bugün

Hormonal bir bozukluk olarak görüyorum. Bazı insanların hormon eksikliği yüzünden kısa boylu olması gibi bazısı da karşı cinse meyyal oluyor. Tam da bu sebepten ötürü ılımlı yaklaşılması gerektiğini, dışlanmamaları gerektiğini düşünüyorum.
--spoiler--
gibi insanlar, yanlış fiilde bulunmadıkları müddetçe, bu hissi taşımaları kendilerine bir mesuliyet getirmez.
--spoiler--
yanlış fiilde bulunmak derken mastürbasyonu kapsamıyordur belki ama islam'da mastürbasyon da kötü bir şey.
yani eskisi kadar güzel bakmıyor olabilirim. parkta yapılmasının yanlış olduğunu anladım. bilmiyorum yani bence biselsüel olmak ya da heteroseksüel olmak daha iyi. çocuk yaparken de erkek erkeğe yapılmıyor. erkek ve kadın zaten aynı cins değiller. bu aralar kendimi biraz aseksüel gibi hissediyorum.
Taşkınlık yapmadıkları sürece beni ilgilendirmiyor ancak görüyorum ki bu elemanlar samimi değil, fırıldak.

Hak arıyoruz, yaşamak istiyoruz, insanca muamele görmek istiyoruz diye başlattıkları hareket bugün nereye geldi hepimiz görüyoruz. Terör propagandası, dini değerlere hakaretler, teşhircilik, Devlet düşmanlığı. Gösteriler gördüğüm kadarıyla bunlardan ibaret. Ben merak ediyorum insanca yaşamak, saygı görmek isteyen birisi diğer insanları tahrik eder mi? Bu yöntem onu daha da hedef haline getirmez mi? Bence bu tutarsızlığın sebebi, bu elemanların gerçekten birilerinin elemanı olması. Nasıl olsa bu memlekette sevgi kelebeği rolü yaparak terörist dahi olabilirsin. Nolacak, iki yalan salla sevgi, kardeşlik barış al sana aydın kişilik, fikir adamı. Bunlar da böyle oldu. Her türlü taşkınlığı terbiyesizliği yap, sonra aşktan zarar gelir mi cart curt zırvala. Özet olarak; kimsenin cinsel yönelimi beni ilgilendirmiyor lakin art niyetli bir projenin elemanı olurlarsa kimse benden saygı, sevgi beklemesin.
bazı durumlarda helaldir.
bu konularda bazı insanlar bazı şeyleri bilmiyorlar;

--spoiler--

- Hemcinse duyulan ilgi, yani eşcinsellik fıtri midir, yaratılıştan mıdır?
- Böyle düşünmek, hissetmek günah mıdır?
- Bunun tedavisi var mıdır?..

cevap

Eşcinsellik Lut kavminin helakine sebeb olan büyük günahlardandır. Bu gibi insanlar, yanlış fiilde bulunmadıkları müddetçe, bu hissi taşımaları kendilerine bir mesuliyet getirmez. islam dini, imkanat değil, vukuat ile hüküm verir. Yani, bir insanın kendi içinde bir his taşıması onu mesul etmez; bu hissi fiil ortamına taşıdığı zaman mesul olur.

Hissi olarak bazı kadınları erkek ve bazı erkeklerin kadın hissine yakın his taşıdıkları bir vakıadır. işte bu hislerini fiil ortamına taşımadıkça ve dine zıt hareketlerde bulunmadıkça, mesul olmayacaklardır.

Bu dünya imtihan meydanıdır. Herkesin bir imtihanı vardır. Allah hiç kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. Kimi insanlar cinsellikle, kimileri kumar içki gibi hususlarda imtihanı şiddetli olabilir. Bu durumda hiç mücadele etmeden teslim olmak doğru değildir.

Zaaf sahibi olmak teslim olmayı gerektirmez. insan cinsellikle ilgili kapıldığı duygulardan dolayı mesul olmaz. Ancak bunları fiiliyata dönüştürürse mesul olur. Kısa dünya hayatında günaha karşı sabırla mükellef olan insan, zaaflarına sabretmeli ve sonsuz bir hayatta sıkıntısız bir hayatı kazanmak için çalışmalıdır.

https://sorularlaislamiye...gi-yani-escinsellik-fitri

--spoiler--
--spoiler--

Yani sonuçta bir şekilde bende cinsel ilişkiye girerim diyorsun))))

--spoiler--

yok mecazi anlamda *
Kimsenin cinsel terchiyle vs ilgilenmiyorum,kimse de ilgilenmemeli.
Ancak iki aşırı uç tip var bu mevzuda da.
Biribine tahammülsüz ve saygısız.
Her ikisi de tiksindirdi.
Tasvip etmesem de, kişinin kendi hayatı der ilgilenmem.

Evet
eskiden şöyle bir uygulama vardı. kendini kadın gibi hisseden erkeğe 40 gün horoz eti yedirilir. kendini erkek gibi hisseden kadına da yine 40 gün nohut (suyu da içirilir) yedirilir. hormonları normal seviyeye döner..

--spoiler--

Geçenlerde bir psikiyatrist arkadaşım beni telefonla aradı. Kısa bir girişten sonra, "Baksana!" dedi, "Biliyorsun; son araştırmalar eşcinselliğin bazı durumlarda neredeyse önlenemez olduğunu gösteriyor. işin doğuştan gelen genetik bir boyutu da olduğu tesbit edildi; sen de okumuşsundur. Yani, bu kişilerin en azından bir kısmı, yaratılışlarında var olan meyil dolayısıyla o yöne gidiyorlarmış; bu açık artık. Oysa biz islâmî yönden bunun kabul edilemez bir yönelim olduğunu, hatta ceza gerektirdiğini okuyoruz. Nasıl çözüyorsun bu ikilemi?"

Ona, "Belki garip bir örnek olacak ama" dedim, "Biliyorsun, mesela çok eşlilik de erkekler için neredeyse genetik ve tabiî bir meyildir." "Evet?" dedi. "Peki sen çok eşli misin?" diye sordum. "Tabiî ki hayır." dedi. "Neden?" diye üsteledim. "içinde böyle bir meyil yok mu? Açık konuş lütfen." "Var aslında." dedi, "Ama hem eşim buna izin vermez, hem toplumsal kurallar, kanunlar vs. bir yığın engel var; biliyorsun. Üstelik günaha girmiş olurum. O yüzden düşünmem bile."

"Kendi sorunun cevabını kendin vermiş oldun işte." dedim. "Eşcinsel meyiller de bazı kişiler için genetik bir temelden kaynaklanan, neredeyse zorunlu bir yönelim olabilir; ama o kişilerin de bu anormal yönelimlerini kontrol etmeleri beklenir, bunu becerebilirler de aslında."

"Bu yönden düşünmemiştim." dedi arkadaşım.

Ardından, kısa bir düşünme sonrası, "Ama" dedi, "meselâ, bilirsin, beyindeki bazı bozukluklar, örneğin temporal epilepsi gibi hastalıklar, kontrolü güç saldırganlıklara yol açabiliyor. Böyle bir hastalığın da etkisiyle, diyelim ki bilincinde olmadan birini öldüren bir şahıs ceza görür mü? Görmez. Bünyesel hastalığın etkisiyle bu suçu işlediği tesbit edilirse Türk Ceza Kanununun 46. veya 47. maddesine göre cezası ya hafifletilir ya da tamamen affedilir. Buna ne diyeceksin?"

"Peki," dedim, "O hasta, cezası affedildikten sonra, bir cinayet daha işlesin diye serbest mi bırakılır? Yoksa hastalığı düzelene kadar tedaviye alınıp, sonra da uzun süre izlenip kontrol mü edilir?"

Arkadaşım, "Yine haklısın." dedi.

Ergenliğe geçiş döneminde sırf meraktan bu tür bir ilişkiyi (kısmen) denemiş gençler de olabilir. Nerdeyse ne yaptığını bilmeden, "doktorculuk" oynarcasına.

"Çocukça bir hata" bile denebilir belki. Ancak, esas önemli olan, bundan sonrasıdır. Bu tür bir olayın ardından, bazen yıllar sonra, "Eyvah, ben ne yapmışım?" muhasebesi yaşanır genellikle. Bu dönemde bunalımını paylaşmayıp kendi kendini yiyip bitirmek; kendini aşırı suçlayıp "Yoksa ben ‘gay’dım mı?" sorgulamasına dalmak, bazen genci tam zıt bir sonuca götürebilir. "Battı balık yan gider." durumu gerçekleşir. Gerçekte öyle olmayan genç, gerçekte öyle olmadığı halde kendisini öyle zannettiği için, gerçekten öyle olur!

https://sorularlaislamiye...er-nelerdir-escinsellikle

--spoiler--
bana veya çevreme sarmadığı, rahatsızlık vermediği sürece sorun yok. ama bu saydıklarımdan birinin sınırını geçerse a.ına koyar bayarım onu orada cinsiyet fark etmeksizin.
herkesin hayatına kimse karışamaz.

ben de karışmam.
Allah’ın lanetlediği bir fiile normal bakamam.
ay ben bakamam, utanırım. ihiihihi
Hoş bulmuyorum, Şahsen umrumda değildi.
Ta ki özellikle gözümüze sokulmaya, özellikle saygı vb beklenmeye başlandığı vakte kadar.

Bu eşikten itibaren net bir şekilde karşısındayım.
Ki doğanın olağan düzenine de karşı olduğunu düşünüyorum.

Dünyanın tüm büyük fon güçleri arkalarında da olsa, bizler buradayız.

Yok yaratıcı böyle yaratmış şu bu.
Ağaca ve anime karakterlerine hallenen insan bile var, bu yaradılış değil sonradan sapkınlaşmaktır.
doğuştan ve anatomik sebeplerden gelmeyen hiçbir özellik doğal değildir, yani saçma icatlardandır.
Kuzenim(erkek) eşcinsel evli.
Annem hala düğün yapmadı da bilezik takamadı diye üzülüyor. Kimse bizim eşcinselliğe bakışımızı sorgulamasın.
her bireyin yaşama hakkı vardır, kimse birilerinin dogmalarının hoşuna gitmiyor diye yaşam tarzından vazgeçmez, bu yüzden gayet normal karşılıyorum.
Eşcinsellik sapıklıktır.bütün ilahi dinlerde yasaktır. Hem dinen hem fıtraten haramdır.
Sözlükteki ibnelerin ve ibne sevicilerin zoruna gitsede benim fikrim budur.
iki lgbt bireyi, aşırı derecede teşhirciliğini yapmadığı sürece birlikte sevgili olabilir, ilişkiye girebilir. Saygı gösteririm, kınamam.

Bu arada homofobiklerin de amk!
kesinlikle saygı duyarım ama gözümüze de sokmasınlar.
görsel
Şaka bir yana dışlamak istemem ve bir sorunum yoktur lakin yine de tedirgin eder yani düşünsene kanka oldunuz falan çok iyi arkadaşsınız adam senin fotolara bakarak uyuyor, seni düşünüyor falan. Korkutur.
Insanların kendi tercihlerine ne diyebirsin ki! Iç dünyalarında ne yaşadıklarını bilemiyorum. Ben ne kadar insan ona bakarım. Kimseyi kınama ve yargılama haddini asla kendimde görmedim.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
Müslüman, gayrimüslim, alevi, Sünni, türk, yabancı, beyaz, siyah, heteroseksüel, homoseksüel. Bunların hiç biri önemli değil. insanlar sadece ikiye ayrılır. iyi ve kötü insanlar. Ama ibneliğinde lüzumu yok.