1. 1.
  ortasındaki deliğe parmağımı geçirerek yediğim, en sevdiğim büsküvi. şimdilerde eski popülaritesi olmasa da benim baştacım hala.
  ... hafiye
 2. 2.
  çayın içine can simidi niyetine atılıp, o halde yenilebilen şekerli tatlı bir bisküvi.
  1 ... kelly
 3. 3.
  evde yalnizken tuketilmesi gereken biskuvi.
  yedikten sonra etrafta dolanan insanlara bakip agzi acma gafletinde bulunulmamali zira susamlarin di$lerin goruntusu uzerindeki yikici etkisi ikili ili$kileri bitirecek duzeydedir, dikkat etmekte fayda var.
  ... antistar
 4. 4.
  her zaman kremalı ve janjanlı paketleri olan diğer rakiplerinin gölgesinde kalmış olan, eskiden ürün çeşidinin azlığı nedeniyle raflarda daha çok yer eden, günümüzde ise iyice gözden düşmüş olan güzel bisküvi. eğer olur da şans eseri olarak bir markette kendisine denk gelirsem hemen alır, işaret parmağıma dizebildiğim kadarını dizer ve öyle yerim. bu bisküvinin bir özelliği de deliklerin işaret parmağı içine girebilecek şekilde yapılmasıdır. bu işin ritüeli de böyledir. susamlı bisküvinin deliğine sade ve sadece işaret parmağı sokulabilir.
  1 ... dersini almis da ediyor ezber
 5. 5.
  hakkında bahsedilen ürün için:

  (bkz: eti susamlı)
  ... notrinova
 6. 6.
  yedikçe dişe yapışmasından dolayı dilimle diş aralarımı temizlemek zorunda kaldığım, (dili de bir hayli yoran aşama) mütevazi ambalajını açarken de mutlaka bir kaçını kaza ile kırdığım bisküvi.
  ... topalmarti