bugün

sözlük yazarlarının, bazı tutum ve davranışlardan çekindiği durumdur.
sözlük yazarlarının korkularıdır.

(bkz: bitlenmek)
ölememek.
kapalı ve karanlık alanda kalmak.televizyon bu durumda birini göründe bile nefes alamıyorum yahu.
(bkz: hamamböceği)
köpekler en büyük fobim malesef.
suda boğulmak. ciddi ciddi tırsıyorum.
amerikan futbolu.
kopek . buyuk olsun kucuk olsun farketmiyor havlayan, hirlayan her kopek tirstiriyor beni.
asansörde mahsur kalmak.
gece uyurken aileden biri tarafından öldürülmek. (bkz: the shining)
gözümün göremediği şeyler. misal; 3 harfliler, paranormal olaylar.
günden güne bir sinan çetin'e dönüşmek. hatta bu fobim üzerine, kafka'nın ölümsüz eseri die verwandlung'a nazire olarak yazdığım bir hikaye de mevcuttur. hikaye şöyle başlar: "bir sabah tedirgin düşlerden uyanan gregor samsa, devcileyin bir sinan çetin'e dönüşmüş buldu kendini."
(bkz: basur ameliyatı)

olanlar anlatıyor aman aman dinlerken dahi daha kıçı duvara yaslıyorum!
tuvalette kıçı başı açıkta ölmek.
bir ninja kaplumbağa tarafından strapon yardımıyla fiili livataya uğramak.

bakın, ben normalde homofobik bir insan değilim ama herkesin bir sınırı var elbette. o strapon inecek.
kişiden kişiye değişir sonuçta Marla'nın hayat felsefesi her anı ölecek gibi yaşamasıydı, ama bundaki trajedi aslında ölmüyor oluşuydu.
Apaçi genç.
Sosyal fobi.
asansör fobisi. rengim atar.
bir de kapkaça maruz kalma fobisi.
Yılan.Deyince bile bir tuhaf oluyorum,Tıs tıs geliyor birden suratınıza karşı duruyor ya da yatağın alt tarafından sessizce içine giriyor.Yılan deyince benim aklıma hep bunlar gelir.
sevgililik teklifi, teklif etme fobisi. bu bende cidden var, en son lisenin başlarında bir kıza ''flört etmeyek mi?'' demiştim ve beklenen kezban aduketini sıcak ensemde hissetmiştim. o gün bugündür ilişkilerim kendiliğinden gelişiyor, teklif edemiyorum! işte bundandır ki birçok yaşanmamış şey tırmalar beni örseler beni.
(bkz: beni sikin ucaga bindirmeyin)
(bkz: emetofobi)
(bkz: tuvalet terliğinin iç taraftan ıslanması)