bugün

dünyadaki en boş şey felsefe yapmak ve yapmacık olmaktır neden diye sorarsanız eşeğin s.kinden dolayı derim.*
az önce cahil bi insanla tartışılamayacağını tekrar anladım.
insanlar neden eşit değil? Neden iki insan arasında uçurumlar kadar fark var? insanlar hayatlarını neden kendileri seçemiyorlar?
insanlar ne kadar acımasız, düşüncesiz ve samimiyetsiz.
kariyer, ilerlemek, para ve pul hayatını belli standartlarda sürdürebilmek olması gerekenlerin arasında. ama tüm bunların hayatın ta kendisi olması, sağlıktan, huzurdan üstün tutulması normal mi? önemli olan önce mutlu ve sağlıklı olmamız, huzur içinde yaşamımızı sevdiklerimizle sürdürebilmemiz değil miydi?
insanlar neden inançlarına, ırklarına ve bunlar gibi saçma sapan şeylere göre ayrılıyorlar sözlük? Bunları söyleyen ben bile bu ayrımları yapıyorum. önyargılardan kurtulan yok sanırım.
Kapalı sandığınız kızların çoğu aslında kel lan; yoksa öyle başı kapalı olup da bu kadar absürd giyinilemez..! Kız başına bi bez dolamış gerisini koyvermiş, belli ki o bez birşey şey saklıyor, kesin kel kel...
Sistemin köpeği olmuş,ama isyankar havalarda.
hayaller insan mı yoksa bizler hayal miyiz?

http://www.youtube.com/watch?v=QT2_PcjvOt0
Bazı kimseleri çok önemsememek lazım. Hayır, hak ettiğinden daha fazla değer verince başları dönüyor, yönlerini ve kim olduklarını şaşırabiliyorlar. Bırak az ve öz olsun senin, seninle olsun.
Dostum biz prensip olarak düşünmüyoruz.
tayyip apo'yu içerden çıkarmak için zemin yumuşatıyor. zamanın yakınlığı uzaklığı halkın tepkisine bağlı. akp'nin bir düşüşte olduğu aşikar. kürt'lerin desteğini alarak devam etmek istemesi kendi otoriter rejimini devam ettirmenin bir parçası elbette. herkesin ayık olması gerekiyor. böyle birşeyler olabilir. ikincisi; tayyip bu tutukluluk süresini 5 yıla indirmesi veyahut daha da kısaltmak istemesi içerdeki askerleri çıkarma gayretine girmiş ihtimalini güçlendiren etmenlerden, feto attırdı diyecek ve bir destek de oradan almak isteyebilecek. gerçekten ne kadar değişik yahu düşündüğümüz, düşündürttükleri şeylere bak. ülke yaprak dökümüne döndü amına koyayım. ilk attır sonra çıkar sonra yala. nasıl bir zihniyetle karşı karşıyayız. gün geçtikçe zincirlere bağlanıyoruz, kısıtlanmaya çalışılıyoruz buna nasıl katlanılabilir a dostlar? hala birşeyler yapamıyorsak yazık yahu. gün gelip baş kaldırmadan yaşadığımızı düşünelim milyonlarımızın olduğunu. o paraları götümüze sokarak zevk alamıcaz. bizi gerçekliğe kavuşturan, bizi insan yapan içimizdeki coşku, duygular yani böyle şeyler. bence ölmek erdemliliğinin tartılmasıdır, en kötü ölüm utançla ölmek gibi geliyor bana düşündükçe. gelecek için kaygılanıyorsak bugün birşeyler yapmalıyız.
Keşke yalan söyleyenleri ayırt edebileceğim bir gücüm olsa.
kalabalık içinde yalnızlık bir nebze de yalnızlık içinde daha da yalnızlık çekilen bi hayat sürdürürken hayattan soğuyorum.
Simdi otobüse binmeye 1.5 saat var. Zaten 45 dakika erken kalkmam lazim kaldi 45 dk gözümden uyku akiyor ama uyuşan kalkamiycam bi yandan da beklemek bunaltici.
ben niye uyuyamıyorum ?
Tatilden geldiğin günün hemen ertesinde işe gitmek= öğğhhh kusucam düşüncesidir.
insanın beynine kramp girer mi?
beynimizde olan milyonlarca düşünceden neden sadece bir tanesine yoğunlaşıyoruz?
neden bir iskambil destesinde orospu yoktur?
vale ve papazın başlık parası dedikleri kavga aslında kupa kızının bakire olup olmaması mıydı?
düşünmüyorum.
bi o şeritten bi bu şeritten. inşallah kaza falan yapmam.
k yerine q yazanlar yoq edilmeli.
kadınlar ve kızlar.
Sabah 6da kalkmam gerekiyor... 3 saat yol gitmem gerekiyor... toplantıya yetişmem gerekiyor...ama gel gelelim uykum yok. Nasıl yapacağız bunu?
sınavlara girmek yerine pastacılık mı okusaydım? Sanırım hala çok geç değil.
Aslında Geneli pesimist düşüncelerdir.

Ama dışım böyle huzur verir. Sürekli gülümsemeler, güldürmeler, iyilikler.

Yemin ediyorum kendime sahip olamıyorum. Elimde olmadan iyilik yapıyorum insanlara.