bugün

söz vermek. bol keseden atıp tutarsın. verdiğin vaadin zamanı gelince bin dereden su getirirsin.
söz vermek.
herhangi bir işte çalışmak.bu ülkede işçiye değer yok .
Bir ilişkide, bir karmaşanın içerisindeyken, fark etmediğiniz şeyler olur. Bir gün ya da bir ay sonra, yani bir süre sonra, her şeyin bittiğini kendinize kabullendirdiğiniz anda, size söylenen yalanları fark edeceksiniz. Asıl yıkıcı olan bu olacak. O an keşke diyeceksiniz, keşke ilk aklıma düştüğü an vazgeçseydim.

Keşke dememek için, ilk içinize şüphe düştüğü an, kendinizden ödün vermeyi bırakın. Terk edin.
Sevdiğine açılmak?
Ergenken ders çalışmak?
Sevdiğini bırakmayacağını söylemek?
En yakın zamanda görüşelim. Altı yıl oldu hala görüşemdedik.
unutursun be...
Para kazanmak. Kazanmaya başlamadan önce çok kolay gelir insana. Hatta anne babanın parasını yerken, her şey çok kolaydır. "Ne varki ben çalışsam daha çok para kazanırım" diye düşünürsün. Halbuki hayat hiç öyle değildir. işe başlarsın maaşın taş çatlasın 1.450 TL'dir. işte o zaman anlarsın ne kadar zor olduğunu.
(bkz: öldürürüm kendimi)
Açık ara : "Seni seviyorum" dur. Şimdi herkesin ağzında dolanıyor bu söz. Ama gerçekte öyle mi ?
sadık kalmak. diğerleri hikaye.
Silkerim ederim demek. Genelde herkesin ağzındadır yapması zordur.
5 dakikaya oradayım.
Herşeyi bırakıp dünya turuna çıkmak.
mutlu olmak. herkese ve her şeye rağmen.
iSTiFA ETMEK.
Sıfırdan başlamak.
Bodybuilding.
"demesi kolay oğlum kolaysa sen yap" diye de nitelendirebileceğimiz şeylerdir. bunlara en iyi örnek ise "boş ver" dir.

boş ver demenin çok kolay lakin (bkz: boşvermek) nin ne kadar zor olduğunu hepimiz öğrendik bence.

bu sözcük genelde arkadaşlar tarafından dertleşme diyaloglarında kullanılır.
Kabızlık.
Güvenmek ve sevmektir. Bir insanı tanımak için zaman gerekir. Önceden de yaşanmış bir hayal kırıklığı varsa gerçekten güvenmek çok zordur. Sevdim dersiniz bir kavgada herşey yok olur gider.
öğüt vermek.
Geçecek sabret. Geçmeyecek aslında! kimi kandırıyoruz.
eskiden her şeydi. artık hiçbir şey. tembelliği kabullendim artık, söylemesi bile zor.
Congratulations bunu diyebilmekten daha zor, birilerinin başarısını içten bir şekilde tebrik etmek.