bugün

Hemen hemen her şey. Minnoş kalbime ağır geliyor bu dünya.
Ülkedeki adalet sistemi
Ülkedeki vergi sistemi
Saray sevdası ve yalakalık
Doğru anlaşılmamak, karşılaştırılmak, yetersiz hissettirilmek,vs.vs.
Dünyadaki Türklerin bir türlü birlik olamaması.
Belirsizlik
Işsizlik
Ve ayagimin çatışmasından sonra aldığım 6 kilo canımı çok sıkıyor ve üzülüyorum.
Yine çok yanlış birine kaptırdım kendimi. Yanlış olduğunu, olamayacağımızı biliyorum ama bile bile yine de ulan belki bu sefer yanılıyorumdur diyip hislerime yenik düşüyorum. Umarım bu sefer harbiden yanılıyorumdur.

Aa pardon ya itiraf başlığıyla karıştırdım.
Ayrılık.
eski fit vücuduma dönmek istiyorum. resmen göbeklendim tanıyamıyorum artık kendimi nasıl bir adama dönüştüm ben. bu durumda olmak bana psikolojik anlamda çöküntü yaratmaya başladı.
malum trollerin durumuna çok üzülüyorum.
Kürtlerin ayrımcılığa ve ırkçılığa uğramasıdır.
Mutsuzum. evden çalışıyorum, global bir şirketteyim. Maaş ve imkanlar iyi. Ama mutsuzum. Uzun süredir böyle. Hayatıma birini almaya çalıştım onla da anlaşamadık pek. Hayat enerjim de düştü iyice zaten. Tükeniyorum sanki.
Seçemedim. Her şey beni üzüyor.
Beni her şey üzer, bana bulaşmayın.
telefonumun imeisi kayıt dışı olduğu için kullanıma kapatılması.
hastanede perişanlık içindeyim.
Yalan söylendiğini fark etmem.
Arkadaşımın annesi öldü. Arkadaşım annesiz kaldı. Benden annesi için yasin okumamı istedi. Bu konuda çok iyi olmadığımı söyledim ama anneme rica ettim. Annem arkadaşlarına da iletecek. inşallah başka okuyanlar da olur. Tüm günüm mahvoldu. Boğazıma bir yumru oturdu. Hiçbir şeyden tat alamadım. Rahmetli hastaydı,ölümü beklenen bir şeydi ama Arkadaşım annesiz kaldı işte. Çok iyi bir kadındı. Artık hayatta değil. Ne kadar tuhaf duygular ya rabbim! Allah rahmetiyle muamele eylesin inşallah. Yine buz gibi bir ölüm gerçeği!
Hislerimin gerçek olduğuna inanılmaması. Hatta direkt bana/benim sözüme kimsenin inanmaması.
Kaydettiğim iddaa kuponunun tutması. Parasızlık ne gıcık bir şey para bile kazanamıyorsun. Dün akşam gitti 1500 TL.

(bkz: swh)
(bkz: hayatım)
fastpayda şans oyunlarına para yükleme hedesinin kaldırılması.
Yemek yeme zevkimi günden güne kaybediyorum. Bayıla bayıla yediğim yiyeceklerde bile kalbim pır pır atmıyor artık.

Uzaktan bakıldığında tam derdini seveyimlik duruyor ama bu benim için zorunlu yaşamaya başlamak anlamına geliyor.
yaramaz veletlerin vurduğu kuşlar.
mavilikte son ölümcül süzülüşlerini izlemek.
eline alınca tüyleri dağılıp uçuşurdu.
insan eline eğretiydi tüyler.
yaramaz arsız veletleri de severdim iki ucu boklu değnek.
eşimin yanımda olmamasıdır. Bu gün rahmetli annesinin vefat ettiği gün, o yüzden babasının yanına gitti ve yorgun olduğum gerekçesiyle evde düzgünce yatmamı söyledi. Benim babamın boşanmış olduğu ve eşimin annesi de vefat ettiği, zaten ikisi de iyi arkadaş olduğu için babamlar aynı evde kalıyorlar. Dolayısıyla yedek anahtarım var ve eve dalmam gerektiğini hissediyorum. Eşim erken yatmam gerektiği hakkında ikazda bulundu, çünkü izin günüm. Ama ben o olmadan uyuyamıyorum. Daha doğrusu ona sarılmadan uyuyamıyorum. Güvenlik olmanın birtakım çilelerinden biri daha. Bu saatte işte olmaya alışık olduğumdan evde olunca düzgünce uyuyamıyorum.

Karar verdim ben babamın evine gidiyorum arkadaşlar. Haydi selametle, hepinize iyi geceler.
Yaşamak, öyle deli dolu değil kaygıyla yaşamak..
--spoiler--
evde düzgünce yatmamı söyledi.
--spoiler--

kimse bana şu lafı söylemedi.
yatamıyorum arkadaş.