bugün

mini minnacık körpe stajyerimizin yaşadığı heyecanlı, kasvetli bir gündür.
odaya girilir.
- ben burda çalışıcam. staj yapcam ben.
+ tamam otur oraya bişey elleme.
- tamam amca.
sen ortama ortam sana alışana kadar 4 duvar üstüne üstüne koşar.*
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=32828
fotokopi makinesinin nasıl çalıştığını öğrenmekle işe başlanılır.
çalışanların sizinle en çok konuştukları gündür. kıymetini bilin. nasılsa sonrasında bütün staj kenarda uyuklamakla fotokopi çekmekle ve boool booool sıkılmakla geçecektir.
Sıkıcıdır, insanı boğuluyormuş gibi hissettirir.*
bitsede gitsek modundadır.
sevimli bir ifade takınılır masumane bir gülümseme.
-merhaba ben stajerlerden z.e
-ney?
-zıt erenköy.
-alın şu salağı başımdan!
-ne dedim lan ben!

hemen edit: (bkz: entry nick uyumum var hani)
ilk 3 saat boş sandelyede olayı inceleme modunda olunan gündür.
çaylaklık modudur. nasıl başlarsan öyle gider mantığıyla rahat olmaya çalışılması en güzelidir. zaten ortam kasvetli, tedirginlik hat safhada falan ama bunun bir ilk olduğunu düşünerek özel olmasını sağlamak da kişinin elindedir.
bomboş geçer.
akıldan devamli "ben neden burdayim? hic birsey bilmiyorum ki..." sorusu gecer.
bir bankanın genel müdürlüğünde hemde operasyon bölümünde yarın başıma gelecek gündür. o kadar dedim şube verin. bakalım başıma neler gelecek.
tam alıştım ortama dersin bi bakmışsın stajın son günü gelmiştir.
güzel stajyer kızları kesip, kendine hedef belirlemekle geçer.
an itibariyle yasadigim gundur. masada sansa bulunan dosyalari hatim ettim, bir kiz bana yaptiklari isten bahsetti hizli sekilde arada seni cagiririm gosteririm bir seyler dedi. onun disinda oturmaktan gotum agridi sozluk. hayir kimsede sen neden bos oturuyorsun da demiyor. bakalim nasil olacak nasil gecek 25 is gunu.
üç saat öncesine kadar pc yi elime geçirmeseydim sıkıntıdan götümü kesmiş olabilirdim. minnettarın sana adını vermek istemediğim düşünceli abicim. ilk elin günahı olmaz mantığıyla yaklaşıyorum tüm yazılanlara inat. her geçen günün daha güzel olacağına inanıyorum veya daha az sıkıcı olacağı umuduna sığınıyorum. bi iki bişey de öğrensek hiç fena olmaz.
baktım olmadı, "o göt lazım oğlum daha sana" özdeyişimi vurdurucam özüme, öz beynime..
bedava jamba juice ile geçen gün idi.
ilgili hocayı tam 5 saat beklediğim gündür. ama anlamıştık ki, hoca para için herşey yaparmış. stajyerlerden de ekstra birşey almıyordu.
bugün içinde bulunduğum durumdu. ilk başlarda iyiydi. sonra face filan. ilk başta çekindim sonra baktım diğer stajyer de giriyor o şekilde vakit geçirdim. kim bilir yarın napcam
Misafirlikte ev sahibinden önce uyanmak gibi bir his verir.
staj defterinde genellikle; çalışılanlara takdim edilmek ve çalışanlarla tanıştırılmak olarak nitelendirilen gündür.

duyan da der ki stajyer kişisi için şirketin bütün fabrikalarında tanıtım töreni düzenleniyor.

1 gün tanıştırma olabilir mi lan.
Eğer bir hastanede yapıyorsanız stajı ve alakasız bir şekilde nemrut bir hasta danışmanının yanına verdilerse sizi özgüveninizi baya bir zorlayan gündür.
Şöyle bir konuşmanın geçmesi muhtemeldir:
-merhaba ben bla bla bla sizin adınız ne?
+bla.
-peki bla bey ben çok memnun oldum. Bana öğretebileceğiniz veya yapabileceğim bir şey var mı?
+yok!

Benim gibi inatçı ve sürekli soru soran biriyseniz eğer karşınızdaki adamı çıldırtmanız da kaçınılmazdır ayrıca. Sürgün edilmeniz an meselesidir, içinde bulunduğunuz durumdan zevk almaya çalışın efenim.
Oturmaktan götüm dümdüz oldu dedirten hede. iş verin oğlum.
Edit ; cümle içinde göt geçtiği için eksilediniz heralde. Ozaman mabad (GÖT) olsun.
Daha dün gibi hatırladığım gün.

Dolmuşa binip de şurdan bir sivil alır mısınız dediğim ilk gün.

Beyaz bir gömlek haki rengi bir pantolon taba rengi bir kovboy ceketi gitmiştim. Bir insan ancak bu kadar uyumsuz olabilir. 90 lardan kalma kalınlıkta sınır tanımayan bir kravat takmıştım.

Daha ilk günden elime bi işçi dosyası tutuşturmuş al bunun dilekçesini yaz demişlerdi.

Yazdık netekim. Başarılı olduk da. Ardı arkası geldi çok şükür.
Vazelin sürmeden gidilmemesi gerekir.