1. 1.
  Doğana benzeyen yırtıcı bir kuş. Bugünkü şahin sözcüğünün öz Türkçe karşılığıdır.
  2 ... baysungur
 2. 2.
  bir erkek ismi.
  ... gimenez
 3. 3.
  sunkur olarak da yazılır.
  ... ruznamce
 4. 4.
  Amatör şair-yazar. Güzel yazar güzel anlatır. sohbetine doyum olmaz okunası dinlenilesidir. Adım adım profesyonelliğe doğru yol almaktadır.
  ... nuhtufan
 5. 5.
  Kaşgari’nin büyük bir yırtıcı kuş olarak tanımladığı sungur, maviye çalan beyaz kuşlar arasındadır. Pelliot Çin’de su kuşlarını avlamakta kullanılan sungurun, “deniz mavisi” türünden olduğunu söyler. Moğollar aynı kuşa “mavi yırtıcı kuş” derler.

  http://www.hayvanresimler...-sungur-resimleri--5.jpeg
  1 ... sehnsucht
 6. 6.
  Şahin büyüklüğünde ve iri başlıdır. Kanatlarının dip tarafları geniş, uçları küt, kuyruğu geniştir. Giysisi çok değişkendir. Başı ve üst tarafı küçük siyah benekler içeren beyaz form (Grönland), gri form (izlanda) ya da koyu gri form (iskandinavya) olabilir. Alt tarafı beyazdır; ancak siyah çizgiler ve benekler bulunur. Genci daha koyudur; üst tarafı grimsi kahverengi, alt tarafı kirli sarıdır. Birbirlerine çok yakın olan uzun ve koyu renk kalın çizgileri vardır. Hepsinin kanat örtüleri daha koyu, alt taraflarındaki uçuş telekleri ise daha açıktır ve primerlerinin dip taraflarında beyazımsı bir alan vardır.
  ... calaprations
 7. 7.
  Efsanevi kuş.
  1 ... bilgisayar delisi
 8. 8.
  türklerde kadim bir hayvandır. çok değerlidir. erkek evlatlarına o dönem çokça ismi verilirdi. şahinin eski türkçedeki halidir.
  1 ... yavuz sultan selim
 9. 9.
  mugla ili merkez menteşe ilçesine bağlı köy iken buyuksehir yasası ile mahalle statüsüne düşürülmüştür. il merkezine uzaklığı 57 kilometre dir. mahalleye, kavaklidere çatak köyünden ya da merkez göktepe kasabasından ulasilabilmektedir. karayolu dar, virajlı ve çoğu kısmı bozuk durumda. kış şartları çetin geçtiğinden bu aylarda yolculuk için on bilgi edinmekle fayda vardır. genel geçim kaynağı ormancılık ve ciftciliktir. yol boyunca su içebileceğiniz çok sayıda kaynak suyu ve t estilerle oluşturulmuş su sebilleri vardır.
  2 ... aksef
 10. 10.
  Yakın arkadaşımın sevgilisi vardı adı (bkz: sungur). Aldatırken yakalmıştım. Arkadaşımı arayıp mekana çağırdım gözü ile görsün diye. Olaylar başladı basıldı çocuk. Yediği tokatın ardından mekanı terkederken arkasından " (bkz: sungur) nereye gidiyon zangur zungur!" diye bağırmışlığım vardır.
  ... sensin o