bugün

Tek şarkıyla parlayıp dönemlerden.
Rapi alım şahım değil. Ama yine de bazı şarkıları açıp dinleyesi geliyor insanın
https://youtu.be/M5ximtBUvB0
kuşu kalkmaz şarkısının sözlerini yazarken ya da söylerken neler hissetiiğini çok merak ettiğim şarkıcı adayı.
kaymak isimli şarkının giriş bölümünden çok güzel telefon zil sesi olmaktadır.
bu kitabın doğruluğuna imân etmeden önce altta verilen linkteki yazının okunması gereken jean sasson saçmalığı. insanlar hangi kaynağı ve hattâ romanı, bunların yazarını nasıl değerlendirmesi gerektiğinden bihâber olabilir. ama bu kitabı okumuş ve okuyacak olanların linkte verilen yazıdaki iddiâları kafalarının bir kenarında tutup okumaları gerekir.

http://www.wrmea.org/wrme...iterary-arab-bashing.html

eK: nüans için iki kelâm... kitap kötüdür demiyorum, gerçek değildir diyorum. arap toplumu hakkında yazdığı herşey yanlış da demiyorum, yazar okuyucusunu aldatıyor diyorum.. oryantalizm ölmedi a dostlar o hâlâ içimizde. yine de takdîr okuyanların, diyecek birşey yok.

(#24909406)
mâbattan uydurulmuş anılara dayanan üç ciltlik jean sasson serisi olmakla birlikte yazarın intihâl ile ithâm edildiği çalışmadır. okuyun ama inanmayın. buram buram oryantalizm'dir.

(#24909406)
güzel, sürükleyici, acılı, hüzünlü ve insanı sinirlendiren olayları anlatan bir kitap. okunmalı. suudi arabistan' da doğup, büyümüş bir kadının ağzından, güvenliği açısından gerçek adı verilmeden, anlatılan bir hikayeye sahiptir.

http://www.netkitap.com/k...sson-varlik-yayinlari.htm

--spoiler--
peçesini açıp, yüzünü bir erkeğe gösterdiği için bir kıza yapılan muamele insanın tüylerini diken diken ediyor.
--spoiler--
sultana yönelme halidir.
"fine swiss watch" sloganına sahip bir saat markası. since 1937 imiş bi de.
facebook hayran sayfasında yazdığı yazıya anlamsızca haykırdım. işte yazı:

"Sevgili arkadaslar sayfama yazdiginiz guzel yorumlariniz icin tesekkur ederim! Senelerdir aldigim onca elestiri ve anlasilmamisligin ardindan ne kadar iyi geldigini anlatamam. Yakinda yeni calismalari begeninize sunmak dilegiyle... Sizi seviyorum!"

o kadar kalitesiz müzik yapan bir insan ki açıp dinleyenle tüm ilişkimi keserim o derece. atiyeyle falan düeti varmış. türk pop müzisyen mantığı işte**. keişan'ın maafakızanlar parçasında da dediği gibi "sultana'nın ilham perisi orkid kadar kanatlı.".
bir kuru üzüm çeşidi. an itibarı fiyatı 2650$ mt olarak geçilmiştir. * no9 no10 diye çeşitler vardır. türkiyeden nerdeyse bütün dünyaya ihraç edilir.
zerda'nın benimle yatmak yürek ister lafını akla getiren kadın. harbi yürek ister lan.
1977 doğumlu kadın mc. şu sıralar sık sık atiye ile birlikte söylediği güzelim adlı şarkılarıyla yurdum radyolarında dinlenilebilir.
--spoiler--
ağırlığınca altın
başlık parası verip aldığın
keyifle yalanıp daldığın balın
--spoiler--

ağır konuşmuş.
son çıkardığı single'ında zerre kadar çalışma yoktur. 3-5 şarkı birleştirilmiş ve single diye ortaya atılmıştır. O şarkıların orjinalleri daha güzeldir. O şarkıyı oluşturmasındaki amacının "insanların eğlenmesi, dans etmesi" olduğunu söylesede şarkıyı dinlerken ayıpladığım kişidir.
daha önce hiç duymadığım için ufak bir araştırma yaptığım, asıl adının songül aktürk olduğunu, 1968 doğumlu olduğunu ve dolayısıyla halini tavrını menopoza bağlayabileceğimizi anladığım, kayseri doğumlu olduğunu ve kuşu kalkmaz diye bir şarkısı olduğunu öğrendiğim kadın.
kibirinden insanı oturduğu yerde sinir eden, günde 3 öğün dövsen sıkılmayacağın kadındır. deneysel çalışması da dinlediğim kadarıyla baya başarısız ve kalitesiz olmuştur. özellikle naught girl'in başındaki "i love to love you baby" bölümünü "aah yaktı yaktı beni" şeklinde değiştirdiği bölümünün Ferhat Güzel'in " begüm begüm huu suçu kendine at..." versiyonundan kalite olarak en ufak bir farklılık göstermemektedir.
(bkz: zorlama isimler)
sultanayı severiz dansözlerinden ötürü.
azizayla düeti olan taklaya geldin adında şarkısı vardır. bir tek o şarkısını bilirim.
aslında severdik ama nolmuş bu kadına yahu?

iki kadeh bir şey verin, rahatlasın *
bildiğin saten pijama takımıyla çıkmış disko kralına bence. valla öyle lan.
"allahtan single çıkartmış yoksa 12 parçalık bir albümün mağazalarda çalmasına dayanamazdım" diye derin bir iç geçirmeme sebep olmuş eklem bacaklı.
söylediğinin şarkı olduğunu zanneden gariban ablamız.
evlat olsa sevilmeyecek deriz ya, o bu işte.