bugün

"ölüsünü dirisini her gün birisini, çevirip çevirip okey attırmazsam" gibi bir söylem yerine "muhterem kardeşim şunu düzeltirmisin" diyen yazarlarda mevcuttur.
işlerine gelmediğinde birçok yazarın yaptığı eylemdir.
bilgilenme, aydınlanma, kültür-sanat yapma gibi ayakları geçip, sözlüğün asıl işlevinin stres atmak olduğu göz önüne alındığında gayet olağan bir durumdur.

binlerce insan da karda, kışta maçlara, sporun insan vücuduna faydalarını görmek için gitmiyor.
(bkz: terbiyesizlik var dediler geldik)
bunu okuyan oç. dur demek gibi bir şey olsa gerek.

not: herhangi bir kişiye itham etmiyorum.
dünyada da böyle birşey var mıdır bilmiyorum. internette kimliklerin açık olmaması herhalde bilinç altına bastırılmış duyguların bir şekilde açığa çıkmasına olanak sağlıyor. hani olduğu gibi görünüyor insanlar, gerçek yaşamlarında da göründükleri gibi olabiliyorlar mı o da ayrı bir mesele tabi. ama bu düzeysizlik hiç iyiye alemet değil.
eğlence ve sinir atma için büyük olaydır.
uzun uzun bakınız vererek örnekleme yapmaya gerek yok ki, tarz olarak da benimsenmemekte.

ortamı yumuşatmak için geyik yapalım.

adam, "her şeye, önüne çıkana küfür ediyor" diye kadıya şikayet etmişler. kadı, adamı yaka-paça huzuruna getirtmiş. adamı fırçalar iken içeri birisi girip "kadı, bir derdim var çok acil" diye söze başlamış. kadı, bizim küfürbazı bırakıp adamı dinlemeye başlar.
adam, "benim babam öldü. üvey annem genç ve güzel. şimdi babam dan kalan miras-takı ile başka adamla evlenir, durmaz. ne de olsa genç. kadı bey, ben şimdi üvey annemi alsam olu mu?" der.
küfürbaz adam dayanamaz, kadı dan önce bağırır, "kadı bey, işte ben bu amuğa goduğumun adamlarına küfür ediyorum" der.

bazen, insan ın ağzı-dili olmasa, mötü ile küfür ettiren insanınsıların sıçırtmalarına şahit olunmaktadır.
bu entry ye eksi vereni sikeyim diyen terbiyesizler bile olmuştur. yapmayın arkadaşlar böyle.
moderasyonca tespit edildiğinde çaylaklık hatta sözlükten silinmeyi getirecek büyük hata.
--spoiler--
-lan amua godugumun serefsizi sen kimsin ki de ayar veriyosun lan ibne
+.........
-bak daha la cevap da vermiyo .iktigimin dürzüsü
+.........
-daltarak artis misin sen
+seni reelde bulmayım oğlum.
--spoiler--

şeklindeki diyalogları içerisinde barındırması muhtemel olan degisik bir aktivite türü.
Burda insan insan yaziyoruz. Hakerete hic gerek yok.
Ayiplanisa durum.
gereksizdir.
birkaç gün önce başıma gelmiş hadise. bir de başlık açmalar falan. yapmayın, komik oluyorsunuz.
yazacak birşeyleri olmayanların dikkat çekme çabalarıdır.
bir de bir hanım yazarın nick altına onore eden şeyler yazıldığında onlara karşı platonik aşk besleyen yazarların hakaretleri vardır ki tadından yenmez. zannedersin ki o hanım yazar, beyefendinin 6 çocuğunun anası. tabi ki bunda bazı hanım yazarların suçları da yok değil.ergenlerle albenilerini test etmek de onların ayıbıdır.
moderasyon ya da yetkililer tarafından tespiti halinde gerçekleştiren yazarların çaylak ya da silik olmasına yol açan, ayıp, üzücü olay.

not: tepki o kadar kafada yer eden bir sözcük olmuş ki, yetkililer tepkililer şeklinde yazılmış. düzeltilmiştir.
ne acı bir şeydir. sözlükte yazan herkes kendini the washington post'ta yazıyormuş gibi havalı ve kültürlü hissediyorken, havalara giriyorken medeniyetten, terbiyeden ve ahlaktan nasibini almamış olarak, karşı tarafı düşünceleriyle değil de küfürleriyle, hakaretleriyle ezmeye çalışması düşündürücüdür.
9 senedir MMA yapıyorum,almanya sampiyonlugum var ona göre * ))))
eşekliğe mahal vermiş lüzumsuzluktur.
ibneliğine yapanları da mevcuttur hiç tanımayıp muhattap olmadığınız kişi nickaltınıza bişeyler sallar maksat kavga çıkarmaktır.