bugün

suda yetişen ürünler hakkında eğitim ve öğretim veren yüksek öğretim kurumu.
babasının balık çiftliği ya da balıkçı teknesi olmadan "ben bu bölüme isteyerek girdim" diyenlere gönül rahatlıyıyla allah belanı versin diyebileceğim, uğraşısının %90'ı deniz mahsülleri üzerine olmasına rağmen öğrencilerine mukavemet, akışkanlar mekaniği, ölçme bilgisi, istatistik gibi inşaat ve makina mühendilerinin aldığı dersleri verme gereği duyan, "e sen şimdi bitirince napıcaksın" şeklinde gelen sorular yüzünden adam öldürmeye teşebbüste bulanabilcek öğrencilerle dolu, girmesi kolay bitirmesi zor olan bitirenlerinin su ürünleri mühendisi sıfatı kazandığı bölümdür.
bitirenlerin "su ürünü" olacağı bölümdür çünkü rivayet odur ki 4 sene okuyan bu insanların diplomasında "su ürünleri bölümü mezunu" yazacaktır. mezun olan bu su ürünleri de daha sonra sünger, istavrit, cikcik, kayalık dağlar alabalığı, deniz dokuzgözlüsü, filamentli zurna balığı kostümleriyle işe başlayacaklardır.
"kazandım da gitmedim" bölümlerindendir.
gereksiz bir bölümdür. hobi olarak okunca bölümlerden biri
ne okuduğu belli olmayanların , bulunduğu bölümün ta kendisi.
bitirenin işsiz kalacağı bölümlerden.
bir nevi kaldırım mühendisliğidir.
mezun olunca sarı çizme giyip balıkları ıslatabilirler. her şeyin bi usulü her balığın yada su ürününü ıslatılış şekli olmalı sonuçta.
genelde iki yıllık sanılan bölümdür.
sazan bölümüdür. kesin.
askere gitmemek için okunabilecek bir fakültedir.
çukurova üniversitesinde baya önemsenerek yapılmış binası bulunan bölümdür.
resmen bomboş bir fakültedir. burayı okuyacağınıza hiç okumayın arkadaşım.
Bitiren kızlara olta attigim fakülte. Varsa alırım bi dal.
bitirenlerin damacana taşımacılığı yapması muhtemel fakülte.
su muhallebisi MYO.
diplomalı kaldırım mühendisliği.
sudan sebeplerle okunan fakültedir.
sinop üniversitesi'nde bulunanı öğrenci kıtlığı çekmesiyle ünlü fakültedir.
istanbul üniversitesi zamanında yassıada'da eğitim verirken gelip gitmek, hava şartlarına bağlı olarak daha sonra istanbul'a alınmıştır.
Okumaya verilen paraya yazık.