1. 1.
  Hollanda'ya bağlı olmasına karşın AB dışında kalan adanın güney bölümünde para birimi Hollanda Antilleri Guldeni, Fransa aracılıyla AB'ye bağlı olan kuzey bölümünde ise Avro'dur.
  ... cnyt
 2. 2.
  fransa:

  http://www.st-martin-st-m...org/saint-martin-flag.gif

  hollanda:

  http://open-site.org/img/fema/flag_sintmaarten.gif
  ... pyndemonium
 3. 3.
  (bkz: ersen martin)*
  ... fewzi1907
 4. 4.
  Karaiblerdeki cennet adalardan biri. Yolcu gemileri Hollanda bölgesinin başkenti Philipsburg'a demirler. Havaalanı Simpsons Bay'e o kadar yakındır ki, sanki uçak plaja inecekmiş sanarsınız. Fransız bölgesinin başkenti Marigot, Philipsburga'a göre çok daha şirin ve nezihtir.
  ... bi saniye
 5. 5.
  teyyarelerin plajin hemen yanindaki havalimanindan inis kalkis yaptigi kara parcasidir, bir cok bos beles adam buraya gidip ucaklarin inis kalkisini izlemek, gavur icadi makinelerle suretlerini almak ister. lakin ozellikle kalkislarda olusan kum firtinasiyla once kumun sonra da mubarek atlantik suyunun tadina bakarlar.

  sirf bu beserlerin hallerini izlemek icin plajin hemen kosesine bir restoran kurulmustur. dinimizce caiz olan kilicbaliginin makul fiyata satildigi bu mekanda aksam 11'den sonra daha once crobar basliginda mutalaa ettigimiz ameller islenir.
  2 ... abdulkadir gumus$u
 6. 6.
  aha böyle inişlere ev sahipliği yapar,

  https://video.uludagsozluk.com/v/st-martin-11668/  hiç mi uçak görmedin, hiç mi uçağa binmedin, oraya uçak görmeye mi gittin diye sorarlar lan adama.
  ... der meister
 7. 7.
  (bkz: central saint martins)
  ... particle
 8. 8.
  youtube'da salak salak "insane landing!" videolarının kol gezmesine sebep olan ada. hayır bir anlarım iki anlarım da 200-300 videonun mantığı nedir? pist yakın olduğundan uçak alçalmış oluyor üzerinizden geçerken. insane dediğiniz şey bu mu amına koyayım? niye bu kadar garipsediniz ki?
  1 -1 ... der meister
 9. 9.
  ABD'nin, Louisiana eyaletine bağlı bir kasabadır.
  ... turkmen balasi