bugün

büyüdüğünde kişiliğinin nasıl şekilleneceğini merak ettiğim çocuk.
sözlükte yazan 13 yaşındaki çocuktan bir adım önde olandır. en azından daha bu cehenneme düşmemiştir. elini ayağını sözlüğe kaptırmadan kaçsındır.*
hayata bir sıfır yenik başlamak üzere olan çocuk.
Zira önce kitaplar okuyup sonra sözlükte bulunmak bana göre daha mantıklıdır.
kelime hazinesi akranlarina gore epey zengindir.
abi çocuğun bebekliğinden beri yanında sözlük okuyorsa gerçekleşebilecek durum. ***
okulda arkadaşlarına (bkz: ) ile cevap verir.
şimdiden türban, sağ, sol, eski sevgili, mini etekli kız, seri eksi oy veren ibne, moderasyon, sol frame, lost, facebook gibi sözlük efsaneleri hakkında bayağı bilgisi olan insan evladıdır.
-aman da aman,sizin oğlan ne kadar da büyümüş
-bakınız,eşek kadar çocuğa küçük muamelesi yapan insan modeli
-ha
-bakınız,mavi ekran
-alican senle akşama hesaplaşcaz
-anne terliğinden kurtulma yöntemleri
-alicann
-beni çok korkutan ve birazdan dayımlara kaçmamı sağlayacak durum
-ay çok televizyon izliyor kusura bakmayın,aslında hep popstar izler ama anlamadım
-michael jackson şarkıcısı!elma cismi!
-ehem,öhöm ne diyoduk
-bunlar formata aykırı,adamı uçururlar!ayrıca,bakınız,adamın götünden kan alırlar kamil kann
-çotank
-ahh,anne ya,ayrıca bakınız...
muhtemelen geleceğin dahisi olacak çocuktur.
baba- karnedeki notlar düzelene dek bilgisayar yasak sana
çocuk - (bkz: aferin çok doğru düşünmüşsün)
okuması değil yazması tehlikelidir sözlükte..zira dikkafalı ve dogmatik düşüncelidir 13 yaşında insan, abileri amcaları ona ne söylerse o da arkadaşlarına onu anlatır..
sozluk yazarı 15 yaşındaki çocuk'un daha evrim geçirmemiş halidir.
yaşıtlarından çok daha farklı olacak ve zamanla daha da değişecek çocuk.

sözlükten önce;
-x hadi kalk bak servisin gelecek, ben senin yaşındayken, işte çalışırdım işte..(baba)
-5 dakka daha(çocuk)

sözlükten sonra;
-x hadi bak ka..(baba)
-gündoğduuu hep uyandıkkk, siperlereee dayandık!(çocuk)
-bu çocuğa birşeyler oldu hanım(baba)
-bilmem ki bey?(anne)

s.ö;
-ee mayısta geldi, yazı ettik demektir(anne)
-cemre düştü mü annecim?(çocuk)

s.s;
-vay be, aylar geçiyor, mayıs da geldi evlat
-şey baba, 6 mayısta arkadaşımın doğumgünü varda, bana 70 ytl verirmisin
-al yavrum ama bu ankara'ya gidiş dönüş parası yav
-hehe evet evet, ne ankarası baba, ne alemsin ya
-x...x... gel dedim sana buraya x, ankara'ya mı gidiyosun lan?!

s.ö;
-sizin de işiniz zor be abi,böyle güneş altında(çocuk)

s.s;
-hocam, bizlerin örgütlenmesi lazım, türkiye halklarının örgütlenmesi lazım, bak şu işçilerin haline...

s.ö;
-abi walla beaa, biz öğrenciyiz bişeyler yap abi beaaa.............yok abi tekirdağlı değilim yavv,bırak şimdi memleketi,20 liraya he diyo musun?

s.s;
-abi biz devrimciyiz birşeyler yapsan
bunun bir de 13 yaşında sözlük yazan örnekleri vardır.
(bkz: uludağ sözlük)
bilgi içerikli entryleri takip ederse kısa bir zamanda birçok konuda arkadaşlarını dumur edebilecek bilgiye sahip olacak gençtir.
yaşıtları ergenliğe girmeye çalışırken o entry girmeye calışan cocuktur.*
berber koltuğuna otururken altına tahta koyduğu gibi, sözlük okurken de oturduğu sandalyenin altına tahta koyacak çocuktur.
bir an önce sözlüğü kapatması gereken çocuk zira ruhsal ve fiziksel gelişimi bozulabilir.
ileride ben 13 yasimdan beri sozluk okuyorum laan diyip yasitlari arasinda popüler olacak olacak el üstünde tasinacak daglara taslara sigmayacak cocuktur. *
en bir güzelini yapan, okuyan çocuktur.
bizim eskiden yaptığımız gibi dışarı çıkıp top oynayıp ip atlamasını dilediğim çocuktur. acırım aslında içten içe onlara yaşayamıyorlar çocukluklarını. bilgisayar çağı denilen şeyde onalrın ne suçu var ki? ama genede abla tavsiyesi olarak bir an önce o sayfayı kapatması gerektiğidir *
(bkz: 9 nesil uludağ sözlük yazarı)
*
gelişimi olumsuz yönde etkilenecek çocuktur. ergenliğin fırtınalı günlerine yavaş yavaş girmeye başladığı bu dönemde sol tarafa gözü kayar ve cinsi sapık olur allah muhafaza. o yüzden biricik sözlüğümüz adult kategorisinde hayatına devam etmeli ve +18 şartı sert bir şekilde uygulanmalıdır.