bugün

bir asit-su çözeltisi hazırlanırken işleme Asidi suya ekleyerek mi başlanır yoksa suyu aside dökerek mi? Neden? (Temel bilim testi: 10 puan)

"Olmayadabilir" mi yoksa "olmaya da bilir" mi? imla olarak hangisi doğru? Sebep? (imla bilgisi: 20 puan)

Yumurta nasıl kırılır? (Başlangıç seviyesi yemek yapma becerileri: 5 puan)

"This text reveals that the person in question, in the grander of scheme things, finds out a sneaky way to deceiving humanity although he only ended up with failure in the future"
(ileri düzey ingilizce:
Tam çeviri: 7 puan
Gramer hatasının tespiti: 3 puan)

7,28÷78+3×4-2=?
(Ortaokul matematik: 10 puan)

"Nadan söz eyleyen kimseler filhakika efkar-ı umumiye nezdinde ziyadesiyle namünasip bir ahval ve şerait içindedir"
Cümlesi Günümüz türkçesine nasıl çevirilebilir?
(Eski türkçe, çeviri: 20 puan)

Bach hangi dönem bestekarımızdır?
(Genel kültür-müzik: 5 puan)

Mi majör hangi notaları içerir? Sırasıyla yazın.
(Müzik, Temel düzey armoni bilgisi: 10 puan)

Freud'un alfred adlerle olan fikir ayrılığının temel sebebi nedir?
(Psikoloji okumaları 101, 10 puan)

Birtakım sorular.
Cevapları pm ile gönderiyorum. Tam puan alan adayların ödülünü alması için telefon numarası email numarası vs. iletişim bilgilerini bırakması gerekiyor.

Edit: imla.
tarifine göre havuçlu cevizli kek yaptım ama kabarmadı.
kek kalıbı yoktu tepside yaptım ondan mı acaba. yoksa dr oetker kabarma tozu iyi değil mi
ojelerinizden, eteğinizden daha çok iyi bir insan olmaya vakit harcıyor musunuz?
sokakta bir çocuk gördüğünüzde "kokuyodur bu" mu diyorsunuz, yoksa "aç mıdır acaba" mı.

kendinize sorun.
Lord marcus amoralist'e düştünüz mü?
Elit olduğu düşünülen soruya cevabım zemzeme’dir.

Diğerlerine pas diyorum.
Mantık ile duygu arasında kalırsanız diğer seçimim olsaydı keşke dediniz mi hiç?

Çıtayı hiç yükseltmedim bak kıymetimi bilin.
Üşüyor musun?
marcusla sevişmek nasıl bir duygu?
hayatımdaki tüm radikal kararlarımı kendim aldım çevremi ve ailemi karşıma alarak. şimdi onların gözünde ummadıkları başarıları elde etmiş gibi görünsem de ileriye adım atacak enerjim kalmadı. yolun yarısındayım ama ilerleyemiyorum. bunun bir üstü tükenmişlik sendromu.

ayrıca eskiye yönelik şunu yapmasaydım dediğim bir radikal kararım yok ama keşke şunu da yapsaydım dediğim bir çok anım var. mesela sosyal hayatta daha aktif olmak isterdim. yüzmeyi, piyano çalmayı öğrenmek, Türkiye'yi-dünyayı gezmek, sürekli yaptığım planları ertelememek gibi...
tek tek not alıyoruz. birazdan cevaplıcaz.
sözlük kızları kim aq?
Bu da iyi taktik he ilk gün kızlara taze basılmış kitap kokusu mu yoksa eski kitap kokusu mu diye sor ikinci gün meme ucun ne renk, fakbadin var mı diye.

Bu ne hız amk bari arada hiç sevgilin oldu mu filan diye geçiş sorusu sıkıştır
Siz bunlara aldırış etmeyin.

Onların size yönelen ilgisi hiç azalmayacak. Ama bu sizin kıymetli olduğunuz anlamına gelmez. Buradan bu sonuca varmayın.

Kendi değerinizi kendiniz belirleyin. Bunun için kapasitenizin farkında olun. Okuyun, okuyun, okuyun. Bilinmesi gereken Ne çok şey olduğunu anlayın cahilliğinizle yüzleşmekten korkmayın, cahilim diyebilin. Dış görünüşün aslında hiçbir sik olmadığını anlayın. Sizi kimse beğenmiyorsa beğenmesin. En büyük meşguliyeti kendisi olan kızlara benzemeyin.

Anladınız mı beni?
en son ne zaman marketten sokak hayvanları için yiyecek aldınız?
Makyajsız olduğunuzda ve gösterişsiz şeyler giydiğinizde daha tatlı ve güzel olduğunuzu biliyor musunuz?

Bence ev halinizle her halinizden daha güzelsinizdir.
cevap veryorum
nadir
hayır
tam anlamıyla yaptığım bir tatlı bile yok
edebi kitap sorduğunu farz ediyorum; aydınlar üzerine, proust
sokak hayvanlarına hayatım boyunca yiyecek almadım.
Mesaj kutusu şenlensin diye açılmış başlık.
Sorulara geçiyorum;zamanında çocukken yapmıştık.
Ikinci soruya cevap hayır.
Üçüncü soru ağlayan pasta , değişik pastalar yaparım.
Beşinci soru kitap almaya fırsatım olmuyor . Internetten indirip haftada en az bir kitap bitiririm.
gök depremleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

hayır ben bir şey bilmiyorum bununla ilgili, bilmediğim için sordum, belki bileniniz vardır.
Allah beyin dağıtırken şemsiye ile mi geziyordunuz?

Yahut dükkanların önünde gölgelik olarak kullanılan tentenin altında mı denk geldiniz ?

Dondurma almaya çıktınız da algida şemsiyesi altındamıydınız o zaman ?

insan hayret ediyor..
Kahverengi bir renk ise kahve ne renk?
bir günlüğüne tamamıyla hayatlarımızı değişsek o gününü nasıl geçirirdin?
Essy ile dedikodu yaptık. Sizi çekiştirdik ...
kondomlu sikişelimmi?
yüksek yüksek tepelere ev kursunlar mı ?
14 yaşımda sorduğum soruya bak. neden çıtır olanlarınız hep beni satıyor aq.