bugün

--spoiler--
kırklarelili araştırmacı ve gazeteci-yazar nazif karaçam, gladyatör ve özgürlük savaşçısı spartaküs'ün kırklareli kökenli olduğunu iddia ederek...
--spoiler--
(bkz: spartacus ün kırklarelili olduğunun ortaya çıkması)
hayır haymanalı dır.haymana'nın kotek koyündendir hatta.
ben zaten biliyordum gördüydüm orda.
çorumlu olmasından iyi olan durumdur.*
Kırklareli ilinde yaşadığına dair her hangi bir delil ya da kanıt olmamakla birlikte, Türkiye sınırları içerisinde bile doğmadığını söylemek mümkündür. Zira, Milat öncesi roma döneminde, istanbul ve çevre iller, Trakya olarak değil, Augusta ismi ile bilinirdi. Trakya ismi ise daha çok Bulgaristan ve günümüz Sırbistan topraklarını içine alan bölge için kullanılmıştır. O dönemde, bölgenin aşırı derecede bataklık ve verimsiz olması, insanlarının vahşi ve barbar kavimler halinde yaşaması nedeniyle, roma toplumu tarafından küçük görülmüş ve aşağılanmışlardır.

istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eski Çağ Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hamdi Sayar, yaptığı sunumda tarihi belgelere ve haritalara dayanarak yapılan çalışmalar ve bulgularla Spartaküs'ün Kırklarelili olması konusunda şu an için net bir şey söylemenin doğru olmadığını ama Trakyalı olduğunun kesin olduğunu belirtti. Prof. Dr. Mustafa Hamdi Sayar konuşmasının ardından davetliler tarafından kendisine sorulan soruları yanıtladı.
spartacus araptır. beni kureyş kabilesindendir. cihad için gönderildiği coğrafyada rotasından kayıp yunanlı kevaşelerin cazibesine kapılmıştır.laiiiiiiiiinnn!!
spartacus lakabıdır. bu lakabı en yakın arkadaşı spartadan almıştır.

sparta arkadaşıyla şakalaşır:

- sparta yapma kanko!
+ elüne virdim olüm malı ehehe..!
- küstüm amınakoim.

(bkz: sparta küs)
http://www.incicaps.com/r...-blokflut-editionnew.swf/
kırıkkale'de hala öyleleri var mı diye bayanların oraya akın etmesine sebep olacak olan sorunsaldır.