bugün

üretim yerinde insan kaynaklarina girdim etrafta in cin top oynuyor,
ben burada staj yapcam stajyerim ben dedim.
otur dediler, mühendis birazdan gelir burda bekleyebilirsiniz de dediler.
iki tane güzel kiz, tam ik'cı.
guzel makyajli bakimli güleryüzlü güzel kıyafetli hanımlar.
bende siyah pantolonla gitmiştim, oturdum bekliyorum. gayet sakinim, etrafi kesiyorum.

odadan iceri bir köpek girdi. alllahim koccaaamaaann. tüylü güzel bisi ama koccaaammaaaan ve agzi acik heh heh heh heh heh yapa yapa kolaya koklaya bana geliyor.

ikcilardan biri leydi cik disari kizim diye bagirdi. leydi cikmadi ayaklarimi koklamaya başladı. sonra bacaklarima yuzunu surttu, gitti siyah pantolon.
elimi başına attim, sevdim oksadim oksarken kafasini uzaklaştırıyorum bastirarak git aminakodumun köpeği siktir git.

gitmedi bacaklarimin ustune doğru koklamaya başladı.
ik'cilara baktim, siklemiyor gibi görünüp goz ucuyla bakiyolar :(
kopek yukari dogru koklamaya devam ediyo.
seyime doğru cikartti yuzunu.kokluyo orami burami :(
elimi attim erkekligime. koruyorum. korkuyorum ayagimi filan isirsa tamam, ben orayi daha isemek disinda kullanmadim agzina sicarim seni. kopek gibi amk. bi yandan basini seviyorum hayvanin basini ittirerek, diger elim seyimde hayvanin nefesini hissediyorum. gozum ikcilarda, git aminakodumun hayvani.

kipkirmizi oldum, kipkirmizi.
neyseki ik'cinin biri ayaga kalkti, leydi gel kızım diye kopegi tutup disari cikartti.

yuzunde gulmemeye çalışan bi ifadeyle geldi yerine oturdu.

böyle bir cenabetlikle başladı stajim :(

yillardir ovunurdum tum sokak hayvanlari beni sever, bana sicak davranir ehehe diye :(
amk köpegi tecavuz edecekti az kalsın. deli oldum.

arkadaşlar sırada kim var acaba :(.cemil usta filan mi :(
ilk stajımda kafadan staj defterimi doldurup iş yeri müdürüne imzalattım gittim 2 ay evde yattım. Öğrenciysek başkasına çay dolduracak veya temizlik yapacak kadar salak degiliz. Ayrıca boş verin vaktini daha değerli şeylere ayırın staj nedir?
ahh ahh sen stajı öp başına koy. en keki staj çünkü.
fen lisesine göndermişlerdi. öğrencilerin hepsinin gözünden ateş fışkırıyordu. normal lise ve ortalama bir üniversite mezunu olarak bu kadar IQ su yüksek ortamda hiç bulunmamıştım. branşım olmamasına rağmen kimya hocası ile derse girdim. öğretmen yaprak testi dağıtması için bir öğrenciye verdi çocuklar da bizi yoklayacak ya, yeni hocalarımıza da vereyim diye sordu. öğretmen de onlardan tabi ''olur'' dedi. en son lise de kimya dersi görmüşüm çocuk gelip soru için başıma dikilse rezil olacağım. yanıma geldi dedim ki ben o işleri çok eskiden hallettim bak burdayım boşuna bırakma sen çöz.

sonraki ders okulda ortak matematik sınavı varmış. bizi de gözetmen olarak çocukların başına koydular. hayatımda ilk defa bir sınıftaki tüm öğrencilerin kafalarını hiç kaldırmadan matematik çözdüğünü gördüm. biz kopya alabilmek için sağı solu keserdik.

gün geldi devran döndü öğretmen oldum. işimi severek yapıyorum. zamanında çakallık yapmış bir öğrenci olarak, öğrencilerim bana çakallıklarını yutturamıyor.

hepsini seviyorum ve ülkemiz için vatansever güzel gençler yetiştirmeye devam.
Bundan üç yıl önce nisan aylarında geçirdiğim gündü. Eziyetti, korkunçtu.

O gün üniversite sınavına tekrardan hazırlanmaya başlamıştım. Neyse ki sınava girdiğimde doğru düzgün bir puan alamadım da hala aynı meslekte devam ediyorum güzellikleri yeni yeni geliyor çok şükür.
Daikin akademi binasında yapmıştım. Hocamın beni sevmesi sonucu herkezden elit biyere göndermişti beni ne yazıktırki. ilk gün depoda uyuyarak geçmişti.
zaman geçmez. adamı maffeder.
(bkz: stajer mi stajyer mi) seviyorum sizleri stajercikler...
çok heyecan vericidir.

ben stajımın ilk gününe basketbol şortuyla gitmiştim. ne yapacağımı bilmiyordum elim ayağım birbirine dolanıyordu. şimdi rahatım fazlasıyla.
Genellikle pazartesidir.
Vazelin sürmeden gidilmemesi gerekir.
Daha dün gibi hatırladığım gün.

Dolmuşa binip de şurdan bir sivil alır mısınız dediğim ilk gün.

Beyaz bir gömlek haki rengi bir pantolon taba rengi bir kovboy ceketi gitmiştim. Bir insan ancak bu kadar uyumsuz olabilir. 90 lardan kalma kalınlıkta sınır tanımayan bir kravat takmıştım.

Daha ilk günden elime bi işçi dosyası tutuşturmuş al bunun dilekçesini yaz demişlerdi.

Yazdık netekim. Başarılı olduk da. Ardı arkası geldi çok şükür.
Oturmaktan götüm dümdüz oldu dedirten hede. iş verin oğlum.
Edit ; cümle içinde göt geçtiği için eksilediniz heralde. Ozaman mabad (GÖT) olsun.
Eğer bir hastanede yapıyorsanız stajı ve alakasız bir şekilde nemrut bir hasta danışmanının yanına verdilerse sizi özgüveninizi baya bir zorlayan gündür.
Şöyle bir konuşmanın geçmesi muhtemeldir:
-merhaba ben bla bla bla sizin adınız ne?
+bla.
-peki bla bey ben çok memnun oldum. Bana öğretebileceğiniz veya yapabileceğim bir şey var mı?
+yok!

Benim gibi inatçı ve sürekli soru soran biriyseniz eğer karşınızdaki adamı çıldırtmanız da kaçınılmazdır ayrıca. Sürgün edilmeniz an meselesidir, içinde bulunduğunuz durumdan zevk almaya çalışın efenim.
staj defterinde genellikle; çalışılanlara takdim edilmek ve çalışanlarla tanıştırılmak olarak nitelendirilen gündür.

duyan da der ki stajyer kişisi için şirketin bütün fabrikalarında tanıtım töreni düzenleniyor.

1 gün tanıştırma olabilir mi lan.
Misafirlikte ev sahibinden önce uyanmak gibi bir his verir.
bugün içinde bulunduğum durumdu. ilk başlarda iyiydi. sonra face filan. ilk başta çekindim sonra baktım diğer stajyer de giriyor o şekilde vakit geçirdim. kim bilir yarın napcam
ilgili hocayı tam 5 saat beklediğim gündür. ama anlamıştık ki, hoca para için herşey yaparmış. stajyerlerden de ekstra birşey almıyordu.
bedava jamba juice ile geçen gün idi.
üç saat öncesine kadar pc yi elime geçirmeseydim sıkıntıdan götümü kesmiş olabilirdim. minnettarın sana adını vermek istemediğim düşünceli abicim. ilk elin günahı olmaz mantığıyla yaklaşıyorum tüm yazılanlara inat. her geçen günün daha güzel olacağına inanıyorum veya daha az sıkıcı olacağı umuduna sığınıyorum. bi iki bişey de öğrensek hiç fena olmaz.
baktım olmadı, "o göt lazım oğlum daha sana" özdeyişimi vurdurucam özüme, öz beynime..
an itibariyle yasadigim gundur. masada sansa bulunan dosyalari hatim ettim, bir kiz bana yaptiklari isten bahsetti hizli sekilde arada seni cagiririm gosteririm bir seyler dedi. onun disinda oturmaktan gotum agridi sozluk. hayir kimsede sen neden bos oturuyorsun da demiyor. bakalim nasil olacak nasil gecek 25 is gunu.
güzel stajyer kızları kesip, kendine hedef belirlemekle geçer.
tam alıştım ortama dersin bi bakmışsın stajın son günü gelmiştir.
bir bankanın genel müdürlüğünde hemde operasyon bölümünde yarın başıma gelecek gündür. o kadar dedim şube verin. bakalım başıma neler gelecek.
akıldan devamli "ben neden burdayim? hic birsey bilmiyorum ki..." sorusu gecer.