bugün

sözlük erkeklerimizin ergenlik yaşlarının öğrenileceği bir tür anket. sözlük içinde istatistiki veri oluşturması açısından önemli, belki de bilimsel bir değeri bile olabilir.

A)10
B)11
C)12
D)13
E)14
F)15
G)16
H)17
I)18 ve üstü.

ilk cevap benden gelsin,
E) 14

kafkasya kökenli bir türk olduğum için yani muhtemelen soğuk iklimin rolünden ve mensup olduğumuz boydan dolayı ben ve bizim ailedekiler genellikle 14 yaşında ergenliğe giriyoruz.

çevremdeki erkek arkadaşlarım genellikle 12 13 yaşında girmışlerdi. anadolu türkleri biraz daha erken ergenliğe giriyorlar zannediyorum.
14'e merdiven dayamışken diye cevaplanabilecek soru.
hiç girmedim. küçükken bile beni görünce önünü iliklerdi herkes ayağa falan kalkarlardı öyle doğuştan yetişkindim elhamdülillah.
Tam 30 yıl oldu .
https://galeri.uludagsozl...orular-bunlar-ya-1074086/
13 yaşında ilkbaharda.
11 yaşında cine5 seks filmi izleyerek girdim evet.
Ergenliğe girerken baz alınan kıstaslar neler, bilelim de ona göre yanıtlayalım.
ortaokulda sınıfımda en erken ben girmiştim ergenliğe ne kadar erken girerseniz o kadar iyidir çok dalga konusu yapmıştı veletler zamanında fakat 4 sene sonra onlar lisede yüzlerine sarımsak sürerken ben olgun ve bol kıllı bir şekilde (bkz: evrim teorisi) mıknatıs gibi kızları kaptım.
cumhuriyetin ilk yıllarıydı. ismet paşa siyah arabasından elinde silindir şapkası ile.... bla bla bla... hayırdır bilader sana ne?