1. 1.
  uludağ üniversitesi,fen fakültesi profösörü.
  ... haricten gazelci
 2. 2.
  Herşeye rağmen mantıklı sorular soruluğunda mantıklı cevaplar veren, bana derste zakallı bir sayı söyle dedikten sonra sayıları kendısı atan hocamız... (bkz: Koşi koşi nereye koşi)
  ... ekmekarasipalamut
 3. 3.
  yazılan entrlerden kötü bir eğitimci olduğu kanısına vardığım, nerde, ne hocalığı yaptığını anlayamadığım şahsiyet.
  1 -1 ... sparkhan
 4. 4.
  uludağ üniversitesi matematik bölümünde profösürdür. 1. sınıfların lineer cebir dersine girer. urfalıydı yanlış hatırlamıyorsam.
  1 ... haricten gazelci
 5. 5.
  Derslerine geç girilmesine kıl, derste yaptığı espirilere en çok kendi gülen,gülünce acayip sevimli olan babacan profesör.
  ... hasstr
 6. 6.
  dönem içinde ff alıp kaldığım, yaz okulunda da aa aldığım lineer cebir dersinin profesörü.
  ... remildar
 7. 7.
  uludag üniversitesi makine mühendisliği bölümünde matematik derslerine giren, şiveli konuşan aynı fıkrayı dönem boyunca üç kez anlatan, her defasında daha çok kendi gülen babacan profesör. şu namussuz kağıt (diploma) için buraya gelmeyin adam gibi öğrenin diye hayat derside veren hacamız.
  1 ... mdtlck
 8. 8.
  1. derecelerin Lineer cebir dersine giren sert profesör. o kadar sert ki kapıda belirdiğinde, liseden kopamamış genç beyinlerin titreyerek ayağa kalktığı çokça görülmüştür. *
  Lakin ortama yeni adapte olmaya başlarken dersinde şöyle bir olay yaşanmıştır.
  Tahtaya anlamadığımız şeyler yazıp çizerken, dersliğin tahta tarafındaki wc de yapılan kazı çalışmalarından haklı olarak rahatsız olmuştur. (o agresiflikteki birinin, inen her balyoz darbesiyle tahtanın ileri geri hareketinden sinirlenmemesi namümkündür zaten.) Bir hışımla derslikten çıkıp ustaları dövmeye gider lakin işler pekte istediği gibi gitmez ve ustalardan fırça yeyip derse geri döner. * *
  (bkz: Profesörü fırçalayan amele)* *
  (bkz: Balyoz tebeşiri ezer)

  4. derecelerin aksiyometrik geometri * dersine giren güler yüzlü profesör. o kadar sıcakkanlıdır ki yaptığı esprilere ders sonuna kadar gülebilir.

  okul bittiğinde kendileriyle ilgili aklımda şu soru işareti hep kalmıştır: geçen üç senede bu adama ne olmuştur? *
  ve vardığım sonuç şudur: hiç birşey olmamıştır, 1. derecelere hoşgeldin partisi *, 4. derecelere hoşçakal partisi * vermektedir.
  2 ... pinki floyki
 9. 9.
  Yarin sinavina girecegim Uludağ Üniversitesi Matematik Bölümü'nun Urfali profesörü.Denildigi gibi derse geç gelinmesine kızar.Ilk defaysa uyarır sonra tahta sildirttir.
  ... yalovalee7796