bugün

2004 yapımı olan ve stargate sg1 adlı dizinin gördüğü yoğun ilgi üzerine kardeş dizi olarak piyasaya sürülen tv dizisi.
senaryo ve kurgu olarak sg1 kadar ilgi görmemekle birlikte 2 sezonu geride bırakmıştır.
surekli izlenmemesi gereken ama arada da mutlaka izlenmesi farz olan dizilerden bir tanesidir..sg-1 devamı olacak kabul edilmemelidir..turkuaz renkleri bolca kullanılmıştır..
amerikada ki senarist grevinden payınıl almış olan tv serisi. uzun bir aradan sonra 4. sezonun 11. bölümü dün gece yayınlanmıştır.
ilk sezon 3. bölümünü izlediğim dizi. güzel olmuş. yeni galaksiler keşfedip, yeni insanlarla tanışma, kaynaşma bazende savaşma hikayesi.
3.bölümde söyle bir diyalog beni epey güldürmüştür *.iki bilimadamı konuşmaktadırlar. yeni tanışılan insan topluluğu hakkında yorum yapılmaktadır ve biri diğerine kendisinin niye kız ayarlayamadığı hakkında dert yanmaktadır.

- ben niye kadınlar tarafından ilgi görmüyorum dr. hede hödö?
- ortamdan uzaklaşman, cevre değiştirmen gerekiyor dr. hödö hede.
- başka bir galaksideyim daha ne yapayım? *
an itibariyle trt 1 de yayınlanmakta olan dizi.
ciddi ciddi fanatiği olduğum başarılı bilim kurgu dizisidir.ana konusu başka bir galakside yaşayan kötü yaratıkları *yok etmek üzerine kuruludur. *
ayrıca hayatımda ilk defa keşke tıp eğitimi alsaydım dedirten dizidir *
anlamsız bir finalle noktalanan dizi. ama finalden önce bir bölüm var ki, o da dizinin en iyi bölümü *. garipliğe bak.
(bkz: stargate sg1)
stargate programinin ilerlemesiyle * insan oglu pegasus galaksisinde bir kadim ussu bulur. oraya acilan bir portalla geri donusu olmayan bir yolculuga gidilir... wraith isimli dusmanla karsilasan atlantis ekibi kendini korumak, wraith'lerin galaksi uzerindeki emperyal gucunu kirmak ve insan oglunu serbest birakmak durumundadir...
stargate sg-1 den sonra devam dizisi gibidir lakin oyuncu kadrosunda çok büyük değişiklikler olmuştur. ayrıca sg-1 kadar başarılıdır bence. her bölümde yaşananlardan sonra tüm ekibin kurtulacaklarını bilsenizde heyecanla sizi ekran başına kilittler. sonuçta iyi dizi arkadaş otur izle işte.
Abartmadan söylüyorum, insanlık olarak yaptığımız en güzel şeylerden biri ne denilse ben bu dizi derim. Hiç bir diziyi bittikten sonra 2.defa izleyemem ama bu diziyi tam tamına 3 kere baştan sona izledim. Hala izlemediyseniz ölmeden önce yapılıcak şeyler listesine eklemeyi unutmayın.
stargate universe kadar hipnotize edici olmayan dizi.
güncel Önemli Başlıklar