulu - gel gelinim gönlüme gel şarkısı eşliğinde düğün dansı ile başlayacak olan evlilik *
evliliğin hayal edilmemesi gereken * birşey olduğunu bilen yazarlar tarafından kurulmayan hayal şeklidir.

(bkz: kader)
(bkz: kısmet)
kırk gün kırk gece yas tutulan evliliktir , umarım doğru kişiyi bulursunuz.
doğru kişiyle olandır.
- hayatım bu akşam yemeği sen yapsan olur mu?
+ peki hayatım.
- canım mutfağa girmişken dünün kahvaltı bulaşıkları vardı..
+ hemen yıkıyorum bebeğim.
- ha, dolapta pasta vardı, onu servis yapsan da yesek. sen de işini bitirince yersin.
+ yanına içecek ne koyayım bebeğim?
- ya aslında benim canım elma suyu ist...
+ elma suyun 3 dakika içinde hazır bi'tanem.
adı üzerinde "hayal" olan evlilik, ya da gerçekleşmesi "mucize" olan...
amerikan tarzı bahçeli, pembe panjurlu evimde karım ve tek çocuğumla mutlu mesut yaşamak.
evlenilecek kişinin haberi olmadan kurulan hayallerdir. kader kısmet falan da değildir. herşey yazılmış çizilmişse birşeylere kendin karar veremiyeceksen * ne diye yaşıyorsun ne diye geldin dünyayadır.
hayal kurmam...
hayalden öteye gitmeyecek evliliktir.özünde süberin, pektin bulunan bir canlıyla kurulan her hayal gibi kısa sürecektir.öyle kısa ki kuramadım bile.
nedense şu anda sevdiğim kişiden başkasıyla evlilik hayal edemiyorum sözlük. adam dört dörtlük ya. bak anlatçam şimdi gel.

koç üniversitesinde burslu okuyo. (yani ilk özellik: zeki)

yauşuklu mu yauşuklu, gerçekten bak. ağzını burnunu yiyesi geliyo insanın töbe bismillah. gerçi bu göreceli biraz ama bence öyle yani. şu ana kadar kimse 'ıyy tipsiz' demedi.

zengin, şimdi çoğunuz 'paranın ne önemi var bikbik' diyeceksiniz de önemi var beyler. adamla evlenirsem nişantaşında oturacağım yani.

mütevazı. babası ito 'da bişi, ama kimseye söylemiyo nolduğunu. ben bile uzun araştırmalarım sonucu google amcadan zar zor öğrendim.

ailesine düşkün, annem diye ölür. şimdiden bile benim annemin anneler gününü, doğum gününü falan kutlar. yani aile konusu da tamam. (ki benim ailem aileye çok önem verir, yani işin büyük kısmı halloldu)

birini sevice tam sever, 'onu unutmak için şunla çıkayım da ayrılayım' demez. tecrübeyle sabit (!) içses: amına koduğumun kızı yüzünden 1 buçuk senedir oyalanıyorum.

öhm.. neyse ne diyordum? ne diyeyim başka ya, bak hala okuyorsun! başka ne istersin güzel kardeşim? düşünsene bu adamla evleniyorum, kendimi prenses ilan ederim yeminle.

bak yine kötü oldum.
(bkz: bekarlik sultanliktir)
(bkz: hayaldi gerçek oldu)
(bkz: yaparım dedim yaptım)
Ikimizinde çalıştığı, işten yorgun argın gelip hanımla mutfağa girip beraber yemek hazırladığımız, sonrasında beraber sofrayı toplayıp dinlenmeye çekildiğimiz bir evlilik. Çok mu şey istiyorum amk.
(bkz: kır düğünü)
aslına bakarsanız tek nikah kıyıp ayrılmak yeter ama gelenek göreneklerimiz var malum.e napalım doğru kişi çıktığında -doğruluğunu sonradan farkedeceğimiz şüphesiz- vakti geldiğinde çalgıyla takıyla gerçekleşecek evlilik.
aslında hayalim yokta olmalıysa da şöyle olmalı yani: bi kere ikimizde aşık olmalıyız bu şart. aşık olmadan nasıl evlenir insanlar onu hiç anlamam. 32-33 yaşlarındayken olmalı. kısıtlama kıskançlık olmamalı rahat olmalıyız. ha bi de bol bol gezmeliyiz. *. *
sade bir nikah sonra ver elini balayı tarzında bir düğün.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

bazıları için nefes alsın yeter hep geçerlidir. a.q sizin.
(bkz: kır düğünü)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ipneler).
evlilik hayal ediyorsan titre ve kendine gel sözlük yazarı diyebileceğim başlık.
mantıklı olanıdır efenim.