bugün

15 dakika önce shopto sağolsun evime kadar teslim edilen oyun. hanım collectors edition kutusunu görünce "hayvan mısın olm" diye aradı. hastayım hamileyim deyip eve gidip çalışma odasından çıkmayasım var anasını satayım. akşama kadar nasıl beklenir lan.
tamamıyla parasını hakeden oyun. yardır blizzardım diablo 3te bu ayarda olsun, cataclysmde bu ayarda olsun.
dün shopto evime teslim ettiğini yazmıştım.

neyse işten çıktım eve gittim. kutuya sarılıp oturdum uzun süre, sonra oturdum kurdum, kurarken nasıl bir heyecan yaşadım anlatamam. kuruluma müteakip açtım oyunu bir türlü başlayamadım, yemekten sonra elime şarap alıp geçtim karşısına baktım baktım ha şimdi ha şimdi derken saat gece 2 oldu. sürekli campaigne tıklamak üzere iken şimdi başalsam yarın iş var güç var yarıda kalır eder diyip diyip vazgeçtim. en sonunda uyudum. hala oynamadım yani. cumaya kadar bekleyip cuma eve girer girmez başlayıp pazartesi sabaha kadar oynayıp bitirmek istiyorum.

collector's edition : içinden çıkan dog tag usb stick muhteşem bir şey. tamamı metal ve sanki eskimiş havasını çok iyi vermişler. ama keşke içindeki data miktarını da yazan bir küçük lcd falan olsaydı ya da bir reminder screen basit bir şey. art book ise apayrı. kutu zaten çok güzel.
http://www.merlininkazani...ft_IIye_6_puan-36081.html

O kadar sene bekledikten sonra çıkan oyun bu olmamalıydı. Hakettiği puan on üzerinden altı bencede.
bir türlü esc ile oyundan çıkamamamın dert olduğu, bazı aralardan auto saving yazısını görüp iyice kaptırıp oynayıp daha sonra ki saatlerde tekrar açtığında en baştan başlaması durumunda gıcık eden oyun.
(bkz: oynarken blizzard yapmış diyeceksin)
ati kartları için aa destekli 10.7 hotfix;

http://bit.ly/alrivm
Değişim şart!

eski tarz rts starcraft, e fanatiklerini hayal kırıklığına uğratmamak veya yeni bir şeyler yapıp sıçıp sıvamamak için blizzard işin kolayına kaçmış ve 2010 yılında 90ların sonundaki oyunlarla aynı oyunun grafiklere biraz daha abanılmış halini çıkarmıştır 2.sinde(grafiklerde de pek bir olay yok). Pek bir starcraft fanatiği değildim, ama Warcraft fanatiğiyim (dota mota değil bildiğin stratejisini) yani eski tarz rtslere aşinayım lakin yok arkadaş oynarken hiçbiri company of heroesin yerini tutmuyor. Keşke ucundan da olsa oynanışta bir modernleştirmeye gidilseymiş. Yine de oynanması gereken bir oyun, sonuçta starcraft.
12 yıl sonra gelen efsanenin devamı. bahsettigimiz oyun cidden efsane, g.kore de öle bi hale gelmişti ki bu oyunun ilk çıkanı bugün hala oynanmakta. ayrıca ulan çabuk bitmesin bari diye sürekli oynanamayan oyundur, ayrıca türkiye satış fiyatı 140 liradır. ayrıca adamlar oyun içi videolar için üşenmemiş ayrı grafik motoru yazmışlar. eh yuh ama blizard artık yuh.
yeni aldım, orcinal aldım. battle.net'e dadanmadan önce senaryoyu bitireyim dedim. şimdilik güzel görünüyor. ayrıca, blizzard'ın espri anlayışına hastayım.
verdiğim 120 lirayı köküne kadar hak eden , elini gidip öpmek istediğim yazılımcı ve grafikerlerin 10 senede ürettiği muhteşem online şaheser!

Türkiyedeki fanlarının tartıştığı düzeyli bir forumada sahiptir.

[http://www.sc2.gen.tr]
12 yıl aradan sonra 100 lira verdirip lisans aldıran oyundur kendisi.
sinematikleriyle kalbimi çalan, mükemmel hikayesiyle "çok oynama bitecek." dedirten şaheser.
...incoming transmission
--spoiler--
mengsk gavatını haklamak için ek paket bekliyeceğiz. w3 havasında, çok da "öeah vuhuuv pihaaa" dedirtmeyen bi seneryoya sahip. hatta tycus un ölümü çok boktan olmuş bile diyebiliriz. sarah ın her türlü gideri var aga **.

son bölümü baya kasmıştır. doğru düzgün hero verilmemiştir elimize campaign boyunca. protossların hikayesi araya ayıp olmasın diye iliştirilmiş gibi sanki. baya tırt. unitelerden banshe baya eğlenceli. odin i oynadıktan sonra thor okadar tırt kaldı ki okadar diyim.

ve son olarak. news resmen sıçık olmuş. gerizekalı bi kitleye mi hitap ettiğini düşünüyor acaba bu blizz?? çok yapmacık, yandaş medya mesajı vercem derken komik duruma düşmüşler... hea tabi bu oyunu 6-10 yaş arası için tasarlamadılarsa...
--spoiler--
out...
verilen parayı hak eden ender yapımlardan biri. fazla söze gerek yok.
şu anda canlı yayında türkiye - israil takımları arasında oynanan oyun.
adresinden online izlenebilir.
(bkz: starcraft ii wings of liberty)
ucuzlamasını beklediğim rts oyunu.
güney kore nin milli sporudur. günde en az 8 saat oynanabilen nadir oyunlardan birtanesidir. birbirleri ile uyumu nasıl yakalayabildiler hayrete düşürür ama 3 ırkı yakalayabilmişlerdir. blizzard tarafından sahaya sürülen strateji oyunudur.

zerg - yaratık ırkı
protoss - uzaylı
terran - insanoğlu nu temsil eder. şiddetle tavsiye edilen ve peynir ekmek gibi satan bilgisayar oyunu.
eğer ismi "Starcraft II" değil başka bir şey olsaydı ve aynı oyun blizz yerine başka bir firma tarafından çıkarılsaydı 6,5/10 alacak oyun. yenilik dediği şeyler bazı sevilen birimleri değiştirmek, warcraft evreniyle harmanlamak ve grafikleri karanlık havasından çıkartmaktır.

hard zorluk seviyesinde oyun otomatik olarak fast oluyor ve savaşlar siz mikro yapıp o tatlı marine'ı kurtaramadan bitiyor. mediumda normal hızda ise bariz bir hantallık seziliyor. ayrıca KiMiN KiME VURDUĞU BELLi DEĞiL. hiçbir yerde bundan bahsedildiğini görmedim ama sc1'de bak mutalisk şuna vurup şunlardan sekiyor, ya da hydraliskin tükmüğü bu adama vuruyor diyip geri çekebiliyorduk. tamam bunda da biraz mümkün ama daha çok "büyük ordu kazanır" mentalitesi benimsenmiş.

kendimi çıktığı zaman d&r 'ın önüne atmak istemiş, ama videolardan gördüklerim yüzünden temkinli yaklaşmama neden olmuştur. bir dawn of war vakasıyla daha karşı karşıyayız. ilki süper, ama 2.si hayal kırıklığı. yeni çıkan doğru dürüst pek rts olmadığı için mecburen oynayacağım.

blizzard da artık mmo oyunlar yüzünden kaybedildi. kaldın geriye massive entertainment ve relic entertainment. piyasanın şu anki haline bakarsak yeni bir homeworld, dungeon keeper gibi derin bir oyun beklemek hayal oldu.

ama son bir soru: raynor kel değil miydi??
an itibariyle yeni patch gelmiş oyundur. bu seferki diğer patch'lere göre hafif hallice ama. şöyle ortalama 6-7 kat daha büyük bir dosya.
level dergisi tarafından 2010 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.
Daha geçen hafta oynadığım. oyunu bitirdikten sonra bu zamana kadar bu oyunu oynamadığım içinde kendime kızdığım oyundur.
daha henüz dün teknosa'dan aldığım heyecanla oynadığım oyundur. practic league'da 2 kez 1v1 2 kez 2v2 yapmama rağmen hepsinde yenilmem bende bir eziklik duygusu yaşattırdı. terran ırkı olduğumda nedense protosslara karşı kendimi iyi savunamıyorum.
tsl3 turnuvasının http://www.ustream.tv/teamliquidtv adresinden izlenebildiği süper oyun. maçları futbol izler gibi izliyor insan çok zevkli ya.