1. 1.
  kralı için (bkz: soros)
  ... plug in baby
 2. 2.
  şöyle bir çeşidi mevcuttur.
  oldukça önemli bir genele yayılmış düşüş sonunda, bir çok kağıt uygun fiatlara gelmiş, pek çoğu yatırımcılar tarafından alınmıştır.

  genel bir yükselişle birlikte satılacaktır. işte spekülatörümüz burda devreye girer. parasının yettiğince hiç talep görmemiş, bir kağıtta 10-15 seans alımlar yaparak, hissenin işlem gören çoğunluğuna sahip olur.

  hissenin tekniğinide al satlar yaparak belirsiz duruma getirir.

  tekniği ve beklentileri olan pek çok kağıt yerinden oynamazken olmadık kağıtlar uçmaya başladığında ilk akla gelmesi gereken bu tip spekülatörlerdir.

  (bkz: no maniplasyon yes spekülasyon)
  ... pilotmont
 3. 3.
  sayın orhan gencebay ve sayın mehmet ali yılmaz bu işin ustalarıdır.
  ... cehennem tanrisi
 4. 4.
  Diyelim ki bir fon yöneticisi 1 USD = 1.25 YTL iken 4 ayrı bankadan 5'er milyon dolar olmak üzere toplamda 20 milyon dolar aldığında bu talep hemen konuşulmaya başlanıyor ve dolara talebin arttığı görülünce dolar YTL'ye karşı yükselmeye başlıyor. Diyelim ki bu hareketin sonunda dolar talebi artışıyla kur 1 USD = 1.30 YTL'ye çıkınca fon yöneticisi 1.25'ten aldığı dolarları 1.30'dan satıyor ve dolar başına 5 YTL ya da yüzde 4 para kazanmış oluyor. Dolarları satınca dolar yine değer kaybetmeye başlıyor.Piyasalardaki sürü psikolojisi devam ettikce bu tür insanların para kazanması her gece gun daha kolay hale geliyor.
  1 ... kor bicak
 5. 5.
  Para dalgalanmalarından yararlanarak kolay yoldan kazanç elde eden, alavereci, muhtekir, ihtikarcı, vurguncu. *
  1 ... minik mavi balina