yeni bir yazar adayı. *
igrenc bir inşaat mühendisliği dersi..duran cisimleri inceler..ama adamın beyninide durdurur onuda inceler..
dark tranquillity nin exposures in retrospect and denial albümünün acılış parcası.

nothing of a man was he
his true face of sleep a deception
fell through all the way to the bottom
learned to hold

again we vowed not to hold sacred
but to damn that hollow gaze
unsteady on these shorelines
mute to an unthought scream
another word fell silent
like the static in their eyes
against all fleeing logic
we let our minds go

why define ourselves by misguiding light?
how can we receive the static in their eyes

each blink of light an accuser
each unlit shape an assassin

crawled the outer rim
with his back exposed
the shadows unending
fought off the stares

nullify the ego, stay right back
stay right back
how can we receive
the static?

fear that strangles spirit
denial speaks the truth
fear that strangles spirit
crushes me and you

wicked are the senses
wicked are the words
give me the static
(bkz: static x)
durgun anlamına gelen ingilizce kelime.
programlama'da herhangi bir değişkenin tanımından önce yazılırsa, o değişkenin 2nci çağırılşında o değer en son değiştirilen halde kalır.

C programlama dili:
static int x;

-farzedelim ki x herhangi bir yerde 5 olarak değişti, 2nci defa x kullanılmak istediğinde her değerin sahip olduğu gibi 0 ile değil 5 değeri ile çağrılmış olur.(çoğu programlama dilinde otomatik olarak 0 değeri atanır)
dunya nin en korkunc sarkisi oldugunu dusundugum godspeed you black emperor sarkisi.bana bir deli olsaydin nasil hissederdin diye sorsalardi herhalde bu sarkiyi dinlerken ne hissediyorsam onu hissederdim diye cevaplandirirdim.sarkiyi ilk dinledigimde ayni anda hem korkuyor,hem agliyor hem de gulumsuyordum.gulumsememin nedeni bir grup insanin nasil boyle sesler cikarabilecegini tahmin edemememden kaynaklaniyordu.cocuklugunuzdan beri hep bilincaltiniza attiginiz korkular hic beklemediginiz bir anda bir filmi seyrederken ya da uyumak icin ugrasirken akliniza geliverir ya iste ben de bu sarkiyi her dinledigimde bilincaltimdan gelen o korkularimi yasiyorum ve sarkiyi ilk kez dinleyeceklerin de buna hazirlikli olmalarini soyluyorum.
eğer bir metodun önüne geliyorsa o metoda erişmek için nesnenin herhangi bir instance'sini üretmeye gerek kalmaz. program başladığı an belleğe yüklenir. oop diller tarafından desteklenir. c fonskiyonu gibi çalışıyor denebilir.
geçmesi eziyet bi ders. illa ki aldırırlar o dersi, götü çıkar insanın geçesiye. BB ile geçene kral muamelesi çekilir.
metodun sadece o uygulamaya ait olduğunu belirtir. kullanıcı static tanımlanan değişkeni, metodu, sınıfı ne kadar çağırırsa çağırsın hafızada hep tek kopya barındırır.
harika bir no clear mind şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=b_Ly0U03arU
Müthiş müziğe ve sözlere sahip dark tranquillity Şarkısıdır. Böğürerek eşlik edilmesi şarttır.
http://www.youtube.com/watch?v=L2CLA8gFdiA
son entrysini 10 temmuz 2009 tarihinde unirock festival 2009 başlığı altına giren, toplamda 29 başlık ve 223 entry sahibi ikinci nesil yazar.

geç keşfetmenin utancı içerisinde olduğum No Clear Mind şaheseri.
Oop programlamada kullanım amacı hangi tiple kullanılırsa kullanılsın (değer tipli veya referans tipli)bu bir metod da olabilir veya sadece tek bir değişkende. nesne oluşturmadan kullanılmasını sağlar.

En temel örneği de kodun çalıştığı "main" sınıfının static olması. Bu sayede "new" ile yeni bir sınıf oluşturmak zorunda kalmıyoruz.