bugün

sözlüklerin zamanla bozulmasıyla işlevini kaybetmiş format.
artık yoktur.
BAŞLIK: (bkz: ikinci olan sperm in silinmesi)/#19763428
1. entry: hak ettiğini bulan bir yazarın silinmesi, ne olacağıdı plaket mi vereceklerdi?
2. entry: orospu çocuklarınca haklı görülen olaydır. ( burada orospu çocuğu kendini anlamasına rağmen alenen belirtilmediği için entry yasal, peki etik mi?)

anlatılmak isteneni hala daha anlamayıp götünden götünden yorumlarla moderasyonu haklı çıkarmaya çalışan yavşak evlatlarını görmemize yarayan kurallar bütünüdür! *

bak ortaam gördün mü? format dahilinde yerleştim yine. *
peki etik oldu mu? bence de olmadı.
Pek uyulmayandır.
moderatorlerin kafasina gore uyup uymadigi format..

format mi kalmis amk..
üyeliklerdeki ve kurulumlardaki koşulları okudum kabul ediyorum olayının aynısı.
bazı trollerin uymakta güçlük çektiği uludağ sözlük kuralları.
sözlük formatındaki b bendinin, hükmünü yitirdiği yetkili birinin mesajı ile bana iletilmiştir. küfürlü başlık açmak serbestmiş. kınıyorum.

--spoiler--

b) entry/başlık hakaret, küfür, ağır derece argo ifadeler içermemelidir. uludağ sözlük bu konuda çok hassastır. küfür içeren entry silinir. buna devam eden yazar da silinir.

--spoiler--
büyük ihtimalle son 1 yıl içerisinde kaldırılmış olan format.**
başlıklara giriyorum, 2 kelimelik bkz ve 1 satırı geçmeyen entryler.
rezalet denebilecek kadar dandik bir kalite var şuan sözlükte.
zall, facebook çakması tasarımlar yapacağına adam gibi modlar bulup şurdaki andavalları temizleyip kaliteli yazarların önünü açsan? reklam telaşına düşmeden önce sözlükteki kaliteye odaklansan? 2,5 yıldır yazıyorum bu sözlükte artık bıktım bu siktiğimin saçmalığından. önüne geleni yazar yapıyorsunuz ayıp lan.
sadece kurulacak olan cümlenin sonuna "-dur, - dır" eklerinin gelmesiyle bile uyulabilecek formattır.
fotrekanın uymadığı, yasal yönden kendisine zorluk çıkartacak olanların anlamadığı şeydir. bu akşam çaylak olacak.
seviyeli ortam için anlaşılması gerekir.
noktanın virgülün hikaye olduğu formattır. sözlük formatı genelde, gündemle ilişkili başlık açarak, gündeme yazarları daha da yoğunlaştıran troller, ve onlara cevap verme gereği duyan yazarlardan ibaret.

bunun en iyi göstergesi de sözlükte saat aralıklarına göre spor, siyaset, eğlence, seks ve din gibi konuların değişmesidir.

zall sözlük formatına uyulsun istiyorsa eğer, trolleri temizlemek zorunda.
Kimi zaman haydar dümen, recep Tayyip Erdoğan, kimi zamanda Necati Şaşmaz olan formattır.
Kurallara uymak önemli eğer devam edilirse daha fazla çaba göstererek yararlı bir sayfa haline gelir. Devam Türkiye devam yoldaşlar...
yazarak değil, okuyarak öğrenilir.
Benim gibi çaylakların bir şeyler yazmadan önce okuyup bir şeyler öğrenmesi gereken kurallar bütünü .
çoğu kişinin okumaya tenezzül etmediği sözlük formatı denilen kurallar topluluğu.
Sol frameye uğramasının bazı yazarların işine yarayacağını düşündüğüm başlık. Bir hatırlayalım böyle de bir gerçek var.
modlar tarafından bile recm edildiği olmuştur.
çoğu yazarın tanımın ne olduğunu bilmemesi ve tanım yapan bir yazarı eleştirmesi sonucunu doğurabilecek kurallar silsilesi. yeni nesil çoğu yazar bundan bihaberdir ve sözlüğü sikip attıkları doğrudur.
Sözlüğün hacmi büyüdükçe doğal olarak sınırları esneyecektir.

(bkz: Format koş ananı sikiyorlar)

Edit:Oha lan dolu bakınızmış bu*
ilk cümlesi metazori tanım niteliğinde, kalanı subjektiftir olabildiğine.
Sikmesi çok kolaydır. herkes yapabilir. Önemli olan inanmak. Sizde başarabilirsiniz. Şu başlık altında konuyla ilgili önemli bilgilendirmeler var: (bkz: format sikmenin incelikleri)

Hadi...şimdi gidip sikme zamanı.

Kolay gelsin arkadaşlar.
uludağ sözlük yazarlarının bihaber olduğu şey de olabilir.