bugün

erkeklerin bile hayallerini süsleyen mücevheratçı.
pırlantaları özellikle.

not: 2. entryle küçük çaplı göt olmama vesile olan marka.
yaklaşmışım ama.
pırlanta üretmeyen, sadece kristal yapan firma.

tek taş küpeleri de hakkaten almalık. bulursanız tabii...

edit: pırlanta taşın kesimine verilen admış. bilmeden konuşunca göt olunuyoruş.
accessorize , vakko ve vera wang gibi ünlü markalarin kullandığı değerli taşlardır.
http://www.swarovski.com/index/
http://shop.swarovski.com...990104028&ProductPage=

gibi şık küpeler üreten firma. almak isteyen varsa adresimi yollarım hemen.
en nihayetinde taştır denilesi bununla birlikte okadar paraya gidip pırlanta alınır diye isyanlara vesile olan kristal markasıdır. ***
o kadar da pahalı değildir. hatta kalitesine göre ucuzdur. zira tek taş küpeleri 50 avrodur ve 50 avroya elmas kırıntısı bile alamazsınız.

elmasla karıştırılmamalı, karşılaştırılmamalı.
Ebru Yener'in tasarımlarında kullandığı değerli taş.Ne kadar pahalı olduğu tanesini 20.000 dolardan Arap Şeyh Eşlerine satılan iç çamaşırlarından anlaşılıyor.
dünyanın en kaliteli imitasyonudur, imitasyon yakıştırmasını hak etmeyecek kadar güzel ürünler yapar.

dükkanlarına girince insan büyülenir, the glass menagerie gibin olur.

http://www.kristaldunyasi.com'dan bakınılabilir.

swarovski, yılbaşında etraftan beklenen hediyelerdendir.

fulya'daki ana binasında -ki burada tekstil ve ev tekstiline hakim firmalara yapılan swarovski satışları yönetilir- müşteri temsilciliği birimindeki arkadaşımın ayda 1000 euro alıyor olması, tek yaptığının da an itibariyle tercüme olması üzücüdür. arkadaştır, mutlu olsundur, kıskanmıyorumdur ama haftasonu çalışmıyor olduğunu hatırlatmak gerek.

anıl kurtuluş turan ( swarovski türkiye temsilcisi) çok tatlı ve donanımlı bir adamdır.
Ayrıca Enh projelerin de * kullanılan, enerji kabloların direkler arasındaki gevşemeleri ve gerilmelerin tespitin de kullanılan cetvel'in elektrik mühendisleri arasında ki ismi.*
avusturya markasi olup ozelligi pirlantadan daha cok parlamasidir. turkiyede freeshop haric yerlerideki fiyatlari dudak ucuklatan cinsten olup model sayisi gayet kisitlidir.
özelliği, küçük parça kristali muhteşem bir teknoloji ile pürüzsüz ve sert kıvrımlarla kesmesidir. zira bu kesimler kristale, aldığı ışık sayesinde pirlantaya yakin bir görünüm verir.
futbolcu ismi gibi bir marka. böyle polonyalı sağ açık tadında hani.
ismiyle olduğu kadar fiyatı ve tasarımlarıyla da dikkat çeken bir mücevher markasıdır. her kızın hayallerini süsler.
yıldız sarayının yapımı esnasında * ingiltere kraliçesi tarafından sarayın banisi sultan abdülaziz * e hediye olarak swarovski taşlardan yapılma avize göndermiştir. dünyadaki en değerli swarovski taşların bu avizede bulunduğu söylenmektedir.
göz alıcı minik hayvan heykelcikler piyasaya sürdüklerinden bu yana, vitrininin önünden geçip gitmenin dakikalar aldığı marka.
gerçekten de çok göz alıcı ürünlere sahip marka. ben bugüne kadar ne altın ne gümüş ne de diğer değerli taşlardan yapılan takılara saplantılı olmadım ama swarovski kolye diye ölüp bitiyorum haftalardır. şöyle minicik taşlı kırmızı ya da su yeşili renginde bir swarovski kolyem olsa... acilen zengin olmam lazım sözlük!
pragdaki dükkanına hayran kaldığım, önünde dakikalarca oturduğum muhteşem varlık.
gerçekten çok harika takıları olan firma. sonunda en güzelinden bir kolye aldım da kendime. hem de kırmızı. yirim lan ben bunu. boynumdan çıkarasım gelmiyor hiç. öyle de zarif duruyor ki zaten. kolyeme aşık oldum bildiğin.
bir votka markası. kolonyadan hallice.
Pırlanta taşlarıyla ünlü marka. General mobileın bi telefon modelinde bu taşlardan kullanılmıştır.
Pirlanta degil bildigin bijuteri yahu bu.
kullanmadıkları bi yer kalmamış bu taşları. utanmasalar, neyse...

pirlanta dediğin nedir gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım. *
iflas bayrağını çekmemi sağlayan hede. sağolasın swarovski, iyiki yoksun demek isterdim. *
ruhsuzluk mekanı. taşın ruhu olur, bunlar ruhsuz; karaktersiz. çok metropol, çok şekil. pek fena.
Bir bayana verdiğinde bu pırlanta değil slk . tepkisi alacağın taştır