bugün

alışıldık bir öğrenci repliği. 10 yıl sonra cinsel problemleri had safhaya ulaşacak kompleks muzdaribi birtakım insanların arkalarını dönüp üniversitede bile kullanabildiği nadide cümlelerimizden.
(bkz: susar mısın gökyüzüne bakıyorum bulutlar masmavi)
derste muhabbetin en can alıcı yerinde sırf arkadaş kişisine kıllık olsun diye söylenen tümce.
-susar mısın hocayı dinliyorum.
-susmuyorum üstelik hoca ara verdiğinde senin ağzına sıçıyorum.

(bkz: agresyon isteği)
üniversitede kendini hala liseli zannedip liseli gibi sınıfta dersi kaynatan öğrencilere, gelecekte icra edeceği mesleği öğrenmeye çalışan öğrenciler tarafından söylenen cümle. bir değişiği bi susun ya dır.
fazla kibarcadır. susması talep edilen kişi muhtemelen öküze bağladığından bi işe yaramaz. kes sesini daha makûldur. tabii boş bir uyarı değildir bu, aksi takdirde daha ileriye gitmekten sakınmayın. tehlikeli olmaması için önceden savunmanızı iyice düşünmeniz yeterli.
hocayı dinlemekle alakası olmayan aslında bu uyarıyı da yeteri kadar yüksek sesle yapan yalaka öğrenci tribi. dört gözle hocanın iki dudağının arasından çıkacak sözlere kilitlense zaten senin fısıltını da duymaz. sahte davranış sahibi işte.
(bkz: yapamadım bunu)
(bkz: vur vur ağzına üstüne bi tane)
oyyy işte buydu benim lise hayatım boyunca yediğim ayar cümlesi. Bunu yapan tip, yanımda oturan bilmiş tavırlarıyla, ders ve tenefesün zamanını o yaşında idrak edebilmiş inek kızdı. o kadar bilinçliydi ki, bir maymunluk edeyim derdim, bozuverirdi beni hiç acımadan.
"hocam ben sizin inanılmaz bir yalakanızım. sizin için kendimi ateşe veya bok çukuruna rahatlıkla atarım, çünkü sizin yanınızda asistan olarak kalıp size yaltaklanmak ve boş bir yaşam formu olarak bir ömrü çürütmek ve bu arada başkalarının beyinlerini sikmek benim idealim" anlamında cümle.
iktidar yanlısı ,canlı yayın konukları gazeteciler.
orhan pamuk'un öğrenciyken çok fazla kullandığı replik.
kendisi konuşan öğrencini yanındaki arkadaşına bok atmasıdır. *
-Susar mısın hocayı dinliyorum.
+Bana ne ben dinlemiyorum, sen sus istersen...
dersinde ne birinin sohbetine ne de ötekinin arkadaşını uyarmasına gerek kalmayacak bir hocaya denk gelinmemiş olduğu gerçeği. bize mi denk geldi hep bu ters hocalar dedirten başlık aynı zamanda.
(bkz: dershanelerin olmazsa olmaz tipleri)
Bir susun bal kutusuna(A-m desem daha mı iyi olurdu altını kırmızı yapmayın ayıptır) koyduklarım ha konu da Cem yılmazın askerlik şeysi
ezan okunurken söylenecek cümle.
-susar mısın hocayı dinliyorum.
+hangi hocayı? (bunun dünyadan haberi yok garibim:))
hiç böyle diyen bi arkadaşım olmadı sözlük! zaten olmasındır. olsa idi şayet döver idim..
arkadaşına nezih bir şekilde ''başka kapıya ziktir'' diyen öğrencinin vetosudur. diğer vatandaş boynu bükük içine kapanır. eğer bu dışlamayı yapan öğrenci pek bir cevval ise hayhaydır, amma ve lâkin oldukça haylaz bir öğrenci ise yadırganmalıdır.
bir de bunların ukalaları vardır. daha çok lise yıllarımda karşıma çıkıyorlardı. dersanede özellikle ya da okulda -sınıfta hocalar öss ile ilgili bir şeyler anlattıklarında-. hocanın hakimiyetinin üstünde yer edinmeye çalışan bu zavallılarla şöyle konuşulur;

-arkadaşlar ya susar mısınız biraz hocayı dinliyorum/dinleyemiyorum.
-susmuyorum. (ters ters bakılır)
-ben buraya para veriyorum ve dersi dinlemek istiyorum taam mı.
-rahatsız olduysan defol git hocaya söyle.

konuşmadan rahatsız olduysa bir insan bunu hocaya söylemelidir, çünkü sınıfı koordine etmek onun değil hocanın işidir. üstelik başkalarının işlerine burunlarını sokarak üstünlük taslamaya çalışanlardan kimse hoşlanmaz. daha da kısaca bir motto vereyim, bu tarz insanlar parmaklarının gösterdiği yere bakmak yerine parmaklarını götlerine sokmaya çalışmamalıdırlar.
öğretmeninin taşşaklarını ağzına almaktan inanılmaz zevk alan yavşak ortaokul öğrencisi repliğidir. döveceksiniz efenim, acımadan ağzının ortasına tuvalet terliğiyle vuracaksınız.
kendisi konuşan öğrencini yanındaki arkadaşına bok atmasıdır. *