bugün

yaklaşık bir ay boyunca kullanıcısına düzenli olarak çeşitli sıkıntılar yaratan bir kuruma edilen ithamdır.

nedenine gelince kısaca(!);

fiberoptik bağlantı kullanıyordum ve sonra ev taşıdığım ve yeni binada fiber altyapı olmadığından adsl bağlantısına geçtim. adsl modem alabilmem için, eski fiberoptik modemi iade etmem gerektiği söylendi. bende manavkuyu bayisine teslim ettim, ve buna dair belgenin kopyasını aldım. adsl modem için, izmir'deki tüm t.cell tim şubelerini tek tek dolaştım. ya ellerinde modem olmadığını ya da seri numarası atanmadığı için veremeyecekleri cevabını aldım. en sonunda bir şubede bulup aldım ve bu da ilgisizlikten dolayı bütün bir günüme mâl oldu. bu işi de hallettikten sonra telefonuma, "eski modeminizi iade etmezseniz, bedeli faturanıza yansıtılacaktır" diye mesaj geldi. hemen müşteri hizmetlerini aradım ve bana bu mesajı dikkate almamam gerektiği söylendi. bu mesajın aynısından 3 tane daha geldi ve dedikleri gibi dikkate almadım. şimdi ise 196,8 tl lik bir fatura geldi. 1 hafta önce sınırlıdan, sınırsız 8mb'lik tarifeye geçiş yaptım, ancak ek bir ücret ödeyeceğime dair hiç bir bilgi verilmedi. şimdi, ne sebeple olursa olsun, bu ödememem gereken miktardaki bir faturadır. eski modemi iade ettiğime dair belgeyi, tekrar 1 günümü ayırıp götürerek kanıtlamak için uğraşmayacağım. bütün bu yaşadığım ilgisizlik ve rezilliğin üstüne bu yanlışlık düzeltilmezse, bu fatura ve belgeyle beraber, müşteri mağduriyetinden dolayı mahkemeye gideceğim. bu parayı ve zamanı superonline'a yaranmak için harcayacağıma, mahkeme ve tüketici haklarına harcayacağıma bütün superciler emin olabilirler.