son 48 yıldır olağanüstü halde olan ülke. sanırım olağanüstü hal modunu açık unutmuşlar. o ne lan öyle ?

+ efendim....ha siktir yaa !!!
- N'oldu lan ?
+ efendim son 48 yıldır olağanüstü hal modunu "on" durumunda unutmuşuz.
- kapat şunu kapat !!! kodumun salakları... ben de diyorum ülke niye ilerlemiyo, neyse şimdi biraz toparlarız bari...
tarihine, tarih eserlerine önem verilmeyen ülke. ayrıca yemek kültürleri türkiye ile çok benzer.
isyan dalgasında maalesef sırası gelen ülke .

bu yazki planlarımda rotamın içindeydi ancak bu isyan dalgası bütün planları değiştirdi . ne güzel lazkiye hayali vardı yalan oldu .
emperyalist güçlerin ortalığı karıştırmaya başladığı, sıradaki ülke.
isyan dalgasına yenik düşmemesini temenni ettiğim ülke, beşar esad ve ekibi isabetli revizyonlarla isyanların üstesinden gelecektirler.

uzun bir aradan sonra gelen edit; itiraf ediyorum, kime maşallah desem kuruyor amk.
aktüel rejimiyle beni şoke eden ülke, caddelerde gösteri yapan protestoculara ateş etmisler yine, hemde pusudan ates eden keskin nisancilarla, 300-400 sivil insan ölmüs, tv'de vurulma anlari gösteriyor dehset bu kadar gözü kan bürmüs soguk bir sekilde kahbece arkadan insan vurulmaz ya, ve bunu bir devlet milletine yapiyor düsünün, bizim etrafimizda sadece piskopat ülkeler var sanirim.
apo'yu ülkelerinde saklamalarının cezasını çekmelerini dilediğim ülke. bir buna bir diğer müslüman ülkelere bakıyorum da, lan hepiniz boku yeseniz masum çocuklardan başka üzüleceğim zerre şeyiniz olmaz. hepiniz aynı boksunuz.
böyle giderse libya ile aynı akıbeti yaşayacak olan ülkedir.
yazık olacak, harcayacaklar bu çıtır kızı. suriye denince aklıma hep kız ismi gelir, huriye, nuriye vs. gibi.
1982 de 40000 sünniyi hamada katleden sapık nusayrilerce yönetilen ülke.
sünni müslümanların katliamına sessiz kalınan ülke.
dikta rejiminin yıkılmakta olduğu ülkedir. siyonistlerin sonunu göreceğiz inşaallah.
(bkz: bab elhawa)
en uzun sınır dışında da ortak şeylerimiz olan ülke.
umalım daha fazla kaynayıp bizi de yakmasın.
ülkemizden en az elli yıl geride olan, gelişmemiş, oldukça fakir ülke.
Suriye muhalefetinin tek başına rejimi devirme gücüne sahip olmamasına karşın rejimin de isyanı polisiye yöntemlerle bastıracak kapasite sahip olmadığı görülmektedir. Bu noktada, kitlelerin tüm baskı ve öldürmelere rağmen sokaktaki gücünü koruması durumunda rejime uluslararası müdahaleyle geri adım attırılması gündeme gelebilir. Suriye'deki iktidar mücadelesinin Türkiye-Suriye ilişkilerine ciddi bir etkisi olacaktır. Söz konusu etki ekonomik, siyasi, diplomatik ve insani boyutuyla kısa süre içerisinde kendisini hissettirecek düzeydedir.
yakında libya ile aynı kaderi yaşayacak olan ülkedir.*
sokaklara dökülenlerin sünniler olduğu gerçeğini gözardı edemeyeceğimiz komşu ülke.
bir zamanlar türk yurdu olan topraklar yine türk yurduna dahil olmak istiyor.
kaynayan kazan.
dönem itibari ile saddam rejiminden sonra en çok kürt katliamının yaşandığı ülke. bölgedeki kürt popülasyonunu törpülemekle meşguller. (bkz: kürtlerin tek dostu türkler)
aynı yurtta kaldığım bir müslümanın ülkesi.
kendi tabiriyle;kürtler ayaklanıyor,yoksa ben esad'ı seviyor,araplar seviyor.
bugünlerde abd' nin, devlet başkanı başer esad'ı indirmek için uğraştığı ülke.
296,000 sayıda aktif askerin bulunduğu ülke.
sözde cumhuriyetle yönetilir zamanında hafız ile şimdi oğlu beşarı yok sayarsanız.