bugün

artık direk intermet sitelerine girmediğimi fark ettim. işimi tvitırdan görüyorum.
geçmişe bakınca ozaman önemli olan bir çok şeyin artık önemsiz olduğunu anlıyorsun.
internette farklı kalimbaları hep aynı kişi çalıyor el hep aynı.
kadınlar ayrılık gibi çok önemli durumları erkeklerden çok daha kolay atlatıyo...bi psikolog arkadaşımın söylediğine göre, ayrılık boşanma, hele boşanma, türü şeyler bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şeylermiş, erkekler mesela parasız kalmayı, ya da iflas etmeyi, ya da sokağa atılmayı, ya da ne biliim hapse falan girmeyi, ayrılık durumu kadar iplemezlermiş...
hayatınızda ki değmeyecek insanlara fazla değer vermeyin.
hep derlerdi inanmazdım, farkına vardım. birine hayır diyebilmeyi başardığın zaman, kendini hakikaten güvenli hissedebiliyormuşsun. amma velakin bu hayır deme mevzusu, egonun oluşmaya başlamasını sağlamak asla olmamalıdır. sadece kendine saygı daha doğrusu kendi isteklerine cevap verebilme yetisi sanırım. o kadar içe dönüktür ki insan, bilebildiği bir şeyin, başkasını tarafından söylenmesine karşı bile koyamaz. onun için bur hayır diyebilmek veya kendi isteğini söyleyebilmek önemli olur. herkesten bir şey öğrenip ama herkesin dediğini yapmayarak kendimizi bulacağımızı düşünüyorum. buraya şahsen kendim yazarken bile kendi kendime ders çıkartmaya çalışıyorum, onaylanma ihtiyacı değil de, hani bak buraya bir şeyler yazabiliyor, karalayabiliyor ve halen hayatta olduğu göre, istediklerin şeyleri gücün yettiğinde değiştirebilirsin dedirtmeye çalışıyorum kendime. bilmem anlatabiliyor muyum kendime ve herkese. swh.
insanlar mutlu ve başarılı insanları kıskanıyorlar ve Kendi oldukları yere (dibe) çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar.
Çok konuşan insanlardan uzaklaşıyorum, biri bana şunu neden şöyle yaptın dediğinde cinnet geçirecek gibi oluyorum. Galiba ben herşeyde bi huzursuzluk arayıp buluyorum.
Insanları hayatımdan çok çabuk çıkarabiliyorum. Yani cidden tahammülüm kalmadı. Kim olursanız olun çıkar ilişkisi için bile birine katlanamam. Insan kazanmak o kadar kolay değil ama pat diye kalp kırmayı da çok iyi biliyorsunuz.
Farkettim ki koy gibi bir yerde olup sağımda solumda bir kara parçası yoksa, direkt karşıda başka bir kara parçası yada duba gibi bir şey yoksa tamamen kıyı ve açık deniz varsa rahat yüzemiyorum. Sanırım hedefsiz yaşayamıyorum.
iyilik bir boka yaramaz gençler, daima s...n olun ki kiymetiniz bilinsin.

Ben çok önce farkına vardım, zaman zaman insanlar hatırlatıyor. Ben de size hatırlatayım ki uyanık olun hayata karşı.
tam büyük hayaller kurucam bakıyorum param yok.
zamanla insanlar değişir, ben de dahil.
Ne zaman alttan almaya başlasan tepene çıkar, üzerinde otorite kurmaya çalışırlar.
Artık ülke hükümetine yandaş olmak için cumhuriyet düşmanı, vahdettin hayranı, şehitler için yazılmış olan izmir Marşı'na dil uzacak kadar hadsiz olmak gerekiyor. Ne gerek varki bunlara fikret orman gibi sayın cumhurbaşkanım desen de yeter.
aslında pringles pahalı değilmiş.
akşam yemeğinden bu saate kadar hiç su içmedim.
acıktım.
Ölüm var.
Hatalarım. Yaşam başka konu ama burada sözlük içinde öncesinde bir çok hata yaptım. Pişmanım. Af dileniyorum modlardan. Af. Evet.
en iyi insan bile senin en fazla "iyi" olmanı ister, ama kendinden iyi değil. sadece iyi.
(img:#1118078)
biraz düşününce barış, emek, demokrasi yada özgürlük gibi kavramların aslında olmadığı, bunların ortalığı karıştırmak için ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. bunun yanında bu dünyada var olan tek şeyin adalet, gerçek-yalan, doğru-yanlış üçlemesi olduğudur
ya eski insanlar bizle taşak geçtiyse*
allah yok din yalansa.
gökten kitap indirmek, denizi ikiye ayırmak vs
Muhammed kuranı yazdıysa ve bu yüzlerce yıldır devam eden şey koca bi yalansa.
farkındayım... malesef farkındayım; gururum en büyük "keşke"lerime gebe... ama gurur işte.

-bir çeşit, 'pişmanlık peşimi bırakmaz hiç' insanı.